Connect with Us

All posts tagged "sulm"

Premier Liga 13:46 - 29 Janar, 2020

Plas keq/ Tifozët sulmojnë shtëpinë e shefit ekzekutiv të Man. United

Një grup tifozësh të Manchester United sulmuan me bomba tymuese dhe fishekzjarrë shtëpinë e shefit ekzekutiv të klubit, Ed Woodward. Më shumë se 20 tifozë të...

Seria A 12:27 - 24 Janar, 2020

Për një “like” bëhet nami/ Tifozët shpërthejnë keq ndaj legjendës

Pak ditë para derbit ndaj Lazios, atmosfera tek tifozët e Romës nuk është aspak e qetë. Këta të fundit janë acaruar me ish-legjendën e tyre, Francesco...

Seria A 15:19 - 23 Janar, 2020

Gazetari i njohur fundos yllin e Interit/ Është një idiot…

E ardhmja e Gabigol është pezull, pavarësisht se blerja e tij përfundimtar nga ana e Flamengo-s duket e sigurt. Megjithatë, Inter dhe skuadra kampione e Amerikës...

Seria A 11:24 - 9 Janar, 2020

Ibra bën ligjin te Milani, zgjedh partnerin e tij të sulmit

I kanë mjaftuar 35 minuta në fushë dhe disa ditë stërvitje për të kuptuar se Milani nuk mund të shkojë askund me skemën 4-3-3 dhe Zlatan...

Sport 19:59 - 7 Dhjetor, 2019

Sulmi i PSG-së është i frikshëm/ Përmbys gjithçka, 3 gola për 6 minuta

PSG arrin fitoren e radhës në Ligue 1. Kampioni në fuqi i francës fitoi 1-3 në transfertë ndaj Montepellier. Pavarësisht rezultatit, djemtë e Tuchel nuk e...

Seria A 19:11 - 15 Nentor, 2019

8 gola të shënuar/ Ish-dështakut të Interit që tani po shkëlqen, i ndodh e papritura në fund të ndeshjes

Po bëjnë xhiron e botës imazhet e episodit që ka ndodhur menjëherë pas fundit të ndeshjes së luajtur me Flamengos dhe Vasco de Gama. Një nga...

Seria A 15:57 - 13 Nentor, 2019

Juventusi kopjon idenë e Interit, një belg për sulmin

Juventusi kërkon të përfitojë nga situata jo e mirë që po kalon Napoli dhe synon t’i rrëmbejë Dries Mertens. Kontrata e belgut mbaron në qershor të...

Sport 20:19 - 22 Tetor, 2019

Plas në Greqi/ Sulmohen tifozët e Bayern Munich

Ndeshja mes Olimpiacos dhe Bayern Munchen është shumë delikate për të dyja skuadrat. Kjo sfidë do të luhet në Greqi në orën 20:45. Rreth 2 orë...

Sport 19:00 - 15 Shtator, 2019

Lerda i pakënaqur me sulmin/ Zbulon pse e nisi ndeshjen me Bardhin

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, ka folur për “Supersport”, pas humbjes me Laçin 1-0. Tekniku italian, është shprehur se skuadra e tij duhet të bënte më...

Sport 16:32 - 23 Maj, 2019

Ngjarje e rëndë në Itali/ Sulmohet keq presidenti i ekipit të njohur

Aktet e dhunës kanë njollusur futbollin italian. Ngjarja ka ndodhur në stadiumin e Arezzo, ku presidenti i skuadrës vendase, Giorgio la Cava është sulmuar dhe goditur...

Sport 16:56 - 11 Prill, 2019

Icardi sulmohet edhe nga “Big Brother”/ Po të mos ishe futbollist, Wanda nuk vinte me ty!

Ivana Icardi, motra e ish-kapitenit të Interit, Mauro Icardi, shfrytëzoi avantazhin e hyrjes në “Big Brother” e Italisë (“Grande Fratello”) për ta sulmuar drejtpërdrejt dhe ashpër...

Sport 15:38 - 10 Prill, 2019

Ndryshime nga stoli në sulm/ Bayerni përgatit revolucionin

Presidenti i Bayernit të Mynihut, Uli Hoeness, gjatë muajit mars deklaroi se bavarezët në përfundim të kampionatit kanë programuar një sërë investimesh në radhët e ekipit,...

Sport 13:27 - 28 Mars, 2019

Trajneri i ri i Kukësit kërcënon Partizanin/ Ata kanë mbrojtjen më të mirë, ne kemi…

Kukësi e ka shfrytëzuar ndërprerjen e kampionatit për të ndryshuar trajnerin dhe tashmë në drejtim është Ramazan Ndreu. Ish-trajneri i Kastriotit, Laçit dhe Kamzës ka folur...

Sport 16:55 - 26 Mars, 2019

Sulmoi me thikë kampionen e tenisit/ Ja me sa vite burg dënohet 33-vjeçari

Burri që sulmoi kampionen e tenisit, Petra Kvitova, në shtëpinë e saj në Republikën Çeke, është dënuar me tetë vjet burg. Radim Zondra, 33 vjeç, shkoi...

Sport 10:51 - 16 Shkurt, 2019

Ashpërsohet situata te Interi/ Wanda Nara me të birin sulmohet në makinë

E shtuna ka nisur në mënyrën më të keqe për Wanda Narën, bashkëshortën dhe gruan e Mauro Icardit. “La Gazzetta Dello Sport”  raportonse ajo është goditur...