Connect with Us

All posts tagged "Strakosha"

Kombëtare 15:42 - 15 Mars, 2020

6 rekordmenët e Serisë A, mes tyre edhe dy yjet e Shqipërisë

Në një skuadër futbolli ka futbollistë të ndryshëm. Janë ata teknikët, spektakolarët dhe shënuesit e golave, janë të tjerë që vrapojnë dhe sakrifikojnë për të mos...

Seria A 14:33 - 23 Shkurt, 2020

Strakosha me shokë nuk pyesin as për “coronavirus”/ Marrin fitoren e madhe në transfertë

Lazio e Simone Inzaghit nuk i ndahet Juves dhe ecën me ritmin e një skuadre që po luan për titullin. Bardhekaltrit e çuan në 20 numrin...

Seria A 15:30 - 19 Shkurt, 2020

“Ai më njeh më mirë se gruaja ime”/ Immobile flet për lidhjen e ngushtë mes lojtarëve të Lazios dhe Strakoshën

Lazio po përjeton një ndër sezonet më të pabesueshëm të viteve të fundit. Bardhekaltrit janë vetëm një pikë larg Juventusit të vendit të parë dhe janë...

Seria A 13:38 - 28 Janar, 2020

Pësoi gol qesharak në derbi/ Strakosha bën gjestin e madh

Derbi i madh i kryeqytetit të Italisë mes Romës dhe Lazios, përfundoi në barazim 1-1, ku dy golat u shënuan pasa gafave të rënda të portierëve...

Seria A 18:32 - 26 Janar, 2020

Zhbllokohet derbi i kryeqytetit/ Video: Çfarë gafe nga Strakosha

Skuadra e Romës ka shënuar golin e parë në derbin e madh italian ndaj Lazios. Sulmuesi i Romës, Edin Dzeko ka realizuar në këtë sfidë, pas...

Seria A 15:46 - 19 Janar, 2020

Panik te Lazio, Thomas Strakoshës i ndodh e papritura

Tomas Strakosha është një nga “ingranazhet” më të rëndësishëm të Lacios së këtij viti. “Gardiani” ka treguar një siguri të frikshme, duke qenë shkak jo i...

Seria A 20:00 - 11 Janar, 2020

Video: Shoku i Hysaj bën gafën e vitit/ Strakosha dhe Lazio e tij nuk dinë të ndalen

Lazio ka fituar 1-0 në “Olimpico” ndaj Napolit në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të Serisë A. Kjo ishte fitorja e 10-të rresht për...

Seria A 15:57 - 5 Janar, 2020

Lazio e Strakoshës nuk di të ndalet, merr fitoren e 9 rresht

Lazio vijon serinë e fitoreve. Në Bresha, ekipi i drejtuar nga Simone Inzaghi shënon triumfin e 9 radhazi në Serinë A. Heroi i ndeshjes ishte sulmuesi...

Seria A 13:11 - 5 Janar, 2020

Balotelli i shënon Strakoshës dhe vendos rekordin më të çmendur në histori

Mario Balotelli në histori me këtë statistikë. Më 6 janar të vitit 2010 ai shënoi golin e parë të dekadës në Serie A dhe e bënte...

Seria A 19:33 - 30 Dhjetor, 2019

Fituan Superkupën e Italisë/ Tifozët i bëjnë pritje spektakolare Strakoshës me shokë

Fitorja në Superkupën e Italisë përballë Juventusit ka rritur entuziasmin te Lazio. Skuadra bardhekaltër ka zhvilluar ditën e sotme stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve...

Seria A 20:02 - 28 Dhjetor, 2019

Vetëm një portier qëndron më lart se Strakosha në Serinë A

Mbyllja e sezonit dimëror në Seia A nuk foli vetëm për skuadrat pretendente dhe sulmuesit e momentit. Një aspekt i rendësishëm mbetet siguria në portë. Strakosha...

Seria A 21:25 - 24 Dhjetor, 2019

Lazio fitoi Superkupën/ Strakosha me shokë do ta nisin ndryshe stërvitjen

Pas suksesit në Superkupën e Italisë ndaj Juventusit, stërvitja e Lazios do të rifillojë në datën 30 dhjetor, një stërvitje që do të nisë me një...

Seria A 21:20 - 7 Dhjetor, 2019

Ka gol në “Olimpico”/ Video: Cristiano Ronaldo mposht Strakoshën

Cristiano Ronaldo ka kaluar në avantazh Juventusin në “Olimpico” ndaj Lazios, në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të të Serisë A. Në minutën e 25′,...

Seria A 20:04 - 7 Dhjetor, 2019

Lazio-Juve, formacionet zyrtare/ Strakosha duhet të ndalë Ronaldon me shokë

Janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së 15-të të Serie A, Lazio-Juventus, e cila do të luhet në “Olimpico”. Bardhekaltrit vijnë me 7 fitore radhazi dhe...

Kombëtare 11:30 - 18 Nentor, 2019

Strakosha “çmend” italianët: Koha të heqë maskën, kush është në të vërtetë?

Thomas Strakosha vazhdon të jetë një titullar i padiskutueshëm te Lacio dhe vetëm dëmtimet e problemet fizike e mbajnë jashtë portës. Në ndeshjen e fundit në...