Connect with Us

All posts tagged "Superiore"

Super Liga 19:25 - 7 Shkurt, 2020

Kjo që ndodh në Superiore, nuk është normale/ Ja gafa e FSHF-së në klasiken Vllaznia-Tirana

Kjo që ndodh në Superiore, nuk është normale. Bylisi u ankua disa ditë më parë, për shkak se një penallti e dhënë për ta në ndeshjen...

Super Liga 19:53 - 21 Janar, 2020

Foto/ Ja si ndryshon renditja pas 3 ndeshjeve të para të javës së 18-të

Janë luajtur sot 3 ndeshjet e para për javën e 18-të, të cilat janë edhe të parat për këtë vit. Vllaznia fitoi në Shkodër 2-0 ndaj...

Sport 17:55 - 21 Janar, 2020

Mbyllen 45 minutat e para/ Rrjeta të paprekua në Durrës, 3 gola dhe karton i kuq në Korçë

Janë mbyllur 45 minutat e para në dy ndeshjet e javës së 18-të të Superiores. Në “Niko Dovana”, Teuta dhe Laçi e mbyllën pjesën e parë...

Sport 17:48 - 21 Janar, 2020

Ndeshje e çmendur në Korçë/ Skënderbeu shënon dy gola në tre minuta

Kronologjia e ndeshjes: 7′ Penallti për Partizanin, pas prekjes së topit me dorë nga Pollozhani, për gjyqtarin Beqiri nuk ka dyshime. Protestojnë futbollistët e Skënderbeu! 8′...

Sport 20:58 - 19 Janar, 2020

Katër javët e ardhshme të Superligës e gjejnë Tiranën në vendin e parë?

Tirana ka kalendar luksi në katër javët e Superiores dhe dy ndeshjet e Kupës së Shqipërisë. Nga gjashtë takime që ajo luan prej datës 22 deri...

Sport 21:04 - 6 Janar, 2020

E bujshme/ Valeri Bojinov drejt Superligës, gati transferimi për ish-lojtarin e Juves dhe Cityt

Valeri Bojinov, një emër i njohur i futbollit europian në dekadën e kaluar, shumë shpejt mund të bëhet pjesë e Kategorisë Superiore. VIP Sport ka mësuar...

Sport 12:49 - 18 Nentor, 2019

Rikthehet Superiorja, java e 13 luhet në dy ditë

Pas përfundimit të ndeshjeve të Kombëtares, në fundjavë do të rikthehet të luhet Kategoria Superiore. Ditën e sotme është zyrtarizuar edhe axhenda e javës së 13,...

Sport 14:33 - 1 Nentor, 2019

VAR në Superiore, problematikat dhe kostoja/ Rrëfehet shefi i arbitrave

As sistemi VAR nuk i ka shuar polemikat për gjykimin. Në Itali madje janë shtuar edhe më shumë, pasi drejtuesit e klubeve, stafet apo edhe lojtarë...

Sport 10:04 - 16 Shtator, 2019

Formacioni më i mirë i javës së katërt/ A jeni dakord?

Java e katërt e Superiores është mbyllur dhe janë mësuar të gjitha verdiktet. “Sport Ekspres” ju sjellë më poshtë edhe formacionin më të mirë, ku duket...

Sport 19:12 - 15 Shtator, 2019

Mbyllet java e katërt në Superiore/ Ja si ndryshon renditja (foto)

Kategoria Superiore mbylli ditën e sotme javën e saj të katërt, dhe tabela e renditjes pëson sërish ndryshime. Rezultatet janë si më poshtë: Tirana kryeson me...

Sport 16:54 - 14 Shtator, 2019

45 minutat e para/ Tirana shënon në fund ndaj Skënderbeut, barazim i bardhë në dy sfidat e tjera

Sapo kanë përfunduar pjesët e para në 3 takimet e javës së katërt të Superiores dhe deri tani është shënuar vetëm 1 gol në “Selman Stërmasi”...

Sport 09:57 - 29 Qershor, 2019

Lëvizjet në merkato/ Ja si kanë ndryshuar ekipet e Superiores deri tani

Superiorja ka përfunduar dhe tashmë sytë janë nga merkato. Deri më tani ka disa lëvizje, të cilat kryesisht janë në dalje. Sipas asaj që raporton “SportEkspres.com”...

Sport 09:17 - 22 Qershor, 2019

Merkato e verës/ Ja lëvizjet që kanë bërë ekipet e Superiores deri më tani

Superiorja ka përfunduar dhe tashmë sytë janë nga merkato. Deri më tani ka disa lëvizje, të cilat kryesisht janë në dalje. Sipas asaj që raporton SportEkspres.com,...

Sport 16:57 - 4 Maj, 2019

Tirana shpërthen në fund, Partizani kap titullin/ Barazim në Laç & Durrës

Titulli është praktikisht i kuq. Partizani ka hedhur një hap të madh në rrugën drejt titullit kampion të Superligës. Të kuqtë kanë mposhtur 2-0 në transfertë...

Sport 15:55 - 4 Maj, 2019

Vetëm një gol në pjesët e para të Superiores/ Partizani një hap më afër drejt titullit

Sapo janë mbyllur pjesët e para në 4 takimet e javës së 32-të të Kategorisë Superiore. Një 45 minutësh që dhuroi vetëm një gol, me Partizanin...