Connect with Us

All posts tagged "shqiperi"

Sport 14:33 - 26 Dhjetor, 2019

Kupa e përbashkët/ Tërbohen serbët nga projekti i fundit Shqipëri-Kosovë

Serbët, sa herë dëgjojnë të flitet, shkruhet apo mendohet për një bashkim të Shqipërisë më Kosovën, nuk e përjetojnë mirë. Kjo ndodh edhe në botën mediatike...

Sport 12:44 - 25 Dhjetor, 2019

Kupa e përbashkët/ Bashkimi i Shqipërisë dhe Kosovës nis nga sporti

Të gjithë tifozët shqiptarë kanë një ëndërr të përbashkët: krijimin e një Lige Kombëtare. Diçka e tillë po gatuhet dhe dy presidentët e Federatave po planifikojnë...

Sport 22:12 - 6 Dhjetor, 2019

Tërmeti në Shqipëri/ Në kampionatin rumun bëjnë gjestin e madh

FCSB (ish Steaua Bucurest) dhe Gaz Metan po përballen mes tyre në Rumani prej orës 19:30. Kjo ndeshje ka nisur me një surprizë për shqiptarët, pasi...

Sport 21:35 - 6 Dhjetor, 2019

Klubi i madh kroat bën gjestin e madh/ Jep të ardhurat e dy ndeshjeve për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Katastrofa natyrore që goditi Shqipërinë përveçse shkatërrimit dhe vdekjes së 51 peronave tregoi edhe shpirtin solidar të fqinjëve, të cilët jo vetëm dërguan ndihma, por në...

Seria A 13:48 - 30 Nentor, 2019

Ish-sulmuesi i Romës: Pres të sillni ndihma, do t’i nisim drejt Shqipërisë

Tërmeti që ka goditur Shqipërinë pak ditë më parë, ka bashkuar shumë kombe në vendin tonë dhe ndihma për Shqipërinë është e pakushtëzuar. Kosova, Maqedonia, Mali...

Seria A 22:40 - 29 Nentor, 2019

Tifozët e klubit të Serisë A me mesazh të madh për Shqipërinë në rrugët e qytetit (foto)

Vazhdojnë mesazhet e solidaritetit për viktimat dhe tragjedinë e tërmetit që goditi Shqipërinë mëngjesin e të martës. Edhe në qytetin e Leçes, në Itali, përkrah rrugës,...

Premier Liga 20:09 - 27 Nentor, 2019

Xhaka na përlot me postimin për të prekurit nga tërmeti: Për Shqipërinë kemi bërë burg

Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, nuk ka mundur të qëndrojë larg ngjarjeve tragjike që kanë ndodhur orët e fundit në Shqipëri. Lojtari i Arsenalit ka...

Premier Liga 19:39 - 27 Nentor, 2019

Meriton respekt/ Kampioni i botës lutet për Shqipërinë (foto)

Pas reagimit të shumë të futbollistëve shqiptarë për tërmetin që ka goditur së fundmi vendin tonë, sot ka reaguar përmes një postimi në rrjetet në Twitter...

Sport 17:50 - 27 Nentor, 2019

Serbët janë të pamëshirshëm, klubi i njohur tallet me shqiptarët pas tërmetit

Në një moment të vështirë që po kalon Shqipëria, pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, në Serbi kanë kohë për të bërë humor. Është klubi i...

Seria A 20:23 - 26 Nentor, 2019

Lazio bën gjestin e madh për Shqipërinë dhe për njerëzit e prekur nga tërmeti

Ekipi i Lazios ka filluar të mbledhë fonde për t’i ardhur në ndihmë shqiptarëve të prekur nga tërmetet e sotme. Klubi i madh italian është me...

Sport 21:37 - 11 Tetor, 2019

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Golat me pikatore, ja rezultatet e plota

Përveç Turqi-Shqipëri, po luhen edhe ndeshje të tjera për eliminatoret Euro 2020. Ndryshe nga ndeshjet e mbrëmshme, sot, të paktën në 45 minutat e para golat...

Kombëtare 09:55 - 14 Shtator, 2019

E bujshme/ “Arena Kombëtare” do të përurohet me Shqipëri-Francë?

Pas fitores së arritur me aq shumë mund ndaj Islandës, Shqipëria mban ende ndezur shpresën dhe ëndrrën për një kualifikim në Europian. Një fitore ndaj Turqisë...

Kombëtare 19:49 - 10 Shtator, 2019

Komentatori i njohur i hedh “benzinë zjarrit”/ Unë nuk e dua kombëtaren shqiptare, dua vetëm atë të Kosovës

Në prag të ndeshjeve eliminatore ku Shqipëria do të presë Islandën dhe Kosova do të luajë në Angli, komentatori i njohur Andin Lokaj, ka bërë një...

Kombëtare 10:41 - 10 Shtator, 2019

Eliminatore Euro 2020/ Shqipëria, Kosova dhe ndeshjet e tjera

Sot do të luhen ndeshjet e fundit eliminatore Euro 2020 për muajin shtator, por do të rikthehen sërish në tetor. Sot zbresin në fushë edhe Shqipëria...

Kombëtare 19:48 - 8 Shtator, 2019

Humbi penalltinë ndaj Shqipërisë/ Sulmuesi francez: Gabova për shkak të gruas

Franca fitoi 4-1 ndaj Shqipërisë, por rezultati mund të ishte akoma edhe më i thellë. Në minutën e 37′, Antoine Griezmann gaboi nga pika e bardhë...