Connect with Us

All posts tagged "shqiponje"

Premier Liga 20:52 - 30 Janar, 2020

Sulmuesi prezantohet duke bërë shqiponjën/ Të gjithë menduan se ishte shqiptar, por…

Wolves po zhvillon një tjetër sezon pozitiv në Premier League dhe renditet në vend të shtatë me 34 pikë, gjashtë më pak se vendi që të...

BundesLiga 12:31 - 27 Nentor, 2019

Gjermanët festojnë me shqiponjë fitoren e thellë, në Serbi e quajnë provokim

Bayern Munich arriti mbrëmë një fitore të thellë 0-6 në Beograd ndaj Crvena Zvezda në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë të grupeve të Champions...

La Liga 19:09 - 9 Nentor, 2019

Reali shënon 2 gola në 120 sekonda/ Kapiteni madrilen feston me shqiponjë

Reali është duke fituar 0-3 në transfertën ndaj Eibar për javën e 13-të të La Ligës. Fillimisht, madrilenët shënuan dy gola të shpejtë brenda 120 sekondave...

BundesLiga 16:09 - 5 Tetor, 2019

Ylli i Dortmundit shënon supergol dhe feston me shqiponjë

Borussia Dortmund ka kaluar në avantazh në transfertën ndaj Freiburg, për javën e 7 të Bundesligës. Verdhezinjtë zhbllokuan rezultatin pas golit shumë të bukur të realizuar...

Premier Liga 20:48 - 11 Gusht, 2019

Festimi i veçantë i sulmuesit të Man. United/ Tifozët e lidhin me Shqipërinë (foto)

Manchester United fitoi mbasditen e sotme 4-0 në “Old Trafford” kundër Chelseas. Protagonisti kryesor i kësaj ndeshjeje ishte Marcus Rashford. Sulmuesi anglez shënoi dy gola. Pasi...

Sport 10:13 - 29 Prill, 2019

Spalletti bën shqiponjën, Zanetti ‘flet’ shqip/ Inter-Juve ndeshje speciale për tifozët shqiptarë

Luciano Spalletti dhe Javier Zanetti për një ditë flasin shqip. Trajneri dhe zëvendës presidenti i klubit zikaltër të shtunën para derbit të Italisë ndaj Juventusit janë...

Sport 22:23 - 4 Mars, 2019

Sulmuesi i Kombëtares rikthehet te goli/ Feston me shqiponjë

Azdren Llullaku është rikthyer te goli, teksa ka barazuar përkohshësisht sfidën ndaj Kraiovës, të cilën në fund, Astra arriti ta fitonte me shifrat 1-2 në kampionatin...

Sport 22:15 - 10 Janar, 2019

Tifozi shqiptar “detyron” futbollistin italian të bëjë shqiponjën/ Ai është një nga më të mirët

Një tifoz shqiptar ka takuar një nga futbollistët më të mirë të Serie A dhe jo vetëm, Alessandro Florenzin, i cili është dhe një më kryesorët...

Sport 18:37 - 14 Tetor, 2018

Ylli i Kosovës shënon gol spektakolar/ Mënyra si e feston është fantastike

Milot Rashica ka kaluar Kosovën në avantazh duke e afruar me historinë. Nëse Kosova do t ruajë avantazhin, do të jetë fitorja e parë e jashtë...

Sport 18:52 - 12 Shtator, 2018

Festimi i Ramosit me “shqiponjë” kundër Kroacisë/ Ja cila është e vërteta

Shpesh herë, Sergio Ramos i feston golat me një simbol, që shqiptarët e quajnë gjithmonë si shqiponja jonë, por në fakt, e vërteta e atij festimi...

Sport 12:58 - 5 Shtator, 2018

Atletja kroate feston fitoren me shqiponjë/ Ja pse e bëra këtë gjë

Sandra Perkovic, atletja e njohur kroate ka festuar fitoren e saj në garën e atletikës, në një turne ndërkombëtar, duke bërë simbolin e shqiponjës dykrenare. Atletja...

Sport 16:32 - 4 Shtator, 2018

Dorëzohen Xhaka & Shaqiri për festimin me “shqiponjë” ndaj Serbisë/ Do të isha budalla, nëse do ta bëja përsëri

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë qenë në qendër të debateve kohët e fundit në Zvcirë, pas festimit të tyre me “shqiponjë” në fitoren 2-1 në...

Sport 15:31 - 2 Shtator, 2018

Gol shqiptarësh te Arsenali/ Festohet me shqiponjë

Mbyllet pjesa e parë 1-1 në ndeshjen mes Cardiff dhe Arsenal. Miqtë kaluan të parët në avantazh, pas kombinimit perfekt të futbollistëve shqiptarë, Xhaka & Mustafi....

Sport 15:42 - 24 Janar, 2016

Rashica: Kjo është arsyeja pse festoj me shqiponjë

Milot Rashica ka thënë se feston me shqiponjë pasi ajo është simbol i kombit të tij. “Unë jam shqiptar dhe jam shumë krenar për këtë. Shqiponja...

Sport 16:55 - 29 Maj, 2015

Tomas Myler: Jam si Herkuli, me sy shqiponje

Të gjithë kanë krijuar përshtypjen që “fshatari” Tomas Myler është i pathyeshëm. Dhe këtë gjë ai e ka faktuar në fushë. Gjatë komentit të tij në...