Connect with Us

All posts tagged "stervitje"

Sport 16:01 - 28 Mars, 2020

Talenti i Bylisit i habit të gjithë, stërvitet mes dëborës (video)

Andi Hadroji luan sezonin e tij të dytë në Ballsh. Për herë të parë me Bylisin u aktivizua në Kategorinë e Parë, duke qenë titular konstant....

Sport 17:14 - 26 Mars, 2020

Teuta i çudit të gjithë, durrsakët dalin në stërvitje

Skuadra e Teutës ka gjetur një mënyrë ndryshe që lojtarët të përgatitjen. Brenda rregullores dhe dy e nga dy në distancë ose tre e e nga...

Seria A 18:34 - 22 Mars, 2020

Rritet tensioni në Serie A/ Lazio e Tares merr vendimin e papritur

Lazio është ndër klubet që insistuan gjatë kësaj kohe për rifillimin e stërvitjeve. Drejtuesit e bardhekaltërve dhe ata të Napolit lajmëruan se skuadrat do të rikthehen...

Sport 16:48 - 15 Mars, 2020

Lojtarët e Superiores në ajër, shumë ekipe mund të mos zbresin në fushë nesër

Skuadrat e Superiores tashmë janë në “ajër” për shkak se po përhapet edhe në Shqipëri “COVID-19”. Në fakt nga masat paraprake shumë ekipe duke qenë se...

Seria A 16:41 - 27 Shkurt, 2020

Futbollisti i klubit të Serisë A dyshohet se është prekur nga Coronavirusi, ja çfarë ndodh në stërvitje

Coronavirusi ka tmerruar Italinë dhe sidomos rajonin e Lombardisë, ku janë shfaqur edhe rastet më të shumtë të të prekurve. Deri më tani janë mbi 520...

La Liga 16:34 - 19 Shkurt, 2020

Mundën kampionët e Europës/ Video: Lojtarët e Atletico e “djegin” në palestër

Atletico Madrid befasoi Liverpoolin duke mundur kampionët në fuqi të Champions League me rezultatin 1-0 në takimin e parë të 1/8-ave. Klubit spanjoll i mjaftoi një...

Seria A 15:29 - 15 Shkurt, 2020

Ylli i Napolit nuk po e merrte seriozisht stërvitjen, Gattuso merr vendimin drastik

Napoli nuk gjen një minutë qetësi. Kur ka kaluar disa kohë nga sherri i madh mes lojtarëve dhe presidencës, hijet e një tjetër zënke janë në...

La Liga 20:30 - 5 Shkurt, 2020

Messi iu doli në mbrojtje shokëve, ata e surprizojnë në stërvitje

Te Barcelona ka lindur një debat mes Eric Abidal dhe Leo Messit. Drejtori sportiv akuzoi ekipin dhe u shpreh se disa lojtarë nuk kanë dhënë maksimumin...

Seria A 18:33 - 23 Janar, 2020

Ylli i Milanit braktis stërvitjen për një arsye të çuditshme

Një lajm i çuditshëm vjen nga Milani. Lucas Paqueta ka refuzuar grumbullimin për ndeshjen kundër Brescias. Sulmuesi brazilian i ka kërkuar trajnerit Stefano Pioli që të...

La Liga 16:32 - 17 Janar, 2020

Video: Setien njësoj si Messi, shihni se çfarë bën në stërvitjen e Barcelonës

Pavarësisht moshës, 61 vjeç, Quique Setien duket në formë të mirë, këtë e ka treguar edhe në seancën e fundit stërvitore të katalanasve. Setien tregon një...

La Liga 15:37 - 16 Janar, 2020

Setien bën ndryshimin e parë të madh te Barcelona

Edhe pse kanë kaluar vetëm dy ditë nga prezantimi i tij zyrtar të krye të Barcelona, Quique Setien ka filluar që tani nga ndryshimet e mëdha....

La Liga 12:54 - 4 Janar, 2020

Messi është gati për 2020-ën, shihni se çfarë goli shënon (video)

Leo Messi duket në formën e tij më të mirë për të nisur mbarë vitin e ri. Në një postim në faqen zyrtarë të Barcelonës shihet...

Premier Liga 12:29 - 3 Janar, 2020

Video: Qeni i prish stërvitjen ekipit anglez, iu bën urinën dhe largohet

Një episod shumë interesant ka ndodhur në stërvitjen e fundit të Sheffield United, para humbjes së regjistruar mbrëmjen e djeshme në “Anfield Road” kundër Liverpool. Teksa...

La Liga 12:30 - 31 Dhjetor, 2019

Messi nuk njeh pushim, ja çfarë bën në ditën e fundit të vitit

Lionel Messi është pa diskutim një nga fubollistët më të mirë në të gjithë historinë e futbollit Botëror. Ylli argjentinas ka fituar 6 herë “Topin e...

La Liga 14:32 - 18 Dhjetor, 2019

Telashe për Barcelonën pak orë para El Clasicos, ylli i madh braktis stërvitjen i irrituar

Lajm aspak të mira për Barcelonën, kur na ndajne edhë pak orë nga El Clasico. Përveç tensioneve jashtë fushës ku do të ketë një numër të...