Connect with Us

All posts tagged "shqiperia"

Seria A 16:37 - 31 Janar, 2020

E fundit/ Zyrtare: Napoli transferon futbollistin shqiptar

Napoli Primavera ka afruar shqiptarin Kleis Bozhanaj për në sulm. i datëlindjes 2001, transferohet nga Empoli. Bozhanaj është marrë edhe për faktin se Napoli ndodhet në...

BundesLiga 13:31 - 21 Janar, 2020

Ky po që është patriot/ Ylli shqiptar reklamon këpucët me simbolet tona kombëtare (foto)

Miliot Rashica është duke zhvilluar një sezon të shkëlqyer me skuadrën e Werder Bremen në Bundesligë. 23-vjeçari gjithmonë e ka treguar dashurinë dhe respektin për kombin...

Kombëtare 14:28 - 18 Janar, 2020

Zyrtarisht me kombëtaren shqiptare, Florian Kamberi merr 3 oferta të bujshme nga ekipe të njohura europiane

Pasi fitoi betejën ligjore për të luajtur me Shqipërinë dhe jo me Zvicrën, disa oferta për sulmuesin Florian Kamberi kanë mbërritur në adresë të klubit të...

Kombëtare 22:07 - 17 Janar, 2020

Zvicra i premton vendin e titullarit, Florian Kamberi zgjedh përfundimisht cilën kombëtare do përfaqësojë

Florian Kamberi u ftua në dy ndeshjet e fundit kualifikuese nga ana e trajnerit Reja te Shqipëria. Por sulmuesi nuk mund të luante për shkak të...

Kombëtare 15:01 - 16 Janar, 2020

Shqipëria dhe Kosova bëjnë gati Kupën “Nënë Tereza”, pritet përgjigje nga Europa League

Shqipëria dhe Kososva kanë nisur hapat e parë të bashkimit nëpërmjet sportit dhe kjo me antë të krijimit të Kupës “Nënë Tereza”. Në këtë kompeticion do...

Kombëtare 15:10 - 15 Janar, 2020

Mavraj kujton kohën kur refuzoi kombëtaren: Shqiptarët u inatosën, gati të jepja pasaportën

Historia e Mërgim Mavrajt ka sjellë gjithmonë polemika dhe zhurmë mediatike sa i përket të kaluarës. Me Shqipërinë do të arrinte kulmin e karrierës pasi arriti...

Kombëtare 09:15 - 10 Janar, 2020

De Biazi: Rikthim te Shqipëria? Kurrë mos thuaj kurrë

Buzëqeshi jetës! Me këtë moto dhe me qëllimin për të ndihmuar personat e prekur nga ai tërmet i rëndë i 26 nëntorit, do të zbresin në...

Kombëtare 21:32 - 7 Janar, 2020

E kryer/ Futbollisti i Shqipërisë te Barça, ja kur bëhet prezantimi

Rey Manaj do të jetë lojtari më i ri i Barcelonës B. Lushnjari është bindur nga skuadra e dytë e Barcelonës sipas asaj që shkruan SPORT....

Kombëtare 10:30 - 26 Dhjetor, 2019

Kosova dhe Shqipëria bëhen bashkë në futboll

Të gjithë e ëndërrojnë bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës nëpërmjet sportit të futbollit. Mesa duket nuk do të jetë vetëm një ëndërr, pasi po punohet për...

Sport 12:48 - 19 Dhjetor, 2019

Renditja e re e FIFAs/ Ja ku ndodhen këtë muaj Shqipëria dhe Kosova

Shqipëria dhe Kosova nuk ka ndryshuar pozicion, përsa i përket renditjes mujore të FIFA-s, që është bërë publike ditën e sotme. Kështu kuqezinjtë vazhdojnë të ndodhen...

Kombëtare 10:06 - 4 Dhjetor, 2019

Ndryshon formati i Ligës së Kombeve, Shqipëria ka shansin të kualifikohet në Botëror

Sezoni i ardhshëm do e gjejë formatin e Ligës së Kombeve me ndryshime. Kështu Liga A do të ketë 16 skuadra dhe jo 12 sa sezonin...

Sport 09:20 - 2 Dhjetor, 2019

UEFA dhe Figo njëzëri: Të ndihmojmë Shqipërinë!

UEFA bën një thirrje të hapur për të mbështetur Shqipërinë në këtë moment të vështirë që po kalon vendi ynë pas tërmetit apokaliptik që mori jetën...

Kombëtare 19:58 - 28 Nentor, 2019

Shqipëria dhe Kosova bien në rënditjen e FIFA-s, ja klasifikimi i ri

Dy ndeshjet e fundit eliminatore nuk sollën rezultate pozitive, si për Shqipërinë ashtu edhe për Kosovë Kuqezinjtë si fillim barazuan 2-2 ndaj Andorrës në “Elbasan Arena”,...

Sport 09:43 - 28 Nentor, 2019

Emocionuese/ Të gjitha klubet greke mbështesin Shqipërinë, ja gjesti i tyre prekës

Në këtë gjendje të vështirë që ndodhet Shqipëria pas një tërmeti shkatërrues që mori edhe shumë jetë njerëzish, reagime të ndryshme kanë ardhur nga gjithë bota...

Sport 18:23 - 26 Nentor, 2019

Prekëse/ Futbollisti i kombëtares serbe solidarizohet me fatkeqësinë e shqiptarëve

Për situatën e vështirë në Shqipëri, është solidarizuar edhe bota e futbollit. Para pak minutash nëpërmjet statusve të tyre, ekipet si Milani dhe Roma , shprehën...