Connect with Us

All posts tagged "Shkurtaj"

Sport 12:37 - 1 Mars, 2020

Shkurtaj reagon pas largimit të Duros, ja mesazhi që ka për të (foto)

Kukësi vendosi të shkarkojë teknikun Shpëtim Duro ditën e djeshme, menjëherë pas barazimit 2-2 ndaj Teutës. Një shkarkim ky që erdhi si i papritur për të...

Sport 18:42 - 18 Shkurt, 2020

Vasil Shkurtaj fton tifozët në stadium ndaj Tiranës: Do jetë festë

Kukësi-Tirana do të jetë kryesfida e javës së 23 në Superiore, që pritet të dhurojë shumë emocione. Kjo pasi flitet për dy skuadrat që aktualisht po...

Sport 09:16 - 5 Shkurt, 2020

Drejtuesit duan rinovimin, Shkurtaj i habit me vendimin e tij

Kukësi renditet në vendin e parë në kampionat, kjo për meritë të të gjithë ekipit, por veçanërisht të liderit të sulmit, Vasil Shkurtaj. Sulmuesi 27-vjeçar ka...

Sport 22:25 - 18 Janar, 2020

“Çmendet” Safet Gjici, ja sa kërkon për të lënë të lirë Vasil Shkurtajn

Vasil Shkurtaj duket sa afër aq edhe larg Kukësit, pasi për sulmuesin shtatlartë nuk mungojnë ofertat kjo edhe nga forma e mirë që është duke kaluar...

Sport 15:51 - 16 Janar, 2020

Tronditet Kukësi, Vasil Shkurtaj drejt transferimit në Holandë

Kukësi gjendet në Antalia ku po zhvillon fazën përgatitore, ndërkohë që ka luajtur edhe dy ndeshje miqësore deri më tani. Verilindorët kanë barazuar fillimisht kundër Malatiasporit...

Sport 11:13 - 10 Janar, 2020

Vasil Shkurtaj tremb Kukësin: Kam oferta

Vasil Shkurtaj është pa dyshim lideri i Kukësit. Forma e tij ka ardhur në rritje dhe me 11 gola në 14 ndeshje, vlonjati ka treguar se...

Sport 10:27 - 9 Dhjetor, 2019

Shkurtaj: Do më vriste nëse do e humbja penalltinë ndaj Tiranës

Kukësi mundi Tiranën në “Selman Stërmasi” me përmbysje dhe në kampin verilindor janë të gjithë të kënaqur. Vasil Shkurtaj, ishte ai që shënoi golin e barazimit...

Sport 16:17 - 3 Janar, 2019

Zyrtare, Kukësi bën goditjen e madhe në merkato/ Firmos me sulmuesin më të kërkuar në Shqipëri

Nuk ka më dyshime, Vasil Shkurtaj është zyrtarisht lojtar i Kukësit. Pas negociatave të gjata mes sulmuesit të Luftëtarit dhe drejtuesve të klubit verilindor, është arritur...

Sport 09:20 - 29 Tetor, 2015

Roshi dhe Shkurtaj, gola në fitoret e Rijekas dhe Asteras Tripolis

Odise Roshi arrin të gjejë rrugën e rrjetës me Rijekën në raundin e 1/8 të Kupës së Kroacisë. Futbollisti i Kombëtares Kuqezi, i cili e nisi...

Sport 12:15 - 14 Dhjetor, 2014

Salihi dhe Shkurtaj protagonist me gola

Fenomenal Hamdi Salihi. Sulmuesi shqiptar vazhdon të shkëlqejë në kampionatin izraelit. Pas dy finalizimeve në dy ndeshjet e fundit të skuadrës së tij bomberi shkodran ishte...