Connect with Us

All posts tagged "skandal"

La Liga 15:01 - 17 Shkurt, 2020

Zbulohet skandali i presidentit të Barcelonës/ Ja çfarë ka bërë pas shpinës së Messit dhe yjeve të tjerë

E pabesueshme ajo që pretendohet se ndodh në klubin e Barcelonës. SER CATALUNYA raporton se që prej vitit 2017, në klubin katalanas po punojnë kundër një...

La Liga 11:53 - 16 Janar, 2020

Zbulohet skandali i madh/ UEFA ndryshoi formacionin e vitit vetëm për të përfshirë Cristiano Ronaldon

Dje, UEFA publikoi formacionin më të mirë të vitit, ku dy milionë tifozë kanë votuar në faqen zyrtare të shtëpisë së futbollit europian dhe kanë zgjedhur...

Sport 11:32 - 30 Dhjetor, 2019

E turpshme/ Skandali i UEFA-s, e bën Kosovën pjesë të Serbisë (foto)

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA, ka bërë gafën e radhës, duke e bërë Kosovën pjesë të Serbisë. Edhe pse UEFA e ka pranuar...

Premier Liga 18:57 - 29 Dhjetor, 2019

VAR po shkatërron futbollin/ Video: Tërbohen tifozët me këtë gol të anuluar në ndeshjen e Liverpoolit

Një tjetër incident i VAR që ka shkaktuar polemika. Wolves ka barazuar ndaj Liverpoolit në minutën e 3’ shtesë të pjesës së parë. Lojtarët kanë festuar...

Seria A 11:28 - 26 Dhjetor, 2019

Plas skandali në Serie A/ Kërcënohet me jetë presidenti i çmendur

Presidenti i Sampdoria, Massimo Ferrero, nuk po gjen paqe. Në qytetin e Gjenovës është vendosur gjatë natës një parrullë kundër presidentit. “25 dhjetor, dreka e Krishtlindjes,...

Sport 19:25 - 24 Dhjetor, 2019

Ylli brazilian i shokon të gjithë, lë gruan me 3 fëmijë dhe lidhet me mbesën e saj

Hulk bën skandal në Brazil. Sulmuesi i Shanghai Sipg në kampionatin kinez është ndarë nga partnerja e tij Iran Angelo de Souza, pasi ka nisur një...

Sport 09:54 - 9 Dhjetor, 2019

Skandali në Superligë, FSHF harron të pezullojë futbollistin e Partizanit

Futbolli shqiptar do duhen vite të pastrohet. Vetë mënyra se si funksionojnë klubet, mënyra se si shteti e sheh atë, mënyra se si organizohet gara, lë...

Sport 09:58 - 7 Dhjetor, 2019

SKANDAL në Kategorinë e Parë, sulmuesit i kërkojnë të mos luajë se ndryshe do e vrasin

Diçka krejtësisht e pazakontë ka ndodhur dje me sulmuesin nigerian të Shkumbinit, Majkëll Ejoh, i cili është kërcënuar para ndeshjes në Burrel se është më mirë...

Sport 19:02 - 6 Tetor, 2019

Skandal/ Futbollistët dhunojnë vajzën e droguar

Një skandal i rëndë ka tronditur së fundi futbollin belg. Lojtarët e një ekipi të ligave të ulëta kanë dhunuar dhe më pas droguar një vajzë,...

Kombëtare 17:16 - 8 Shtator, 2019

Skandali me himnin ndaj Shqipërisë/ Griezmann reagon ashpër

Franca fitoi mbrëmë 4-1 ndaj Shqipërisë në ndeshjen eliminatore për Euro 2020, por skandali që ndodhi me himnin në fillim të ndeshjes mori vëmendjen e gjithë...

Sport 12:23 - 4 Shtator, 2019

Plas skandali në Gjermani/ Ish-futbollisti i kombëtares akuzohet për pedofili

Christoph Metzelder, ish-futbollist i Borussias së Dortmundit, Realit të Madridit dhe Schalke 04 ka përfunduar në qendër të një skandali. Sipas “Bild”, 38-vjeçari akuzohet për zotërim...

BundesLiga 16:17 - 25 Gusht, 2019

Lojtarët e Bayernit festojnë pa duar/ Plas skandali në Gjermani (foto)

Sa ironike aq edhe e pakëndshme fotoja e postuar sot në rrjetet sociale nga Schalke 04. Madje fotoja e lojtarëve të Bayern Mynih pa duar që...

Sport 20:28 - 9 Gusht, 2019

Skandal/ Sportisti u dërgon foto nodo 13-vjeçareve

Skandali seksual pushton sportin australian. Sturmullari i gjithë kësaj është bërë një sportist i disiplinave dimërore, emri i të cilit ende nuk bëhet i ditur. Ai...

Sport 15:52 - 12 Qershor, 2019

Abuzoi me 24 lojtarë të rinj/ Merret vendimi për trajnerin anglez

Skandal i bujshëm në Angli, teksa ish-trajneri i moshave të Southampton është shpallur fajtor dhe është dënuar me 24 vite burg. Bob Higins është shpallur fajtor...

Sport 13:14 - 6 Qershor, 2019

Thellohet skandali/ Publikohet video ku Neymar zihet me modelen në dhomën e hotelit (video)

Nuk kanë të sosur telashet për Neymar, që vetëm para pak orësh pësoi një dëmtim që do ta mbajë jashtë Kupës së Amerikës, kompeticion që starton...