Connect with Us

All posts tagged "Sormani"

Sport 15:48 - 5 Mars, 2020

Titulli një utopi, Partizani tashmë rrezikon seriozisht Europën

“Është më e vështirë ta mbash trofeun sesa ta fitosh”. Një shprehje që ka lindur që kur sporti u shndërrua në një nga elementët kryesorë në...

Sport 16:24 - 16 Shkurt, 2020

Ka ndryshuar fytyrën e Partizanit, Sormani befason me deklaratën pas fitores në Laç

Trajneri i Partizanit, Adolfo Sormani ka folur pas fitores së tij kundër Laçit, në transfertë. Për mikrofonin  e “Supersport”, ai është shprehur se komplimentet i shkojnë...

Super Liga 19:26 - 21 Janar, 2020

Habit Sormani pas humbjes në Korçë/ Mund të kishim fituar nëse…

Partizani u mposht nga Skënderbeu me rezultatin 3-2 në sfidën e vlefshme për javën e 18-të. Pavarësisht humbjes tekniku i skuadrës së kuqe, Adolfo Sormani, u...

Sport 13:21 - 6 Janar, 2020

Gaz Demi: Ja pse riktheva në ekip Sormanin

Rikthimi i Adolfo Sormanit në krye të Partizanit ishte një “fiksim” i vjetër i presidentit Gaz Demi, gjë e cila u realizua në ditët e para...

Sport 15:24 - 4 Janar, 2020

Sormani e ka të qartë: Ja kush është objektivi i Partizanit këtë sezon

Adolfo Sormani, u zyrtarizua ditën e sotme nga Partizani në krye të skuadrës dhe madje drejtoi stërvitjen e parë. Tekniku italian, rikthehet te Partizani pas tre...

Sport 15:05 - 4 Janar, 2020

Sormani e nis fuqishëm, ja çfarë ka bërë në stërvitjen e fundit të Partizanit

Skuadra e Partizani ka nisur ditën e sotme përgatitjet për vitin 2020. Të kuqtë zhvilluan në orën 10:30, seancën e parë stërvitore në kompleksin sportiv “Internacional...

Sport 14:45 - 4 Janar, 2020

Partizani zyrtarizon trajnerin e ri, zbulohet kontrata që ka firmosur

Tashmë është zyrtare! Adolfo Sormani do të jetë trajneri i ri i Partizanit, që do të zëvendësojë bashkombasin e tij, Franko Lerda të shkarkuar nga presidenti...

Sport 09:47 - 3 Janar, 2020

Ka firmosur fillimisht vetëm për gjashtë muaj, zbulohet kontrata e Sormanit te Partizani

Adolfo Sormani do të drejtojë Partizanin, duke pasuar në stol italianin Franco Lerda. Presidenti Gaz Demi ka marrë këtë vendim dhe pritet që klubi i kuq...

Sport 22:28 - 2 Janar, 2020

E bujshme/ Partizani bëhet me trajner të ri, rikthehet Adolfo Sormani

Adolfo Sormani do të jetë trajneri i ri i Partizanit që do të zëvendësojë Franko Lerdën e shkarkuar nga presidenti Demi. Prej ditesh eshte paralajmeruar rikthimi...