Connect with Us

All posts tagged "stadium"

La Liga 16:25 - 26 Mars, 2020

Spanja në kolaps prej koronavirusit/ Real Madrid bën gjestin e madh

Koronavirusi po përhapet në mënyrë të frikshme në Spanjë, teksa numri i të infektuarëve dhe i viktimave po rritet ndjeshëm. Tashmë, spanjollët për shkak edhe se...

Sport 16:45 - 25 Mars, 2020

Lufta ndaj koronavirusit/ Stadiumi legjendar kthehet në spital

Covid-19 ka nënshtruar rruzullin, ndërsa mijëra jetë kanë humbur si shkak i këtij virusi vdekjeprurës. Qeveritë e shumë vendeve i kanë shpallur luftë këtij armiku të...

Sport 18:55 - 14 Mars, 2020

Shmanget tragjedia/ Gjendet mjet shpërthyes në stadiumin e klubit shqiptar

Një mjet shpërthyes është gjetur në stadiumin e Feronikelit ” Rexhep Rexhepi” në Drenas. Ky rast është konfirmuar nga Policia e Kosovës. Një person që ishte...

Sport 13:44 - 5 Mars, 2020

Humbja ndaj Teutës e tërboi fare, ja çfarë bëri Olsi Rama

Partizani u mposht dje nga Teuta me rezultatin 1-0. Si të mos mjaftonte humbja në derbi, triumfi i durrsakëve i dha një “shkelm” të rëndë kampionëve...

Sport 16:25 - 2 Mars, 2020

Ndeshja ndaj Teutës, Partizani bën njoftimin e rëndësishëm

Kategoria Superiore nuk njeh pushim dhe të mërkurën zhvillohet java e 25-të. Partizani pret Teutën dhe do të bëjë gjithçka për të lënë pas krahëve humbjen...

Sport 14:08 - 2 Mars, 2020

Partizani e ndan mendjen, ja në cilin stadium do të luajë ndaj Teutës

Kategoria Superiore do të rikthehet në mesjavë, teksa të mërkurë do të zhvillohen pesë takimet e javës së 25-të. Partizani do të presë Teutën (17:00) në...

Kombëtare 16:44 - 28 Shkurt, 2020

SUPER VIDEO/ UEFA publikon emocionet që të dhuron tifozeria e zjarrtë kuqezi në “Air Albania”

“Air Albania” është shtëpia më e re e futbollit shqiptar, duke jhapur dyert jo vetëm për Kombëtaren kuqezi por edhe për Superioren. Një impiant me kushte...

Sport 15:38 - 25 Shkurt, 2020

Thyeu stolat në “Air Albania”/ Arrestohet 19-vjeçari

Tjetër i arrestuar për stolat e thyer në stadiumin “Air Albania” gjatë ndeshjes Kukësi-Tirana. Policia e Shtetit ka dalë me një tjetër njoftim dhe bën me...

BundesLiga 17:03 - 15 Shkurt, 2020

Ndërpritet ndeshja në Gjermani/ Video: Tifozët i “vënë flakën” stadiumit

Sfida mes Union Berlin dhe Bayer Leverkusen është ndërprerë në minutën e 63-të. Shkak janë bërë tifozët miq, të cilët kanë dhuruar spektakël me “pyron” e...

Seria A 17:40 - 4 Shkurt, 2020

Tifozët e Milanit dhe Interit në festë/ Kryebashkiaku jep lajmin e madh

Prej kohësh po përflitej nga mediat italiane rreth një stadiumi të ri që do të ndërtohet në Milano për dy ekipet emblemë të Italisë dhe jo...

Sport 19:46 - 31 Janar, 2020

E frikshme/ Video: Bora shëmb stadiumin, ndërron jetë një 29-vjeçar

Në Rusi reshjet e dëborës po arrijnë kulmin në muajin janar. Si pasojë e motit të keq një stadium gjigant i “Hokey” është shembur. Ngjarja ndodhi...

Sport 18:50 - 29 Dhjetor, 2019

Ky është stadiumi më i veçantë në botë/ Zbuloni arsyen (foto)

Stadiumi i parë në botë i futbollit i bërë pothuajse tërësisht nga druri, do të jetë shtëpia e Forest Green Rovers, pasi është dhënë leja e...

Sport 13:13 - 22 Dhjetor, 2019

Infrastruktura skandaloze në stadiumet shqiptare, në Ballsh i bëjnë vijat e fushës me tallash

Reshjet e dendura të shiut, i kanë rënduar tej mase terrenet ditën e sotme në pjesën më të madhe të stadiumeve në Shqipëri. Si pasojë e...

Premier Liga 15:25 - 19 Dhjetor, 2019

Stadiumi i ri/ Klubi i madh anglez u shokua me atë çfarë gjeti brenda

Tottenham investoi te ndërtimi i një stadiumi modern dhe 3 prillin e këtij viti u bë inaugurimi i tij. “Tottenham Hotspur Stadium” është stadiumi më modern...

Sport 14:35 - 19 Dhjetor, 2019

Ajo që ndodhi në Teuta-Partizani nuk është asgjë në krahasim me këtë / Fusha e futbollit kthehet në arenë lufte

Ajo që ndodhi në Teuta-Partizani nuk është asnjë para asaj që ka ndodhur në Argjentinë, në një ndeshje futbolli që degjeneroi në sherr masiv. Shkak është...