Connect with Us

All posts tagged "sulmues"

Sport 15:19 - 31 Mars, 2020

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e...

Sport 15:47 - 30 Mars, 2020

Spikati te Skënderbeu/ Sulmuesi shqiptar ka oferta nga Gjermania dhe Holanda

Ish-sulmuesi i Skënderbeut e tashmë pjesë e klubit francez të Lilë, Agim Zeka thekson se si objektivin më të afërt ka debutimin në Ligue 1. 21-vjeçari...

La Liga 16:18 - 23 Mars, 2020

Sulmuesi i prekur nga koronavirusi rrëfen tmerrin që ka përjetuar/ Tani jam mirë, por…

Rrëfim rrëqethës i Jonathas Cristian de Jesus, i njohur shkurt me emrin Jonathas, sulmuesit të Elches në Spanjë, i cili kaloi një përvojë të keqe për...

Sport 17:49 - 22 Mars, 2020

Tronditet bota e futbollit/ Sulmuesi 26-vjeçar ndërron jetë në një aksident të frikshëm (foto)

Futbollisti nigerian, Ifeaini Xhorxh ka gjetur vdekjen këtë të diel teksa udhëtonte drejt qytetit të Lagos, pas një aksidenti tragjik me makinë ku ndodheshin dhe dy...

Premier Liga 17:57 - 15 Mars, 2020

Coronavirusi/ Shpërthen sulmuesi i njohur: Po na trajtojnë si derra

Që pas përhapjes së Covid-19 në Europë, të gjitha Federatat e Futbollit vendosën të pezullonin kampionatet. Vetëm Premier League nuk e bëri një gjë të tillë...

Sport 14:21 - 8 Mars, 2020

Video: Sulmuesit serb i ikën truri, zihet keq me shokun e skuadrës

Çmenduri në Holandë. Takimi mes Heerenvend dhe Ajax nuk kaloi pa incidente dhe ishin pikërisht dy shokë skuadre që u konfrontuan me njëri-tjetrin. Serbi i Ajaxit,...

Sport 12:45 - 3 Mars, 2020

“Kush vjen me mua në Santorini”/ Ish e dashura e sulmuesit të Interit sfidon Koronavirusin

Teksa Italia po përjeton një moment paniku, për shkak të Koronavirusit, Benedeta Maca, ish e dashura e sulmuesit Daniel Osvaldo, i cili është aktivizuar me Interin,...

Sport 21:42 - 27 Shkurt, 2020

Lojtari më i pafat në botë prezantohet tek ekipi i ri

Giuseppe Rossi projektohej të ishte një nga futbollistët më të mirë në botë 15 vite më parë. Sulmuesi provoi të luante me disa nga klubet më...

Seria A 21:40 - 26 Shkurt, 2020

Lautaro drejt Barcelonës, Interi piketon tre super sulmuesë

Nëse Lautaro Martinez largohet nga Interi me destinacion Barcelonën verën e ardhshme, zikaltërit kanë piketuar 3 emra të rëndësishëm. I pari në listë është Pierre Emerick...

Sport 14:50 - 25 Shkurt, 2020

Ylli i njohur francez i habit të gjithë me profesionin e ri pas futbollit

Shumë futbollistë kur vijnë në fundin e karrierës, vendosin që ta vazhdojnë po në atë fushë. Dikush bëhet trajner, dikush drejtor klubi apo dhe vëzhgues talentesh....

La Liga 18:32 - 22 Shkurt, 2020

Dje u tallën të gjithë me të/ Video: Blerja e re e Barcelonës bën të papriturën në ndeshjen e sotme

Barcelona ka fituar me rezultatin e thellë 5-0 ndaj Eibarit, atje ku 4 gola kanë ardhur nga ana e Mesit. Ylli argjentinas ishte në nivelin e...

La Liga 14:16 - 20 Shkurt, 2020

Messi zbulon sulmuesin e ri të Barcelonës/ Ai është spektakolar

Ndryshime të mëdha priten në klubin e Barcelonës në vitet e ardhshme, duke filluar me lojtarët. Flitet për rinovime dhe blerje të reja. Midis këtyre të...

La Liga 12:33 - 20 Shkurt, 2020

Zytare/ Barcelona me sulmues të ri dhe i vendos një klauzolë të frikshme

Barcelona ka blerë sulmuesin Martin Braithwaite nga Leganes. Klubi katalanas ka paguar klauzolën prej 18 milion eurosh dhe futbollisti danez do të jetë pjesë e klubit...

Sport 14:15 - 15 Shkurt, 2020

Ndërhyrje për burg/ Video: Sulmuesi bën për spital portierin kundërshtar

Futbolli latin është shumë fizik dhe plot duele të ashpra. Lojtarët ndihen si tifozë dhe nuk kursehen aspak ndaj kundërshtarëve. Patronato mposhti 1-0 në shtëpi Union...

Premier Liga 16:01 - 13 Shkurt, 2020

Erdhi nga Kina në Premier League, sulmuesi i njohur izolohet në karantinë

U ble nga Manchester United në orët e fundit të merkatos së janarit, por aventura e Odion Ighalos me “Djajtë e Kuq” nuk ka nisur aspak...