Connect with Us

All posts tagged "Superliga"

Sport 13:12 - 9 Mars, 2020

Coronavirus prek Shqipërinë/ FSHF vendos përfundimisht për dy ndeshjet e sotme të Superligës

Kategoria Superiore do të luaj sot dy duele. Përkatësisht në Korçë, Skënderbeu do të presë Kukësin, ndërsa në Shkodër vendasit e Vllaznisë ndaj Partizanit. Situata e...

Super Liga 14:50 - 8 Mars, 2020

45-minutat e para/ Teuta-Flamurtari, Luftëtari-Bylis, ja rezultatet dhe golat

Janë mbyllur 45 minutat e para të dy ndeshjeve të orës 14:00, të vlefshme për javën e 26-të të Superiores. Surprizë e madhe në “Niko Dovana”,...

Sport 14:56 - 29 Shkurt, 2020

Mbyllen pjesët e para/ Ja rezultatet deri tani në 3 sfidat e Superligës

Janë duke u luajtur në këto momente 3 sfidat e javës së 24-t të Kategorisë Superiore. Skënderbeu luan në Shkodër ndaj Vllaznisë, Bylisi pret Flamurtarin dhe...

Sport 14:51 - 25 Shkurt, 2020

Probleme me dritat/ Ndryshon orari i ndeshjes së Superligës

Superiorja rikthehet të premten, me ndeshjen derbi mes Tiranës dhe Partizanit, që nis prej orës 19:00. Së fundmi ka një ndryshim në planin e ndeshjeve të...

Sport 14:17 - 16 Janar, 2020

Nuk do e besoni kush është shpallur arbitri më i mirë i vitit 2019 në Superligën shqiptare

Shoqata e Arbitrave dhe FSHF kanë zhvilluar një grumbullim me arbitrat kryesorë dhe anësorë të Superiores dhe gjyqtaret femra. Në prani të presidentit Duka, sekretarit të...

Sport 09:37 - 4 Janar, 2020

Superliga ka nivel, këta janë 10 futbollistët më të shtrenjtë të kampionatit tonë

Edhe pse Kategoria Superiore, nuk i afrohet për nga niveli kampionateve të tjera të Europës, ka arritur të nxjerrë lojtarë që po bëjnë një karrierë të...

Sport 18:27 - 24 Dhjetor, 2019

Njihuni me formacionin më të mirë në Superligë për vitin 2019

Pas përfundimit të javës së 17-të Kategoria Superiore ka ulur siparin për vitin 2019.Si cdo fundvit, edhe këtë vit RTSH Sport ka publikuar formacionin më të...

Sport 09:35 - 22 Dhjetor, 2019

Luhet sot java e fundit e vitit në Superligë/ Kukësi për shkëputje, Partizani do largimin nga kriza

Sot luhen ndeshjet e fundit në Kategorinë Superiore për këtë vit kalendarik. Java e 17, rezervon përplasje të forta, teksa Tirana e cila ka marrë dy...

Sport 11:55 - 19 Dhjetor, 2019

Java e fundit e Superligës për këtë vit luhet e gjitha të dielën, ja oraret e sfidave

Java e 16-të e Kategorisë Superiore, u luajt e gjitha ditën e djeshme dhe e njëta gjë do të ndodhë edhe me javën e 17-të, nëse...

Sport 08:56 - 19 Dhjetor, 2019

E pabesueshme/ Ja sa tifozë ishin gjithsej në të pesta sfidat e Suprligës dje

Java e 16-të e Kategorisë Superiore u zhvillua e gjitha në mesjavë, por me një orar disi të pazakontë sa i përket numrin të ndeshjeve. Nëse...

Sport 09:51 - 17 Dhjetor, 2019

Vazhdojnë surprizat, ja ndeshja e radhës nga Superliga që do luhet në “Air Albania”

Pas derbit Partizani-Tirana që dhuroi një atmosferë unikale, një tjetër supersfidë e Kategorisë Superiore, pritet të zhvillohet në stadiumin e ri kombëtar, “Air Albania”. Bëhet fjalë...

Sport 10:11 - 16 Dhjetor, 2019

Statistika e çmendur/ 9 trajnerë të larguar në 15 javët e para të Superligës

Edicioni i 81-të i Kategorisë Superiore mund të thyejë çdo rekord negativ sa i përket ndryshimit të pankinave. Kapaku kësaj situate iu vendos të shtunën e...

Sport 11:48 - 30 Nentor, 2019

FSHF merr vendim, ja kur rikthehet në fushë Superiorja

Pas tërmetit që goditi vendin tonë dhe solli pasoja katastrofike, të gjitha ndeshjet e javës së 14-të të Kategorisë Superiore, që ishin të programuara të luheshin...

Sport 22:06 - 26 Nentor, 2019

Situata kaotike në vend, prek edhe futbollin, FSHF merr vendimin drastik

Nuk ka futboll këtë fundjavë, ashtu siç është edhe e drejtë të jetë me vendin që po kalon orë të rënda e të mbushura me dhimbje për...

Sport 22:13 - 25 Nentor, 2019

Luhet në dy ditë, mësoni kur luhen ndeshjet e javës së 14-të

Sot u mbyll edhe java e 12 e Kategorisë Superiore me Partizanin që arriti të mundte skuadrën e Laçit me rezultatin 1-0. Ndërkohë, skuadrat do të...