Connect with Us

All posts tagged "takim"

Premier Liga 18:38 - 15 Shkurt, 2020

U dënua dy vite jashtë Champions-it/ Man. City merr vendimin urgjent

Lojtarëve të Manchester City-t u është kërkuar të paraqiten në një mbledhje urgjente ditën e shtunë me Ferran Sorianon, shefin ekzekutiv të klubit, pasi kanë marrë...

La Liga 14:44 - 7 Shkurt, 2020

126 milionëshi tregon takimin e parë me Cristiano Ronaldon/ Më dukej sikur ishte tre metra i gjatë

Sulmuesi i Atletico Madrid, Joao Felix, i transferuar verën e kaluar për 126 milionë euro, ka kujtuar dhe një herë momentin kur takoi për herë të...

Sport 16:52 - 14 Janar, 2020

Merkel e “dashuruar” me futbollistin gjerman, e fton në zyrë bashkë me gruan e tij

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka pritur në zyrën e saj legjendën e kombëtares gjermane, Bastian Schweinsteiger bashkë me gruan e tij, Ana Ivanovic. “Bild” tregon...

Seria A 20:36 - 20 Nentor, 2019

Ibrahimovic te Milan? Ndodh takimi i shumëpritur

Pasi i dha fund aventurës tek LA Galaxy, Zlatan Ibrahimovic është në kërkim të ekipit të ri dhe destinacioni më i përfolur deri tani është Milani....

Sport 21:27 - 5 Korrik, 2019

Mourinho takohet me ‘bosin’ e madh/ Ky do të jetë destinacioni i ri?!

Trajneri portugez Jose Mourinho thuhet se ka zhvilluar një takim me njeriun më të pasur të Kinës në kërkim të një marrëveshje për t’u kthyer te...

Sport 19:18 - 3 Korrik, 2019

Takim kokë më kokë mes Neymar dhe Messit/ Vjen lajmi i madh

Argjentina, edhe pse ndoshta pa meritë të plotë, është eliminuar nga Brazili në gjysmëfinalet e Kupës së Amerikës. I munguari më i madh i këtij kompeticioni,...

Sport 09:43 - 2 Korrik, 2019

Neymar-Barcelona/ Sot është dita e të vërtetës

Dita e sotme mund të jetë vendimtare për fatin e sulmuesit brazilian Neymar dhe kthimit të tij të mundshëm në radhët e Barcelonës. Sipas “Esporte Interativo”,...

Sport 15:11 - 25 Qershor, 2019

Juve në alarm/ Barcelona kërkon t’i rrëmbejë yllin e madh

Zërat e fundit dhe faktet e lidhin Matthijs de Ligt me të ardhmen tek Juventus, shumë detaje janë rafinuar dhe pak marrëveshje të tjera pritet që...

Sport 15:41 - 30 Maj, 2019

Sergio Ramos takohet me Perezin/ Ky është vendimi zyrtar që ka marrë mbrojtësi spanjoll

Sergio Ramos ka marrë një ofertë tunduese së fundi nga Kina, gjë që e ka vënë në mëdyshje për të ardhmen e tij. Kinezët i ofrojnë...

Sport 12:01 - 29 Maj, 2019

Presidenti i Juves mbërrin në Azerbajxhan/ Sot arrihet marrëveshja me trajnerin e ri

Maurizio Sarri do të jetë trajneri i ri i Juventusit. Kështu konfirmojnë të gjitha të dhënat që vijnë ditë pas dite. Teksa trajneri italian përgatitet për...

Sport 13:00 - 19 Maj, 2019

Takim kokë më kokë mes trajnerit të Partizanit dhe presidentit të Skënderbeut/ Mos vallë…?

Pas 26 vitesh, Partizani fitoi më në fund titullin kampion. Një nga meritorët më të mëdhenj të këtij titulli është padyshim dhe trajneri Skënder Gega. Një...

Sport 15:24 - 15 Maj, 2019

Sot vendoset gjithçka/ Takim kokë më kokë mes presidentit të Juves dhe trajnerit livornez

Çështja e trajnerit është kthyer në kryefjalë në ambientet e Juventusit, me Massimiliano Allegrin që ende është në pikëpyetje për sezonin e ardhshëm. Pak kohë më...

Sport 14:36 - 23 Prill, 2019

Çfarë po ndodh?/ Gattuso darkon me menaxherin e Cristiano Ronaldos

Genaro Gattuso vështirë se do të konfirmohet në stolin e Milanit edhe për sezonin e ardhshëm, ndaj ka filluar që të mendojë që tani për të...

Sport 10:21 - 17 Prill, 2019

U eliminua nga Ajaxi/ Allegri çmend tifozët e Juventusit me deklaratën e tij

Cristiano Ronaldo nuk mjafton. Juventusi u eliminua në çerekfinale të Champions nga një skuadër entuziaste si Ajaxi i Amsterdamit, që zhvilloi një futboll spektakolar, duke marrë...

Sport 13:51 - 8 Prill, 2019

De Biasi: Ja për çfarë fola 5 orë me Dukën/ Në Shqipëri kthehem vetëm si…

Ish-trajneri i Kombëtares, i cili shkroi historinë me kuqezinjtë, është shfaqur sërish në kryeqytetin shqiptar. Në një intervistë për “Panorama Sport”, Gianni De Biasi tregon se...