Connect with Us

All posts tagged "surpriza"

Sport 15:35 - 7 Dhjetor, 2019

Bylisi vazhdon të surprizojë, mund Partizanin dhe konfirmohet si “hirushja” e kampionatit

Bylisi ka mposhtur kryesuesit e Partizanit me rezultatin 2-1 duke siguruar një fitore të artë, pas 2 humbjesh radhazi. Vendasit gjetën rrugën e rrjetës në minutën...

Sport 22:56 - 19 Shtator, 2019

Europa League, rezultatet e plota/ Roma fiton pa probleme, Man. United i falet një 17-vjeçari

Kanë përfunduar ndeshjet e darkës në Europa League, ku nuk kanë munguar golat, emocionet dhe befasitë. Në “Olimpico”, Roma fitoi 4-0 ndaj turqve të Basakhesir, duke...

Seria A 16:43 - 16 Shtator, 2019

Wanda trazon sërish ujërat për Icardin/ Në janar mund të ketë surpriza

Edhe pas huazimit të Mauro Icardit te PSG-ja, bashkëshortja dhe agjentja e tij, Wanda Nara, nuk heq dorë nga deklaratat e bujshme. Argjentinasi është huazuar të...

Seria A 22:43 - 1 Shtator, 2019

Sa shumë gola në Serie A/ Fiton Interi, ja rezultatet e plota

Janë mbyllur ndeshjet e darkës për javën e dytë të Serie A dhe ka pasur jo pak surpriza, por edhe shumë gola të shënuar. Interi i...

Sport 22:35 - 13 Gusht, 2019

Champions League/ Eliminohet ekipi që nxorri jashtë loje Partizanin, ja 10 ekipet e fazës play-off

Janë luajtur sot ndeshjet e kthimit të turit të tretë kualifikues të Champions League dhe surpizat kanë qenë të mëdha. Qarabagu që eliminoi Partizanin ka humbur...

Sport 15:21 - 6 Prill, 2019

Real M-Eibar/ Zidane me surpiza të shumta në formacionin zyrtar (Foto)

Real Madrid pret në “Santiago Bernabeu” Eibarin për javën 31-të të La Liga, fill pas humbjes 2-1 në “Mestalla” ndaj Valencias. Edhe për këtë ndeshje trajneri...

Sport 15:49 - 9 Shkurt, 2019

Derbi i Madridit/ Nuk mungojnë surprizat në formacionet zyrtare

Pas pak pak (16:15) do të zhvillohet derbi i qytetit të Madridit mes  Ateltico- Real në “Wanda Metropolitano”. Të dyja skuadrat kërkojnë fitoren për të vijuar...

Sport 19:35 - 8 Shkurt, 2019

Formula 1 / Makina e parë e vitit 2019 është krejtësisht e zezë!

Kur përmendim Formula 1, zemra rreh më shpejt, sikur bashkohet me ritmin e pistës! Në Londër së fundmi është prezantuar makina Haas, njëvendëshja e parë për...

Sport 21:50 - 12 Dhjetor, 2018

Përfundojnë pjesët e para në Champions League/ Sa shumë surpriza

Sapo janë mbyllur pjesët e para në ndeshjet e fundit në grupet e Champions League. Duke qenë së tashmë janë përcaktuar ekipet që do të kalojnë...

Sport 22:57 - 2 Tetor, 2018

Përfundojnë ndeshjet e Champions League/ Zhgënjejnë ekipet e mëdha

Bayern Munich nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim në përballjen e javës së dytë të Ligës së Kampionëve, duke barazuar 1:1 me...

Sport 18:11 - 12 Shtator, 2018

Mbyllen ndeshjet për Kupën e Shqipërisë/ Eleminohet Dinamo, ndërsa Skënderbeu & Partizani…

U luajtën ditën e sotme 8 takimet e vlefshme për Grupin A të Kupës së Shqipërisë. Skuadrat e Kategorisë Superiore nuk kanë falur duke siguruar kualifikimin...

Sport 19:39 - 18 Prill, 2017

Real Madrid-Bayern / Ancelotti plas “bombën”, ka surpriza!

Carlo Ancelotti nuk e kishte paralajmëruar, por ja që tani është fakt. Bayern sonte do të luajë me dyshen e mbrojtjes Boateng-Hummels ndaj Real Madridit, edhe...

Sport 20:05 - 24 Mars, 2017

Surprizat e momentit të fundit/Çfarë po ndodh në Itali

Na ndajnë vetëm pak minuta nga nisja e sfidës më spektakolare për kuqezinjtë, të cilët do zbresin në fushë kundër italianëve. “Corriere dello Sport” shkruan se...

Sport 17:18 - 6 Shtator, 2015

Euro 2016, Austria surpriza e eliminatoreve

Vetëm 1 pikë larg një kualifikimi historik, është Austria një nga surprizat më të bukura të këtyre eliminatoreve. Me fitoren 1-0 ndaj Moldavisë në Ernst Happel...