Connect with Us

All posts tagged "Skender Gega"

Sport 15:52 - 26 Mars, 2020

Coronavirusi i prish shumë punë Skënder Gegës, ikën nga Arabia Saudite

Ende pa nisur mirë aventurën, Skënder Gega është detyruar të largohet nga Arabia Saudite. Newsport.al mëson se trajneri tropojan në konsensus të plotë me drejtuesit e...

Sport 17:14 - 22 Mars, 2020

Aventura e re në Jordani/ Skënder Gega e nis me një mesazh të madh

Skënder Gega është zyrtarisht pjesë e Al Faisaly në Jordani. Ish-trajneri I Partizanit ka firmosur me skuadrën e re, por deri më tani nuk ka mundutë...

Sport 16:27 - 16 Mars, 2020

Zyrtare: Skënder Gega firmos me ekipin e ri

Skendër Gega bëhet me skuadër të re. Ish-trajneri I Partizanit ka marrë drejtimin e skuadrës së Al Faisaly SC në Arabinë Saudite. Gega ka mbërritur ditën...

Sport 15:27 - 12 Mars, 2020

Skënder Gega me maskë nga Amerika, ka një mesazh për të gjithë ne

Coronavirusi po përhapet edhe në Shqipëri. Federata vendosi të pezullojë të gjitha aktivitet futbollistike në vend duke parë gjendjen alarmante në vend. Një mesazh sensibilizues vjen...

Sport 13:10 - 13 Korrik, 2019

Gega vlerësohet me çmimin “Qytetar Nderi”/ Tregon ekipin që do të donte të drejtonte

Skënder Gega është vlerësuar në Tropojë me çmimin “Qytetar Nderi”. Bashkia e kishte ftuar atë në përurimin e stadiumin “Valbona” dhe trajneri kampin me Partizanin sezonin...

Sport 14:21 - 9 Prill, 2019

Shqiptarët paragjykojnë/ Gega: Shpresoj që Tirana…

Vetëm 2 fitore në 8 ndeshjet e fundit mes kampionatit e kupës, Partizani nuk e ka parë kurrë veten në këto pozita këtë sezon, por kreu...

Sport 11:07 - 28 Mars, 2019

Gega thumbon Kukësin/ Edhe në Bangladesh të shkojmë, nuk do të jemi vetëm

Partizani luan në transfertë kundër Kukësit, një ndeshje që vlen shumë në rrugën e titullit kampion. Trajneri Skënder Gega, ka dalë sot para mediave dhe ka...

Sport 16:36 - 12 Mars, 2019

Gega flet pas humbjes së sotme/ Ja ku gabuam ndaj Luftëtarit. A kemi shanse për kualifikim?

Në përfundim të ndeshjes ku Partizani humbi 1-2 ndaj Luftëtarit, trajneri i “Të Kuqve”, Skënder Gega u ndal të analizojë ndeshjen. Trajneri beson se do e...

Sport 11:29 - 28 Shkurt, 2019

Më mirë fitorja në derbi apo titulli?/ Ja çfarë mendon Gega

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp dhe ka folur natyrisht për derbin e madh kundër Tiranës, sfidë delikate që...

Sport 10:21 - 26 Shkurt, 2019

Partizani ka një mungesë të madhe për derbin/ Gega bën ndryshime në formacion

Trajneri Skënder Gega i duhet ta përgatisë derbin me një mungesë të madhe, pasi  ndaj Tiranës nuk do të ketë në dispozicion Lorenc Trashin. Mesfushori i...

Sport 16:26 - 17 Shkurt, 2019

Shpërthen Gega pas humbjes në Laç/ Të gjithë e panë se si u “përgjysmua” ndeshja

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, foli në “Supersport” pas humbjes me Laçin, ku deklaroi: Ndeshja e sotme… Ndeshjen e parë e thashë që nuk merrem me...

Sport 16:20 - 21 Janar, 2019

E fundit/ Partizani merr vendimin zyrtar për Skënder Gegën

Partizani ka blinduar trajnerin Skënder Gega. 55-vjeçari ka nënshkruar kontratën e rinovimit edhe për 1 vit e gjysëm me 15 herë kampionët e vendit. Çdo dyshim...

Sport 11:33 - 18 Janar, 2019

Zhvillimet e fundit nga Superiorja/ Shehi me dhimbje koke, lajme të mira për Gegën

Skënderbeu ndodhet në pozita të vështira. Viti 2018 u mbyll në një mënyrë jo të mirë, pasi korçarët morën disa rezultate negative radhazi. Gjatë periudhës së...

Sport 19:29 - 11 Janar, 2019

Partizani barazoi ndaj ekipit turk/ Gega: Kurrë nuk e kisha parë ekipin kështu

Partizani barazoi miqësoren e dytë në Antalia kundër ekipit të Antalyasporit, teksa paraqitja e ekipit ishte pozitive. I këtij mendimi është trajneri, Skënder Gega, që ka...

Sport 14:27 - 3 Janar, 2019

Ja ku do ta zhvillojë Partizani fazën përgatitore/ Mësohen edhe 3 rivalët e miqësoreve

Tashmë nuk ka më dyshime. Faza përgatitoree Partianit do të zhvillohet në Turqi dhe ekipi do të zhvendoset më 5 janar. Gjatë qëndrimit atje do të...