Connect with Us

All posts tagged "Superkupa e Spanjes"

La Liga 22:07 - 9 Janar, 2020

Ndeshje e çmendur, Atl. Madrid përmbys Barcelonën dhe shkon në finale

Përmbysje dhe ripërmbysje. Finalja e Superkupës së Spanjës është totalisht madrilene. Pas Realit të Madridit që kaloi 3-1 Valencian për të prekur finalen, një tjetër skuadër...

La Liga 19:06 - 9 Janar, 2020

Superkupa e Spanjës, Barcelona-Atl. Madrid/ Formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të gjysmëfinales së dytë të Superkupës së Spanjës, mes Barcelonës dhe Atletico Madridit. Mungesa më e madhe për katalanasit është Ter Stegen,...

La Liga 16:37 - 9 Janar, 2020

Si ndalet Messi? Sulmuesi i rivalëve të Barcelonës jep përgjigjen e papritur

Barcelona dhe Atletico Madrid do të ndeshen ditën e sotme në Arabi në kuadër të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës. Në një intervistë për mediat spanjolle...

La Liga 22:01 - 8 Janar, 2020

Superkupa e Spanjës/ Reali fiton me spektakël dhe shkon në finale

Real Madridi ka mposhtur me rezultatin 1-3 ekipin e Valencias, në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës. Pas këtij triumfi, “Galaktikët” prekin finalen e madhe, si dhe...

La Liga 21:54 - 8 Janar, 2020

Video: Ylli i Realit shënon gol fantastik, çmendet komentatori arab

Real Madridi është duke zhvilluar një sfidë spektakolare kundër Valencias në kuadër të gjysëmfinales së Superkupës së Spanjës. Gjysmëfinalja po luhet në Arabinë Saudite dhe momentalisht...

La Liga 20:26 - 8 Janar, 2020

Superkupa e Spanjës/ Video: Ylli i Realit shënon gol të rrallë

Real Madrid ka kaluar në avantazh në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës ndaj Valencias. Në minutën e 16-të, ka qenë Toni Kroos, ai i cili ka...

La Liga 19:28 - 8 Janar, 2020

Superkupa e Spanjës/ Valencia-Real M, formacionet zyrtare

Real Madrid dhe Valencia do të diskutojnë mes tyre gjysmëfinalen e parë të Superkupës së Spanjës, që zhvillohet në Arabinë Saudite. Dy ekipet kanë publikuar edhe...

La Liga 16:04 - 27 Dhjetor, 2019

Tronditet Reali/ Humbet “trurin” e ekipit për Superkupën e Spanjës

Sezoni i parë te Reali i Madridit po kthehet në një makth për Eden Hazard. Pas dëmtimit që pësoi që në fillimin e kampionatit dhe rikthimit...

La Liga 10:51 - 8 Nentor, 2019

Do të jetë një spektakël i vërtetë/ Superkupa e Spanjës me format të ri, ja si do të funksionojë

Duke filluar nga ky sezon Superkupa e Spanjës ka ndryshuar format dhe drejtuesit më të lartë të futbollit të këtij vendi vendosën për të lënë pas...

Sport 14:17 - 29 Prill, 2019

Zyrtare, Superkupa e Spanjës ndryshon format/ Barça i bën nder të madh Realit

Duke filluar nga sezoni i ardhshëm Superkupa e Spanjës nuk do të jetë thjeshtë një finale mes fituesit të Copa del Rey dhe fituesit të kampionatit....

Sport 13:38 - 19 Shkurt, 2019

Spanja bën ndryshimin e madh/ Ja si do të luhet finalja e Superkupës

Pritet revolucion sa i përket organizimit të Superkupës së Spanjës, duke nisur që nga edicioni e vitit 2019. Federata Spanjolle e Futbolli ka programuar ndryshimin e...

Sport 09:16 - 13 Gusht, 2018

Ter Stegen hero i Barcelonës/ Ja çfarë bëri në minutën e 91 në finalen e Supërkupës

Barcelona fitoi trofeun e finales së Superkupës duke mundur 2-1 Sevillan. Sevilla e kaloi e para në avantazh por pak para se të mbyllej pjesa e...