Connect with Us

All posts tagged "Tare"

Seria A 17:53 - 23 Mars, 2020

Tare është gjigant, shihni kë lojtar do të sjellë te Lazio

Lazio po kalonte një sezon të mrekullueshëm përpara se Seria A të ndërpritej nga Coronavirusi. Igli Tare kërkon të ruajë grupin dhe pse jo të ndërtojë...

Seria A 18:34 - 22 Mars, 2020

Rritet tensioni në Serie A/ Lazio e Tares merr vendimin e papritur

Lazio është ndër klubet që insistuan gjatë kësaj kohe për rifillimin e stërvitjeve. Drejtuesit e bardhekaltërve dhe ata të Napolit lajmëruan se skuadrat do të rikthehen...

Sport 17:27 - 21 Mars, 2020

Arbitri i Superiores mbeti në Gjermani, Igli Tare bën gjestin e madh

Arbitri I njohur I Superiores, Klajdi Kola I cili para disa orësh bëri thirrje se kishte ngecur në Gjermani së bashku me shumë shqiptarë të tjerë...

Seria A 14:26 - 7 Mars, 2020

PSG e ka shumë seriozisht, ofron 100 milionë euro për zbulimin e Tares

Sergej Milinkovic-Savic synon të shkruajë historinë e Lazio-s, duke fituar titullin dhe më pas, në verë, mund të largohet nga bardhekaltrit. Sipas La Gazzetta dello Sport,...

La Liga 18:05 - 11 Shkurt, 2020

Zidane heq dorë nga Pogba për zbulimin e Tares/ Ofron miliona euro dhe një lojtar “big”

Merkato e futbollit nuk mbyllet në asnjë moment. Të mëdhatë e Europës po studiojnë goditjet që do të bëjnë në verë dhe në shtëpinë e Real...

Seria A 09:55 - 30 Janar, 2020

Igli Tare lë me “gisht në gojë” Interin dhe Mourinhon, shumë pranë kampionit të botës

Telenovela e bujshme e merkatos së janarit “Oliver Giroud” merr një kthesë të papritur, tashmë që jëmi një ditë para se të mbyllet periudha e transferimeve....

Seria A 16:54 - 23 Janar, 2020

Sulmuesi i tij nuk rresht së shënuari gola, Tare i bën dhuratën e madhe

Ciro Immobile po zhvillon sezonin më të mirë të karrierës dhe po udhëheq Lazion drejt sukseseve në kampionat me golat e tij. 11-të ndeshje radhazi ka...

Seria A 21:19 - 15 Janar, 2020

Merkato/ Zyrtare: Igli Tare bën goditjen e madhe në merkato

Igli Tare është një ndër drejtorët sportivë më të suksesshëm në Itali. Shqiptari shquhet për goditjet e tij në merkato, duke marrë lojtarë të lirë dhe...

Seria A 18:38 - 8 Janar, 2020

Dënohet Lazio e Tares, “fajin” e ka Balotelli

Sfida e luajtur fundjavën e shkuar mes Brescias dhe Lazios u ndërpre për pak momente si pasojë e koreve të shumta raciste ndaj Mario Balotellit. Diçka...

Seria A 17:01 - 30 Dhjetor, 2019

Habit Igli Tare/ Atë e njoh më mirë se gruan time

Igli Tare nuk i kursen batutat dhe humorin gjatë një prononcimi për mediet italiane. Drejtori sportiv i Lazios, që renditet e treta në Serie A, ka...

Sport 14:18 - 4 Dhjetor, 2019

Tare do me ç’do kusht Muriqin te Lazio, ofron mbrojtësin shqiptar për shërbimet e tij

Drejtori sportiv i Lacios kërkon të plotësojë me patjetër nevojën e trajnerit Simone Inzagi për një sulmues. Tekniku i bardhekaltërve ka shprehur dëshirën të ketë një...

Seria A 17:57 - 15 Gusht, 2019

Futbollisti shqiptar nuk bind Lazion/ Tare e dërgon në Turqi

Aventurës së mbrojtësit shqiptar, Riza Durmishi, i ka ardhur fundi te Lazio. Klubi bardhekaltër nuk e llogarit për sezonin e tij dhe Tare ka nisur negociatat...

Sport 16:16 - 19 Korrik, 2019

Igli Tare i fiksuar keq me këtë mesfushor/ Largon tre futbollistë për t’i bërë një vend te Lazio

Merkatoja e Lazios është fokusuar te reparti i mesfushës. Klubi kryeqytetas do të largojë këtë merkato futbollistin Milinkovic-Savic, i cili ka kërkesa nga PSG dhe Man....

Sport 13:34 - 11 Korrik, 2019

Tare takohet në Madrid me agjentin e njohur/ Përgatit operacionin e madh të merkatos

Merkato e Lazios për momentin ka mbetur në vendnumëro. Drejtuesit e kryeqytetasve po mundohen të shesin me çmimin e duhur Milinkovic-Savic, teksa për mesfushorin ka interesim...

Sport 19:15 - 4 Korrik, 2019

Kampioni i Europës denoncon Igli Taren në FIFA/ Ja pse

Liverpooli i është drejtuar FIFA-s, për të dënuar Igli Taren dhe Lazion të cilët sipas anglezëve i kanë rrëmbyer pa të drejtë këtij klubi një supertalent....