Connect with Us

All posts tagged "statistika"

Premier Liga 17:58 - 3 Mars, 2020

Statistika të turpshme/ De Gea turpëron Man. United

Portieri i Manchester United, David De Gea, po kalon dy sezone shumë të vështira. Kapiteni i “Djajve të kuq” gaboi dhe në ndeshjen e fundit ndaj...

Sport 14:44 - 28 Shkurt, 2020

Kuriozitete, statistika dhe gjithçka tjetër/ Ja çfarë duhet të dini për derbin Tirana-Partizani

Do të startojë në orën 19:00, derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, takim me shumë histori dhe një interes të madh për të dyja skuadrat....

Seria A 15:45 - 25 Dhjetor, 2019

Ky Milan është katastrofë/ Ja statistika që turpëron kuqezinjtë

Milani e mbylli në mënyrën më të keqe vitin 2019. Kuqezinjtë u mposhtën 5-0 nga Atalanta dhe renditen në vend të 11-të me 21 pikë. Diferenca...

La Liga 12:20 - 18 Dhjetor, 2019

El Clasico rekordesh, ja disa nga statistikat më pikante

Barcelona përballë Real Madridit në “Camp Nou”, sfida më e rëndësishme e kampionatit spanjoll, që rrëmben me qindra milionë të apasionuar të futbollit para ekranit. Një...

Seria A 15:35 - 6 Nentor, 2019

E thonë statistikat/ Milanisti në vend të parë në Serie A, i gjashti ish-lojtari i Partizanit

Paraqitjet e Amir Rrahmanit me Hellas Veronën në Serie A kanë bërë që mbrojtësi kosovar të marrë vlerësime pozitive. Në bazë të statistikave sa i takon...

Premier Liga 16:14 - 6 Tetor, 2019

E thonë statistikat/ Ja lojtari më i dobët për secilin ekip të Premier League këtë sezon

Sot mbyllet java e 8 e Premier League, që kryesohet nga Liverpooli me 24 pikë. Deri tani ka disa lojtarë që kanë spikatur, por ka dhe...

Seria A 10:36 - 21 Shtator, 2019

Milan-Inter/ Këto janë faktet më interesante të derbit të madh

Milan-Inter do të përballen sot mes tyre në derbin e parë të këtij sezoni. Duke qenë se bëhet fjalë për një nga ndeshjet derbi më të...

Sport 14:13 - 15 Shtator, 2019

E thonë statistikat/ Tirana e Memës e ka nisur më mirë se Partizani kampion

Tirana e ka nisur mjaft mirë këtë sezon të ri, teksa në 4 javët e para ka arritur të grumbullojë 10 pikë nga 12 të mundshme,...

Sport 16:50 - 29 Prill, 2019

Ky është ekipi i vetëm shqiptar që ka 7 muaj pa humbje/ Do të luajë në Superiore sezonin e ri

Humbja e fundit në Kategorinë e Parë ndodhi më 30/09/2018 përballë Besës me rezultatin 2-0 dhe që prej asaj sfide ballshiotët kanë 18 fitore dhe 2...

Sport 12:03 - 29 Prill, 2019

Messi apo Ronaldo, kush është më i miri?/ Të vërtetën e thonë statistikat

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, të dy kanë siguruar titullin kampion në ligë me skuadrat e tyre këtë sezon, ndërsa Messi është ende në lojë për...

Sport 09:59 - 9 Prill, 2019

Rikthehet Championsi/ Kuriozitetet dhe statistikat për dy ndeshjet e sotme çerekfinale

Sot në mbrëmje do të startojë edhe faza më emocionuese e Champions League, teksa kompeticioni luan çerekfinalet e tij dhe i afrohet gjithnjë e më shumë...

Sport 20:15 - 5 Prill, 2019

12 ndeshjet e fundit Milan-Juventus / Kjo statistikë acaron milanistët

Milani dhe Juventusi do të përplasen ditën e shtunë, në kryendeshjen e javës së 31 në Serie A, në “Allianz Stadium”. Kjo është hera e tretë...

Sport 22:37 - 19 Mars, 2019

Shqipëri-Turqi, baraspeshë e plotë/ Këto janë statistikat e përballjeve direkte

Të premten në orën 20:45 në stadiumin “Loro Boriçi” Kombëtarja shqiptare do të përballet me Turqinë në ndeshjen e parë eliminatore të Kampionatit Europian 2020. Shqipëria...

Sport 23:06 - 15 Mars, 2019

Statistika e veçantë / Ka vetëm një skuadër që Messi s’e ka mposhtur

Lionel Messi vijon të vendosë rekorde si katalanas, edhe pse vitet kalojnë. Për të duket se mosha nuk ka ndonjë vlerë të veçantë. Me triumfin ndaj...

Sport 10:43 - 2 Mars, 2019

Sikur të mos mjaftonte vetëm kriza!/ Skënderbeu ndaj Teutës ka kundër edhe…

Skënderbeu ka kundër edhe statistikat përballë Teutës. Sikur të mos mjaftonte kriza e rezultateve në 9 ndeshjet e fundit, po të shohësh përballjet e fundit me...