Connect with Us

All posts tagged "starova"

Sport 15:03 - 17 Dhjetor, 2019

Cungu po i udhëheq drejt kreut, Strarova: Kur thoja unë Laçi është për titull, nuk më besonit

Sulejman Starova u shpreh para nisjes së kampionatit shqiptar se Laçi kishte si objektiv të fitonte Superioren. Një stekë e lartë u vendos për kurbinasit, që...

Sport 13:05 - 9 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Tirana projekton Starovën si drejtor të klubit

Refik Halili po projekton ndryshime radikale në klub. Ka shumë të ngjarë që drejtor i përgjithshëm të vijë Sulejman Starova, ish-trajneri që e shpalli Tiranën kampione...

Sport 20:14 - 15 Shtator, 2019

Starova i bëri “gjëmën” Partizanit, por kapet keq me ish-futbollistin e Tiranës

Trajneri i Laçit, Sulejman Starova, në lidhje direkte te “Gol pas Goli” në Supersport, ka folur në lidhje me ndeshjen e luajtur ndaj Partizanit dhe fitoren...

Sport 18:07 - 15 Shtator, 2019

Kampionët bien sërish/ “Bobi” e lë Partizanin 4 pikë larg Tiranës

Laçi ka mposhtur Partizanin me rezultatin 1-0 në sfidën e vlefshme për javën e 4-t të Kategorisë Superiore, duke siguruar fitoren e parë në kampionat. Ishte...

Sport 12:55 - 26 Prill, 2019

Gega flet për të gjitha/ Safet Gjici, aleancat, dëmtimet dhe gojët e liga

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, është ka dalë në konferencën e zakonshme përpara mediave në kuadër të takimit që do të zhvillohet ditën e nesërme ndaj...

Sport 20:10 - 15 Mars, 2019

Rikthimi në Superiore, flet Starova / “Laçi ishte më i miri në mbrojtje”

Trajneri i ri i Laçit, Sulejman Starova ka folur sot për “Supersport”, ku ka treguar pse zgjodhi të vazhdojë karrierën e tij te kurbinasit, planet që...

Sport 15:05 - 15 Mars, 2019

E bujshme/ Sulejman Starova emërohet trajneri i ri i ekipit të Superiores

Sulejman Starova e nisi sezonin e ri te Feronikeli në Kosovë, por projekti i nisur në mars të vitit të shkuar nuk shkoi mbarë dhe trajneri...

Sporti Kryesore 22:51 - 25 Nentor, 2018

Starova: Arrestimi i Alban Hoxhës?/ Mund të ketë ardhur si pasojë e…

Në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH foli dhe Sulejman Starova i cili analizoi ndeshjet e kësaj jave në Kategorinë Superiore duke thënë: “S’ka si të ketë...

Sport 13:24 - 13 Nentor, 2018

Kjo po që është surprizë/ Sulejman Starova gati të marrë drejtimin e ekipit të Superiores

Sulejman Starova mund të rikthehet në drejtimin e një skuadre në Kategorisë Superiore. “Panorama Sport”  bën të ditur se “Bobi” është kontaktuar orët e fundit nga...

Sport 23:09 - 10 Shtator, 2018

Starova e ka me trajnerin / “Panucci duhet të kritikojë veten”

Ish-trajneri Sulejman Starova, mendon se Kristian Panuçi ka gabuar gjithçka në ndeshjen e sotme sa i përket leximit të lojës dhe rreziqeve që i shkaktonin kundërshtarët...

Sport 16:57 - 7 Prill, 2018

Drita nuk ndalet/ Starovës i duhet të presë për fitoren e parë

Kryesuesit e Vala Superligës nuk kanë ndërmend të ndalen, teksa këtë javë kanë regjistruar një tjetër fitore. Drita ka triumfuar me rezultatin 0-2 në transfertën pejane...

Sport 11:38 - 5 Mars, 2018

Partizani shkarkon Starovën

Sulejman Starova është shkarkuar si trajner i Partizanit. Shkarkimi i Starovës, ka ardhur si pasojë e mungesës së rezultateve. Mësohet se drejtimin e skuadrës do ta...

Sport 19:19 - 22 Dhjetor, 2017

Partizani fiton/ Starova: Nuk ka trajner më të mirë se unë për Partizanin

“Jam i kënaqu për 3 pikët e çmuara, edhe lojën. Megjithatë dështimi i javës së kaluar nuk harrohet vetëm me këtë fitore. Nuk ka skuadra të...

Sport 15:41 - 15 Dhjetor, 2017

Sulejman Starova e pranon: Kemi dështuar me blerjen më të kushtueshme

Sulejman Starova është shfaqur sot para gazetarëve, për të prezantuar ndeshjen e Partizanit në Gjirokastër, kundër Luftëtarit. Nga kjo sfidë, të çështjet e tjera, hapi është...

Sport 13:18 - 23 Nentor, 2017

Disiplina dënon Starovën / Trajneri i Partizanit pezullohet për dy ndeshje

Komisioni i Disiplinës ka zhvilluar mbledhjen e radhës, duke marrë në shqyrtim problemet e shfaqura në të gjitha kategoritë, në javën e radhës së kampionatit kombëtar....