Connect with Us

All posts tagged "Superkupa e Europes"

Premier Liga 10:43 - 15 Gusht, 2019

Gafë e rëndë në finalen e madhe/ E gjeni dot se çfarë është gabim në këtë foto?

Mbrëmë u luajt në Stamboll finalja e Superkupës së Europës mes Liverpoolit dhe Chelseas, ku të kuqtë fituan pas penalltive, pasi koha e rregullt dhe ajo...

Premier Liga 23:45 - 14 Gusht, 2019

Liverpooli fiton Superkupën e Europës/ Vendos “ruleta ruse”

Sapo është mbyllur finalja e Superkupës së Europës mes Liverpoolit dhe Chelseas që u luajt në Stamboll, ku nuk mjaftuan as 120 minuta për të përcaktuar...

Sport 22:10 - 14 Gusht, 2019

Live, Finalja e Superkupës së Europës/ Pjesa e dytë nis me gol në Stamboll (video)

Liverpooli ka barazuar shifrat në 1-1 kundër Chelseas, në finalen e Superkupës së Europës që po luhet në Stamboll. Djemtë e Klopp e mbyllën pjesën e...

Premier Liga 21:42 - 14 Gusht, 2019

Superkupa e Europës/ “Blutë e Londrës” surprizojnë Liverpoolin në Stamboll (Video)

Po luhet në “Vodafone Park” të Stambollit finalja e Superkupës së Europës mes Liverpoolit dhe Chelseas. U desh të kalonin 36 minuta që të shënohej goli...

Sport 09:32 - 14 Gusht, 2019

Sot luhet finalja e Superkupës së Europës/ “Drejtësia” në duart e një femre

Sot në orën 21:00, në stadiumin “Vodafone Park” të Stambollit, do të luhet finalja e Superkupës së Europës mes Liverpoolit dhe Chelseas. Fituesi i Champions League...

Sport 13:41 - 2 Gusht, 2019

UEFA e bën zyrtare/ Finalja e Superkupës së Europës nis me një ngjarje historike

Gjithmonë e më shpesh, gjyqtaret e gjinisë femërore kanë nisur të jenë pjesë e futbollit të meshkujve duke gjykuar në disa raste edhe takime me përgjegjshmëri...

Sport 22:46 - 15 Gusht, 2018

Baraspeshë në derbin e Europës/ Diego Costa ndëshkon për herë të dytë Realin

Atletico ka arritur të gjejë baraspeshën falë Diego Costës. Spanjolli gjeti për herë të dytë rrjetën e Realit të Madrididit, në minutën e 79. Rezultati i...

Sporti Kryesore 22:11 - 15 Gusht, 2018

Superkupa e Europës/ Real dhe Atletico ndajnë nga një gol në pjesën e parë

Mbyllet në barazim 1-1 pjesa e parë ndërmjet Realit të Madridit dhe Atleticos së Madridit, e vlefshme për Superkupën e Europës. Ka qenë Atletico, ajo që...

Sport 14:20 - 11 Gusht, 2015

Sot ora 20:45 Superkupa e Europës, Barcelona – Sevilla (Formacionet e mundshme)

Barcelona do të jetë pa super yllin e skuadrës, Neymar i cili për shkak të një infeksioni viral nuk do të luaj për dy javë dhe...