Connect with Us

All posts tagged "spital"

Sport 11:53 - 5 Shkurt, 2020

Historia interesante e yllit francez, që e kërcënoi Ronaldinhon se do ta bënte për spital

Claudio Makelele është një ndër mesfushorët më të mirë që njeh historia e futbollit, madje pozicioni ‘Makelele’ përdoret jo rallë herë nga trajnerët e futbollit për...

Seria A 12:44 - 23 Janar, 2020

Trajneri nuk e futi në lojë, yllin e Milanit e kap ankthi dhe përfundon në spital

Lënia në stol e sulmuesit brazilian Lucas Paqueta në ndeshjen që Milani fitoi 3-2 ndaj Udinese (fundjavën e kaluar) ka krijuar probleme shëndetësore të lojtari. Sipas...

Premier Liga 09:11 - 8 Janar, 2020

Nuk e di se ku jam/ Pogba i çudit të gjithë me deklaratën që bën nga spitali

Rrjetet sociale dhe Paul Pogba duket se kanë një lidhje të fortë dashurie. Mesfushori është mjaft i fiksuar pas tyre, ku kalon shumë kohë dhe tregon...

Sport 16:51 - 20 Dhjetor, 2019

Roveshata e frikshme/ Sulmuesi bën për spital kundërshtarin (video)

Një gol i japonezit Nakajima i dha fitoren Portos në ndeshjen e Kupës së Portugalisë kundër Santa Clara dhe kualifikoi “Dragonjtë e Oportos” në çerekfinale. Ndeshja...

Sport 13:36 - 31 Maj, 2019

Gjermania pa trajner në dy ndeshjet e radhës/ Low përfundon në spital

Gjermania nuk do të drejtohet nga Joachim Low në dy ndeshjet eliminatore të Euro 2020 kundër Bjellorusisë (8 qershor) dhe Estonisë (11 qershor). 59-vjeçari ka ndjerë...

Sport 16:35 - 6 Maj, 2019

Iker Casillas lë spitalin pas infarktit që pësoi/ Zbulon të ardhmen

Iker Casillas ka dalë nga spitali, ku u shtrua me urgjencë të mërkurën e kaluar, pas një infarkti që pësoi gjatë stërvitjes. Në deklaratën e tij...

Sport 15:15 - 19 Prill, 2019

Tronditet Reali/ Ylli i ekipit përplaset me shokun dhe përfundon në spital

Lajme të këqija vijnë nga stërvitja e pasdites së të premtes së Real Madridit, në prag të ndeshjes me Atheltic Bilbao. Sipas informacioneve të minutës së...

Sport 16:38 - 18 Prill, 2019

Tmerrohen tifozët!/ Përplasje e frikshme mes dy futbollistëve, njëri përfundon në spital (Video)

Dominic Ball, lojtar i Aberdeen, u përplas brutalisht, kokë më kokë, me kundërshtarin gjatë një dyluftimi ajror dhe mbeti pa ndjenja në fushë. Koka e Ryan...

Sport 12:51 - 15 Prill, 2019

Tragjedi në Maratonën e Vjenës/ 32 sportistë përfundojnë në spital

Maratona e Vienës zhvilluar ditën e diel në Austri ka patur një fund të hidhur. Një pjesëmarrës ka ndërruar jetë gjatë garës, ndërkohë që 32 të...

Sport 13:11 - 11 Prill, 2019

Tragjedi për trajnerin e skuadrës gjermane/ Nga fusha në spital

Koln dhe Duisburg barazuan 4-4 në ndeshjen e prapambetur të Bundesligës 2, e cila u zhvillua të mërkurën në mbrëmje. Pas kësaj ndeshje spektakolare, trajneri i...

Sport 14:26 - 28 Mars, 2019

Ish-ylli i madh francez zbulon kërcënimin që i bëri Ronaldinhos/ Të bëj për spital nëse…

Claude Makelele, ish-lojtar i Marseille, Celta, Real Madrid, Chelsea dhe PSG, ndër të tjera, ka dhënë një intervistë për William Gallas në programin e këtij të...

Sport 10:57 - 18 Mars, 2019

Futbollisti i Napolit ra pa ndjenja/ Ky është lajmi i fundit që vjen nga spitali

Ndeshja e luajtur dje midis Napolit dhe Udineses u shoqërua me momente ankthi për shkak të rënies pa ndjenja të portierit të napolitanëve David Ospina. Në...

Sport 18:05 - 1 Mars, 2019

Derbi nis me lajm të keq / Një tifoze e Tiranës përfundon në spital

Nuk ka nisur mirë derbi mes Tiranës dhe Partizanit që do të luhet pas pak minutash në “Selman Stërmasi”. Gazetari Julian Hoxhaj ka bërë të ditur...

Sport 18:57 - 17 Shkurt, 2019

Momente paniku gjatë ndeshjes Flamurtari-Skënderbeu / Tifozi përfundon në spital

Edhe pse Flamurtari po fiton ndaj Skënderbeut, gjatë ndeshjes së sotme në Vlorë ka pasur disa momente paniku. Një tifoz i Flamurtarit, i cili ndodhej në...

Sport 22:27 - 1 Shkurt, 2019

Ndeshja e kampionatit italian zgjat vetëm 5 sekonda/ Lojtari përfundon direkt në spital

Shmanget tragjedia në Serinë B, ku një ndeshje futbolli sot ka zgjatur vetëm 5 sekonda lojë në total para se të vendosej shtyrja e saj për...