Connect with Us

All posts tagged "Superligë"

Sport 18:47 - 8 Dhjetor, 2019

Renditja/ Ja si ka ndryshuar klasifikimi në Superligë pas javës së 14-të

U mbyllën sot edhe dy ndeshjet e fundit të javës së 14-të në Superiore ku Laci fitoi 3-0 ndaj Flamurtarit, ndërsa Skënderbeu u mund ne Durrës...

Sport 10:14 - 7 Dhjetor, 2019

Jorgji gjykon sot ndeshjen e Superigës para se të niset për Inter-Barcelona

Superiorja do të kthehet në ditën e sotme, pas shtyrjes në javën e shkuar për shkak të katastrofës natyrore. Kështu, tre takime do të luhen dhe...

Sport 18:53 - 19 Shkurt, 2019

E mbani mend “fenomenin” Mazrekaj? / S’do e besoni ku ka përfunduar tani

Mentor Mazrekaj është një emër mjaft i njohur për futbollin shqiptar. Sulmuesi nga Kosova ishte një ndër lojtarët më të mirë të Partizanit të viteve të...

Sport 19:45 - 15 Maj, 2018

Vendimet e Disiplinës/ “Pushim” në Superligë, “masakër” te ekipet e moshave

Komisioni i Disiplinës në FSHF ka publikuar sot vendimet për shkeljet e konstatuara në të gjithë kategoritë e futbollit në vendin tonë. Bie në sy se...

Sport 16:15 - 22 Prill, 2018

Kukësi nis betejën e hakmarrjes për Kupën/ Laçi kërkon fitoren në shtëpi

Në orën 16:00 ka startuar në Laç ndeshja mes vendasve dhe Kukësit e vlefshme për javën e 30 të Superligës. Pasi mbyllën llogaritë për finalen e...

Sport 15:57 - 10 Prill, 2018

Prokuroria pezullon hetimet për Skënderbeun

Skuadra korçare e Skënderbeut është dënuar me vendim të UEFA-s, me 10 vite mospjesëmarrje në kompeticionet e saj si dhe me një gjobë prej 1 milionë...

Sport 20:06 - 19 Shkurt, 2018

Spektakël dhe gola në Superligë / Kukësi përmbys Partizanin. Vllaznia rrëmben 3 pikë në shtëpi

Është mbyllur me një stuhi golash java e 20-të, me dy supersfidat e vlefshme për objektiva ekstremisht të kundërta, Partizani-Kukësi për vendin e tretë të klasifikimit,...

Sport 19:50 - 22 Dhjetor, 2017

Skënderbeu kampion dimri, vlonjatët të dytët/ Ja renditja e Superiores

Është mbyllur ky vit futbollistik për kategorinë superiore. Skënderbeu si në kohët e vejtra, shpallet kampion dimri. Partizani fiton dhe sheh nga kreu. Do të duhet...