Connect with Us

All posts tagged "spanje"

La Liga 16:11 - 29 Tetor, 2019

“Përshëndetje, po rikthehem”/ Ibrahimovic tërbon tifozët me mesazhin e tij

Zlatan Ibrahimovic dëshiron me çdo kusht rikthimin në Evropë. Sulmuesi i Los Angelos Galaxy del i lirë në janar dhe mund të zgjedhe kë ekip dëshiron....

La Liga 10:35 - 17 Tetor, 2019

Vodhën shtëpitë e yjeve të Realit dhe Atleticos/ Policia spanjolle shkatërron bandën e shqiptarëve

Futbollistë të shumtë kanë rënë pre e grabitjeve, kryesisht kur ata nuk kanë qenë në banesë. Casemiro i Real Madrid e pësoi gjatë kohës kur po...

Sport 22:15 - 12 Tetor, 2019

Live/ Italia shënon ndaj Greqisë dhe prek Europianin

Pas 63 minutave lojë, Italia ka zhbllokuar rezultatin ndaj Greqisë në “Olimpico”, në ndeshjen eliminatore për Euro 2020. Ishte Jorginho që dërgoi topin në rrjetë nga...

La Liga 22:07 - 30 Shtator, 2019

Zyrtare/ Gjykata spanjolle merr vendimin e madh për Messin

Audiencia Nacional në Madrid, një gjykatë me juridiksion mbi të gjithë territorin spanjoll, ka vendosur të mbyllë çështjen kundër Lionel Messit, i cili dyshohej për evazion...

Sport 16:17 - 15 Shtator, 2019

Përfundon kampionati Botëror i Basketbollit/ Titulli vjen në Europë

Spanja është shpallur kampione e botës në basketboll për meshkuj, në turneun që u mbajt në Kinë për herë të parë. Iberikët mundën në finale Argjentinën...

Sport 22:38 - 8 Shtator, 2019

Spanja “mëshiron” modestët e Ishujve Faroe/ Barazim në derbin nordik

Kanë përfunduar ndeshjet eliminatore për Euro 2020 për natën e sotme. Spanja ka fituar 4-0 ndaj modestëve të Ishujve Faroe, me dy golat e shënuar nga...

Sport 21:34 - 8 Shtator, 2019

45 minutat e para të eliminatoreve/ Spanja mjaftohet me një gol të dyshimtë, Italia ndahet në paqe

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve eliminatore për Euro 2020, që po luhen aktualisht. Spanja po fiton 1-0 ndaj Ishujve Faroe. Ishte Rodrigo që dërgoi...

Sport 10:47 - 6 Shtator, 2019

Trajnerit spanjoll i vdiq vajza 9-vjeçare pak ditë më parë/ Tifozët rumunë bëjnë gjestin e turpshëm

Në fillim të ndeshjes së mbrëmshme eliminatore për Euro 2020 mes Rumanisë dhe Spanjës u mbajt një minutë heshtje në shenjë respekti, ndaj vajzës së Luis...

Sport 22:44 - 30 Qershor, 2019

Euro U21/ Spanja mposht Gjermaninë dhe shpallet kampione e Europës

Spanja është skuadra kampione e evropianit të U-21 të zhvilluar në Itali pasi ka mposhtur Gjermaninë me rezultatin 2-1 në “Dacia Arena” të Udineses. Për të...

Sport 23:04 - 27 Qershor, 2019

Euro U21/ Spanja i jep leksion Francës, e pret Gjermania në finale

Spanja ka shkatërruar Francën 4-1 në gjysmëfinalen e dytë të Euro2019 për 21-vjeçarët, duke iu bashkuar Gjermanisë në finale. “La Roja” e nisi ngadalë sfidën, madje...

Sport 23:10 - 22 Qershor, 2019

Euro U21/ Spanja kalon në gjysmëfinale, Italia me sytë nga Rumania

Kanë përfunduar ndeshjet e fundit të grupit A për kampionatin Europian të 21-vjeçarëve që mbahet në Itali. Vendasit kanë marrë një fitore 3-1 përballë Belgjikës, por...

Sport 16:51 - 21 Qershor, 2019

Video: Dëmtim horror/ Futbollisti spanjoll del nga spitali me 70 të qepura

Deportivo La Coruna hodhi një hap të sigurtë drejt ngjitjes në La Liga, teksa mposhti pastër 2-0 në takimin e parë final ndaj Mallorca. Por, përpos...

Sport 16:59 - 19 Qershor, 2019

Lajm bombë nga Spanja/ Ikën Enrique pas 11 muajve, zbulohet trajneri i ri

Luis Enrique nuk është më trajner i Spanjës. Ish-tekniku i Barcelonës ka njoftuar largimin nga kombëtarja “La Roja” vetëm 11 muaj pasi e mori në zotërim,...

Sport 22:57 - 16 Qershor, 2019

Europiani U-21/ Italia mposht Spanjën, shkëlqen 70 milionshi (video)

Sapo ka përfunduar ndeshja e vlefshme për Euro U-21 mes Italisë dhe Spanjës me rezultatin 3-1, e luajtur në stadiumin “Renato Dall’Ara” në Bologna. Spanjollët e...

Sport 21:37 - 16 Qershor, 2019

Europiani U-21/ Ylli i Realit shokon Italinë me këtë perlë (video)

Po luhet ndeshja e dytë për Europianin e 21-vjeçarëve që ka filluar sot. Në supersfidën e darkës, Spanja po kryeson aktualisht 1-0 ndaj Italisë, pas një...