Connect with Us

All posts tagged "spektakel"

Sport 23:08 - 9 Shkurt, 2020

6 gola në “Parc des Princes”/ PSG dhe Lyon dhurojnë spektakël

PSG ka triumfuar me goleadë 4-2 ndaj Lyon në supersfidën e vlefshme për javën e 24-t të Ligue 1, duke ruajtur epërsinë prej 12 pikësh nga...

Sport 15:59 - 3 Nentor, 2019

Ky është derbi më i zjarrtë në botë/ Video: Tifozët i vënë flakën stadiumin

Spektakël në tribuna gjatë derbit të Casablanca mes Raja dhe Wydad. Në sfidën e vlefshme për fazën e 1/16-ave të Champions League afrikane, rivaliteti sportiv në...

Sport 22:56 - 22 Qershor, 2019

Brazili ua mbyll gojën kritikëve/ Shënon 5 gola dhe kualifikohet për në çerekfinale (video)

Brazili ka fituar 5-0 ndaj Perusë në ndeshjen e fundit në grup për Kupën e Amerikës dhe kalon në fazën çerekfinale. Vendasit kaluan në avantazh që...

Sport 14:52 - 9 Janar, 2019

Djemtë e Kukësit “sfidojnë” yjet e Realit/ Verilndorët dhurojnë spektakël në dhomat e zhveshjes

Kukësi ndodhet në Antalia ku po zhvillon minifazën përgatitore. RTSH Sport ka arritur të sigurojë një video ku nënkampionët e Shqipërisë dhurojnë spektakël në dhomat e...

Sport 22:39 - 16 Dhjetor, 2018

Fitore spektakolare e Barcelonës/ Messi me shokë turpërojnë kundërshtarin

Barcelona ka mposhtur Levanten si mysafir me rezultat 0-5 në ndeshjen e javës së 16-të të La Liga. Heroi i kësaj ndeshje ishte Lionel Messi, i...

Sport 22:20 - 25 Shtator, 2018

Thjesht e jashtëzakonshme/ Tifozët më të mirë në botë dhurojnë spektakël

Tifozeria është shpirti i një ekipi. Një pamje e pazakontë tifozerie futbolli vjen nga Maroku. Raja Casablanca arriti të sigurojë një vend në gjysmëfinale të Kupës...

Sport 17:24 - 3 Maj, 2018

FOTO+VIDEO | Shembulli tipik, kur futbollit ia rrëmbejnë skenën tifozët!

Armando Sadiku mund të kishte marrë një medalje ditën e djeshme, pasi Legia Varshava ka triumfuar në finalen e Kupës së Polonisë kundër Arka Gdynia me...

Sport 13:24 - 11 Mars, 2017

Besart Berisha spektakolar/ Gol dhe asist

Askush nuk mund ta ndalë Besart Berishën në A-League australiane. Sulmuesi shqiptar vazhdon të dhurojë spektakël, të shënojë dhe të jetë vendimtar për Melbourne Victory. Në...

Sport 16:20 - 8 Nentor, 2015

Xavi pret spektakël në El Clasico

Xavi ka deklaruar se shanset për  skuadrat në El Clasico janë të barabarta. Mesfushori spanjoll ka thënë që skuadrat janë përgatitur maksimalisht për këtë sfidë dhe...

Sport 22:58 - 27 Shtator, 2015

Spektakël i Fiorentinës në “San Siro”, Interi “ko”

Fiorentina është kryesuesja e re e Serisë A. Skuadra e Paolo Sosës i dha një leksion Interit të Mancinit, që pësoi humbjen e parë pas pesë...

Sport 11:32 - 9 Shtator, 2015

Brazili dhuron spektakël, ngec Argjentina

Brazili dhuron spektakël në miqësore. Në Gillete Stadium të Massacusetsit, Selecao mposhti me rezultatin 4-1 Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke u shfaqur në një formë...

Sport 11:21 - 30 Gusht, 2015

Douglas Costa, bast i fituar i Bayern Munchen dhuron spektakël me topin

Kur Douglas Costa erdhi te Bajern nga Shakthtar Donetsk për 30 mln euro kishte shumë prej atyre, që besonin se shpenzimi i Bajernit për brazilianin ishte...

Sport 22:53 - 18 Mars, 2015

Juventus shtyp Dortmundin, Barça kualifikim dhe spektakël

Barcelona dhe Juventus janë dy skuadrat e fundit cerekfinaliste të Uefa Champions League por me një të përbashkët spektaklin, që u prodhua në të dyja ndeshjet...

Sport 23:00 - 10 Mars, 2015

Porto – Basel 4-0, ne “Dragao” Porto dhuron spektakël

Në “Dragao”, dragonjtë e vërtetë rezultuan vendasit e Portos, që konfirmuan se kanë shumë më tepër përvojë se Baseli në një kompeticion të tillë duke fituar...