Connect with Us

All posts tagged "talent"

Premier Liga 17:43 - 3 Mars, 2020

E ardhmja e futbollit/ Ylli i City-t e kontrollon topin në mënyrë të pabesueshme

Phil Foden është një nga talentet e mëdhenj anglez që edhe pse nuk ka gjetur hapësirat e përshtatshme te Manchester City, megjithatë mbahet në konsideratë nga...

BundesLiga 16:01 - 1 Shkurt, 2020

Video: 19-vjeçari i Dortmundit nuk di të ndalet, shënon sërish

Bota e futbollit ka një fenomen të ri dhe ai quhet Erling Haaland. 19-vjeçari i Dortmundit e ka nisur nga minuta e parë sot kundër Union...

Sport 09:33 - 3 Janar, 2020

Skënderbeu nuk i besoi, talenti shqiptar përfshihet në 50 më të mirët nga UEFA

Liga e Kampionëve për këtë sezon ka nisur që në verën e vitit 2019 dhe do të mbyllet me finalen e madhe në fund të sezonit....

La Liga 20:39 - 7 Nentor, 2019

Barcelona bën ofertën e parë zyrtare për talentin gjerman, por merr përgjigjen që nuk priste

Barcelona ka tentuar të nënshkruajë me yllin e Salzburg, Karim Adeyemi, por oferta e parë e katalanasve është refuzuar menjëherë nga austriakët.  ‘Transfermarkt’ raporton se Barca ka...

BundesLiga 21:54 - 2 Shtator, 2019

Ylli i Bayernit dënohet me 20 mijë euro gjobë/ I ndodhi e papritura në aeroport, pas takimit me të dashurën

Gjobat janë në modë tek Bayern Munich, pasi Renato Sanchez u detyrua të paguajë 10 mijë euro, tani është radha e të riut Alphonso Davies, i...

Sport 14:33 - 11 Korrik, 2019

Zyrtare/ “Tradhton” në fund PSG-në dhe transferohet te Barcelona

Barcelona nuk mund të humbasë nga vëmendja e saj talentet. Pavarësisht se shumica prej tyre prodhohen në akademinë e klubit, La Masia, sërish dyert e katalanasve...

Sport 22:46 - 15 Qershor, 2019

Ka lindur në Tiranë dhe ka qenë pjesë e ekipeve kombëtare/ Ylli shqiptar pranë transferimit te Juventus

Akademisë së Juventusit mund t’i bashkohet së shpejti një talent shqiptar. Bëhet fjalë për sulmuesin e skuadrës Primavera të Empolit, Kleis Bozhanaj. Futbollisti i lindur në...

Sport 13:36 - 21 Maj, 2019

Interi në zi/ Vdes talenti i ri

Talenti i Interit, Maicol Lentini, 15 vjeç, ka ndërruar jetë pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë. Lentini u detyrua të largohej nga...

Sport 13:56 - 17 Prill, 2019

Goli i vitit shënohet nga një milanist/ Të mendosh që është vetëm 15 vjeç! (video)

Gabriele Alesi është vetëm 15 vjeç, luan në rolin e mesfushorit të avancuar me Milanin U15 dhe ka shënuar një gol të pabesueshëm. Në ndeshjen kundër...

Sport 19:23 - 12 Prill, 2019

Po i largohen mbrojtësit / Simeone ofron 60 mln euro për një talent

Atletico Madrid do të paguajë klauzolën 60 milionë euro që është e përfshirë në kontratën e mbrojtësit të talentuar 21-vjeçar të Benfica-s, Ruben Dias. Sipas “AS”,...

Sport 13:37 - 11 Prill, 2019

Braktisi Shqipërinë për Greqinë/ Rrëfehet talenti: Nuk jam bërë pishman

Të shumtë janë futbollistët shqiptarë të cilët po hezitojnë t’i përgjigjen ftesave të Shqipërisë, ndërkohë që të kundërtën bëjnë kur i fton Greqia. Rasti i fundit...

Sport 11:47 - 11 Prill, 2019

Si ndalet Ronaldo?/ “Fëmija” i Ajaxit zbulon metodën më të thjeshtë… duke e plasur në tokë (Video)

Të mërkurën në mbrëmje Ajax kreu vetëm një zëvendësim ndaj Juves, duke i dhënë 15 minutat e para në karrierë në Champions djaloshit Jurgen Ekkelenkamp, i...

Sport 10:49 - 28 Mars, 2019

Talenti i Juventusit i përgjigjet të atit/ Jam bërë burrë falë… nënës

Ditët e fundit, Biourou Jean Kean, babai i talentit të Juventusit, Kean, kishte dhënë disa deklarata ku fliste për fëmijërinë e të birit: nga skuadra e...

Sport 13:11 - 25 Mars, 2019

“Mami, ti nuk do të punosh më”/ Rrëfimi prekës i nënës së talentit të Juventusit

Moise Kean është futbollisti që ka fituar gjithë vëmendjen në Itali. Vetëm 18-vjeç sulmuesi i Juventusit  ka arritur t’i bëjë për vete të gjithë me performancën...

Sport 20:35 - 16 Mars, 2019

Bayern dërgoi skautë në stadium / Kërkon talentin e madh portugez

Takimi i së enjtes midis Benficadhe Dinamos së Zagrebit tërhoqi vëmendjen e shumë klubeve elitare. Të dy skuadrat kanë në gjirin e tyre talente premtues, sidomos...