Connect with Us

All posts tagged "supergol"

Sport 16:07 - 7 Mars, 2020

Ndodh njëherë ne jetë/ Video: Ky gol i shënuar në Irlandë çmend rrjetin

Shane Griffin ka tërhequr vëmendjen me një gol të shënuar ditën e djeshme në kampionat. Minutat po mbaronin dhe mesfushori 20-vjeçar mendoi të godiste drejt portës...

Kombëtare 16:56 - 3 Mars, 2020

Endri Çekiçi nuk rresht së shënuari supergola, shijojeni këtë perlë (video)

Endri Çekiçi duket se nuk ka ndërmend të ndalet këtë sezon. Sulmuesi shqiptar ka shënuar përsëri ditën e sotme me fanellën e Olimpija Ljubjanës në transfertë...

Seria A 16:08 - 3 Mars, 2020

Francesco Totti mbetet legjendë, shënon gol të çmendur edhe pse 43 vjeç (video)

Francesco Totti është shembulli ideal që mosha kalon, por klasi mbetet. Tashmë, në moshën 43-vjeçare legjenda e Italisë vijon të luajë futboll, teksa aktivizohet me një...

Kombëtare 16:08 - 23 Shkurt, 2020

Video: Kamberi shënon supergol për Rangers

Florian Kamberi ka gjetur golin e parë me fanellën e Rangers ditën e sotme. Vetëm katër minuta i kanë mjaftuar për të shënuar një supergol, pasi...

La Liga 16:31 - 22 Shkurt, 2020

Shpërthen “Camp Nou”/ Video: Messi shënon gol të jashtëzakonshëm

Lionel Messi është rikthyer te goli. Argjentinasi ka shënuar pak më parë në “Camp Nou” nda Eibar, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të të La...

BundesLiga 19:19 - 8 Shkurt, 2020

Juventusi nuk e donte/ Emre Can shënon supergol për Dortmundin

E pabesueshme! Emre Can ka shënuar një supergol në takimin kundër Bayer Leverkusen, në takimin e tij të parë si titullar me fanellën e Dortmundit. Ish-mesfushori...

Sport 16:37 - 5 Shkurt, 2020

Ata që thonë se femrat nuk dinë të shënojnë supergola, e kanë gabim/ Video: Shiheni këtë perlë

Supergola nuk shënohen vetëm nga futbollistët meshkuj. Futbolli i femrave po përparon me shpejtësi dhe po përhapet në shumë vende të ndryshme. Në videon e mëposhtme...

La Liga 15:05 - 2 Shkurt, 2020

Barkas shtrihu/ Video: Në Spanjë shënohet një supergol

Leganes arriti një fitore shumë të rëndësishme për objektivin mbijetesë, duke mposhtu 2-1 në shtëpi Real Sociedad. 21-vjeçari Oscar u hodh në fushë në minutën e...

Premier Liga 15:48 - 1 Janar, 2020

Video: 2020 nis me një gol spektakolar në Angli

Chelsea nuk ia doli ta niste vitin me fitore, edhe pse shënoi i pari kundër skuadrës së Brighton. Azpilikueta pas një rrëmuje në zonë e dërgoi...

BundesLiga 16:01 - 14 Dhjetor, 2019

Video: Milot Rashica i shënon supergol Bayernit

Milot Rashica ka kaluar në avantazh Bremenin në “Allianz Arena” për javën e 15-të të Bundesligës. Në minutën e 25-të të ndeshjes, ylli i Kosovës, Milot...

Premier Liga 15:35 - 30 Nentor, 2019

Supergoli i De Bruyne nuk mjafton, Man. City ngec ndaj “Qymyrxhinjve”/ Buzëqesh Liverpooli

Ndeshja hapëse e javës së 14-të në Premier League, Newcastle-Man. City, ka dhuruar 4 gola dhe në fund dy ekipet dolën vetëm me nga një pikë...

Sport 20:12 - 18 Tetor, 2019

Goli i javës vjen nga Turqia/ Video: Topi ‘fluturon’ drejt rrjetës

Një gol shumë i bukur është shënuar pka minuta më parë në Stamboll. Galatasaray po fiton në fushën e tij 1-0 ndaj Sivasspor. Vendasit gjetën rrjetën...

La Liga 21:41 - 24 Shtator, 2019

Harrojeni Messin dhe Griezmann/ Braziliani i Barcelonës ngre peshë stadiumin me këtë supergol

Barcelona ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Villarealit, në ndeshjen e javës së gjashtë në La Liga, që po luhet në këto momente. Pas 5...

Sport 09:47 - 25 Maj, 2019

CR7 shënon një supergol në stërvitje/ Reagimi i tifozëve është i paparë (video)

Cristiano Ronaldo është njeriu i momentit në Itali. Pasi u bë lojtari i vetëm që e ka fituar kampionatin në tre ligat kryesore (Premier League, La...

Sport 16:44 - 9 Shkurt, 2019

Zhbllokohet derbi i Madridit/ Ylli brazilian shënon një super gol

Real Madrid ka kaluar në avantazh kundër Atletico Madrid falë një supergoli të shënuar nga Casemiro në minutën e 16’-të. Ka qenë një aksion i nisur...