Connect with Us

All posts tagged "shqiptare"

Sport 15:40 - 19 Mars, 2020

Luajnë 3 shqiptarë/ Dorëzohet vendi i fundit i Europës, edhe aty ndalohet futbolli

Tashmë është zyrtare dhe Turqia është vendi i fundit në Europë që ndalon futbollin për shkak të koronavirusit. Organizatorët e kampionatit turk, edhe pse virusi po...

La Liga 10:35 - 17 Tetor, 2019

Vodhën shtëpitë e yjeve të Realit dhe Atleticos/ Policia spanjolle shkatërron bandën e shqiptarëve

Futbollistë të shumtë kanë rënë pre e grabitjeve, kryesisht kur ata nuk kanë qenë në banesë. Casemiro i Real Madrid e pësoi gjatë kohës kur po...

Sport 10:16 - 10 Maj, 2019

Si asnjëherë më parë/ Tre shqiptarë në finalet e Champions & Europa League

Tashmë janë mësuar dy çiftet finaliste të Champions League & Europa League. Për herë të parë në histori do të jenë 4 ekipe angleze në finalet...

Sport 09:19 - 28 Mars, 2019

Duka tregon kandidatët për stolin e kombëtares/ Mes tyre ka dhe shqiptarë

Humbja me Turqinë e la kombëtaren tonë pa trajner. Christian Panucci u shkarkua, ndërsa kualifikuesen ndaj Andorrës e mori përsipër Ervin Bulku dhe Sulejman Mema, në...

Sport 14:14 - 12 Mars, 2019

Formacioni më i mirë i javës në Europë/ Aty bëjnë pjesë edhe dy futbollistë shqiptarë (Foto)

2 shqiptarë kanë arritur të zënë një vend në formacionin e më të mirë të Europës për këtë javë. Prestigjozia “Gazzeta dello Sport” ka rezervuar një...

Sport 19:02 - 28 Shkurt, 2019

Shqipëria e Kosova hedhin sytë nga Gjermania / Deri tani 4 talente në tavolinë

Bundesliga është një ndër kampionatet më elitarë në Europë dhe të çash në skuadrat e divizionit elitë të Gjermanisë është shumë e vështirë. Megjithatë, ky sezon...

Sport 13:47 - 26 Nentor, 2018

Bëjnë “ligjin” në kampionatin e njohur europian/ 4 futbollistë shqiptarë në formacionin më të mirë të javës

Mbrojtësi i Kombëtares, Arlind Ajeti, duket se po rilind që pas transferimit te skuadra e Grasshopers në kampionatin zviceran. 25-vjeçari është përzgjedhur në formacionin më të...

Sport 13:02 - 6 Shtator, 2017

Koment / Kur italiani Panucci thotë se “luftuam si shqiptarë të vërtetë”

Morëm një barazim me shumë vlerë mbrëmë në fushë të Maqedonisë! Konsoliduam vendin e tretë në grup! Padyshim, arritje, por të kesh parasysh se dy të...

Sport 19:20 - 24 Tetor, 2015

Pesë talentët e mëdhenj shqiptarë

1. Rey Manaj Në verë kaloi nga Cremonese tek skuadra e njohur italiane Inter për një shumë rreth 1 milion euro, dhe që nga ajo ditë ai...

Sport 20:19 - 11 Tetor, 2015

Duka: Lojtarët janë shqiptarë të vërtetë

Pyetur nëse lojtarët janë heronj, Duka është përgjigjur duke thënë se ata janë shqiptarë të vërtetë, dhe s’ka më mirë se të qenit shqiptar i vërtëtë....

Sport 08:15 - 21 Shtator, 2015

E diela, e pasur me gola “shqiptarë” në Europë

E dielë mjaft pozitive për disa nga lojtarët shqiptarë që luajnë në Europë. Sulmuesi i Vitesse në Eredivisie Milot Rashica, realizoi golin e fundit në fitoren...