Connect with Us

All posts tagged "Takaj"

Sport 10:01 - 26 Janar, 2020

Takaj ngre peshë korçarët: Presim qershorin, e kam nisur dhe do e mbyll me Skënderbeun

Skënderbeu është duke konkurruar me dinjitet në Superiore, pavarësisht vështirësive të mëdha që ka kjo skuadër. Dënimi në Europë është padyshim një mungesë e madhe motivimi...

Sport 17:34 - 23 Janar, 2020

Takaj: Skënderbeu vazhdon projektin, ja për çfarë jemi duke luajtur tani

Fitorja me Partizanin, sigurisht që i ka gëzuar të gjithë në Korçë, e aq më tepore dhe presidentin Ardjan Takaj që vazhdon projektin e tij dhe...

Sport 09:13 - 22 Janar, 2020

Takaj shpërthen ndaj arbitrit: Hera e dytë që na i bën këtë, ja e ardhmja e Bruno Ditës

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, në intervistën e dhënë për “Panorama Sport” pas suksesit me Partizanin pohoi se ishte i bindur që ekipi kishte potencial për...

Sport 10:03 - 30 Dhjetor, 2019

Takaj: Jashanica qëndron te Skënderbeu, ja plani që kemi për merkaton

Nis merkatoja në Korçë, Skënder beu blindon Bajram Jashanicën. Mbrojtësi do të mbetet i bardhekuqve edhe për një tjetër sezon. Edhe pse kontrata i mbaronte në...

Sport 15:46 - 29 Dhjetor, 2019

“Bomba” e Munishit: Disa shqiptarë punuan goxha mirë për të dënuar Skënderbeun

Ballkani e ka mbyllur si kampione e dimrit në elitën e futbollit të Kosovës, pavarësisht konkurrencës së madhe. E drejtuar nga Ismet Munishi, rezultatet pozitive nuk...

Sport 10:16 - 20 Dhjetor, 2019

Tre humbje rradhazi, Takaj merr masa drastike për ekipin

Skënderbeu nuk e ka kapërdirë humbjen e tretë radhazi në kampionat. Korçarët po zhyten gjithnjë e më shumë në renditje dhe me pikët e lëna në...

Sport 09:28 - 18 Dhjetor, 2019

Takaj: Nuk ka b*le njeri të më marrë trajnerin, edhe mua më pëlqen Messi, një shoku im e ka komshi

Ardjan Takaj nuk e pengon trajnerin Ilir Daja të largohet në janar, por me një kusht që duhet ta plotësojnë patjetër klubet e interesuara për të....

Sport 15:46 - 16 Dhjetor, 2019

Tirana do Ilir Dajën, Takaj e ka të qartë planin për trajnerin

Ilir Daja do të ishte “dhurata e dytë” më e bukur e Tiranës për tifozët, pas asaj fitore në derbi. Teksa janë ende me Egbon si...

Sport 19:37 - 12 Dhjetor, 2019

Takaj: Do shesim futbollistë, presim vendim pozitiv nga Gjykata Federale

Janë katër lojtarët të cilët Skënderbeu duke parë edhe krizën që po kalon, t’i përfshijë në merkato dhe bëhet fjalë për kualitete dhe lojtarë “boshti” në...

Sport 09:20 - 12 Dhjetor, 2019

Mbledhje e gjatë me ekipin dhe stafin, ja si i bindi Takaj lojtarët të kthehen në stërvitje

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, është detyruar që të udhëtojë vetë drejt Korçës që të kthejë normalitetin në radhët e klubit të tij, pas bojkotit që...

Sport 09:41 - 11 Dhjetor, 2019

Takaj i “tërbuar”me bojkotin e lojtarëve: Nuk duhet të kishin shfaqur skena të tilla

Bojkoti i stërvitjes nga lojtarët në Korçë duket se e ka tronditur presidentin e Skënderbeut, Ardjan Takaj. I kontaktuar dje nga “Panorama Sport”, ai ka lënë...

Sport 20:23 - 10 Dhjetor, 2019

Lojtarët nuk dolën në stërvitje se s’kanë marrë rrogat, Takaj: E zgjidh nesër këtë punë

Tetë herë kampionët e vendit kanë hasur vështirësi financiare që pas dënimit 10 vjeçar nga UEFA dhe tashmë kriza financiare sapo ka dhënë efektet e para...

Sport 13:51 - 2 Dhjetor, 2019

Presidenti i Skënderbeut bën gjestin prekës, strehon të dëmtuarit e tërmeteve në resortin e tij

Situata e tërmetit nuk la pa përfshirë edhe klubin bardhekuq të Skënderbeut, por në veçanti presidentin Ardjan Takaj dhe “rezidencën” e korçarëve në qytetin e Durrësit....

Sport 12:59 - 14 Shtator, 2019

Ish-futbollisti austriak del bllof/ Zbulohet e vërteta e akuzave ndaj Takaj dhe Skënderbeut

Lajmi që u përhap me shpejtësi këtë javë nga të gjitha mediat ishin akuzat e Sanel Kuljiç, ish-futbollisti i kombëtares austriake, që pretendon se drejtuesit e...

Sport 15:52 - 20 Korrik, 2019

Takaj i tregon të gjitha/ E-maili kërcënues u nis nga Tirana, personi që na dënon është Dervishi

Për herë të pas dënimit që UEFA i dha Skënderbeut dhe pasi u la në fuqi nga KAS, presidenti Ardjan Takaj ka dalë dhe ka folur...