Connect with Us

All posts tagged "suedi"

Seria A 18:36 - 5 Janar, 2020

Pas rikthimit te Milani, vjen ftesa e papritur për Ibrahimovic/ Nëse do mund të na kontaktojë…

Zlatan Ibrahimovic është kthyer te Milan-i, por mund të kthehet edhe te kombëtarja. Suedia e pret dhe ai që i ka hapur dyert ka qenë trajneri...

Sport 22:04 - 15 Dhjetor, 2019

E kryer/ Asani largohet nga Partizani, kryen testet mjekësore tek ekipi i ri

Jasir Asani do të largohet nga Partizani, për të nisur një aventurë të re jashtë Shqipërisë. Lënia në stol nga Franko Lerda ishte tërësisht e pamerituar...

La Liga 17:29 - 3 Nentor, 2019

Ekipi i njohur shpallet kampion pas 14 vitesh/ Tifozët i vënë “flakën” stadiumit

Pas 14 vitesh pritjeje, Djurgarden shpallet kampion i Suedisë në javën e fundit të kampionatit në një ndeshje dramatike dhe me rivalitet të jashtëzakonshëm. Prej kohësh...

Sport 16:49 - 21 Tetor, 2019

Kampionati më interesant në Europë/ Katër ekipe udhëheqin me pikë të njëjta dy javë para fundit

Nëse disa nga kampionatet kryesore të Europës janë në fillimin e tyre, në vendet nordike kampionati është drejt fundit. Në Suedi, këtë sezon po ndodh një...

Sport 16:09 - 18 Korrik, 2019

Futbollistja shqiptare shkruan historinë/ Blerja e parë e Real Madridit

Futbollistja me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani, ka hyrë në histori si blerja e parë e skuadrës së femrave të Real Madrid. Mesfushorja me tipare sulmuese ka...

Sport 14:08 - 16 Korrik, 2019

Shkëlqeu në Kupën e Botës për femra/ Futbollisten shqiptare e kërkon Real Madridi

Pak ditë më parë, u zhvillua Kupa e Botës për femra ku arriti të triumfonte ekipi i Amerikës, duke mundur në finale Holandën. Sakaq, pjesë e...

Sport 21:24 - 6 Korrik, 2019

Botërori i Femrave/ Suedia fiton finalen e vogël, protagoniste edhe një shqiptare

Suedia fiton finalen e vogël kundër Anglisë me rezultatin 2-1 për Botërorin e Femrave, që po zhvillohet në Francë. Ndeshja nisi nën vrullin e suedezeve dhe...

Sport 12:49 - 18 Prill, 2019

Ky është dëmtimi më i pabesueshëm në historinë e futbollit/ Ndodh gjatë zëvendësimit (Video)

Futbolli ka plot çudira dhe një e tillë na vjen nga Suedia, ku në ndeshjen e divizionit të dytë Östers IF-Degefors IF ka ndodhur diçka që...

Sport 16:51 - 29 Mars, 2019

E zbuloi Panucci/ Mbrojtësi i talentuar i Kombëtares bën lëvizjen e papritur

Egzon Binaku ndërron zyrtarisht skuadër por jo kampionat. Mbrojtësi i krahut të majtë të kombëtares shqiptare ka lënë Malmo-n klub tek i cili ka gjetur pak...

Sport 12:08 - 23 Shkurt, 2019

U largua nga Skënderbeu për shkak të klimës/ Mesfushori firmos në Suedi

Beneyam Demte u largua në janar nga Skënderbeu, ndërkohë që u tha se mesfushori etiopian kishte probleme shëndetësore. Klima ia bënte të pamundur të vijonte në...

Sport 19:57 - 7 Shkurt, 2019

Autogoli më i çuditshëm që keni parë ndonjëherë/ Ndodh në Suedi

Një autogol i pabesueshëm është shënuar në ndeshjen miqësore mes Helsinborgut dhe Odenses që ka përfunduar në barazim 2-2. Në minutën e 52-të, të sfidës ishte...

Sport 21:12 - 2 Shkurt, 2019

Mbrojtësi i Skënderbeut firmos në Suedi/ Ja sa mijë euro do të përfitojnë korçarët

Mbrojtësi i Skënderbeut, Fidan Aliti, do ta vazhdojë karrierën në Suedi. Firma me ekipin e ri është punë orësh, pasi duket se gjithçka është mbyllur. Futbollisti...

Sport 21:55 - 20 Janar, 2019

“Braktisi” kampionatin grek/ Zbulohet ekipi i ri i mesfushorit të Kombëtares

Djurgarden, ekip i elitës në futbollin suedez, do të jetë destinacioni i ardhshëm i Astrit Ajdareviçit,  lojtarit të Kombëtares shqiptare. Mesfushorfi i cili la Aekun, para pak...

Sport 12:59 - 20 Janar, 2019

Këngëtari shqiptar i befason të gjithë/ Kam luajtur kundër Ibrahimovicit, ja si është ai

Këngëtari i njohur Blero ka rrëfyer një moment që ai e quan të veçantë në jetën e tij. Në një kërkim të shpejtë në rrjetin social...

Sport 22:40 - 7 Janar, 2019

Ardian Takaj i befason të gjithë/ Ja sa mijë euro kërkon për yllin e ekipit

Duket se për mbrojtësin kosovar te Skënderbeu, Fidan Alitin, nuk ka asnjë zhvillim të ri dhe gjithçka ka ngelur në atë pikë ku ishte para mbylljes...