Connect with Us

All posts tagged "Telushi"

Sport 17:55 - 19 Mars, 2020

A meriton Tirana titullin? Telushi befason me përgjigjen e tij

Bruno Telushi është rikthyer në Vlorë, vendlindjen e tij. Mesfushori i Partizanit po kalon ditët e karantinës në shtëpinë e prindërve dhe flet rreth situatës së...

Sport 18:32 - 2 Mars, 2020

Pas turpërimit në derbi, ish-lojtari i Tiranës ngacmon Telushin/ Ça ke që shef!

Mjafton një foto në rrjetet sociale dhe menjëherë nisin “thumbimet” nga futbollistët e ndryshëm të Superiores. Bëhet fjalë për Bedri Grecën dhe Bruno Telushin, dy lojtarët...

Sport 18:45 - 21 Janar, 2020

Skënderbeu-Partizani: Penallti e dyshimtë/ E pabesueshme çfarë bën Telushi

Ndeshje spektakolare në Korçë. Kronologjia e ndeshjes: 71′ Penalltia e dytë në favor të skuadrës së Partizanit. Protestojnë ashpër korçarët! Moment i dyshimtë, por gjyqtari duket...

Super Liga 17:13 - 21 Janar, 2020

Skënderbeu-Partizani, shënohet goli i parë në Korçë

Ka startuar në orën 17:00, ndeshja mes Skënderbeut dhe Partizanit, e vlefshme për javën e 18-të të Superiores. Kjo sfidë është shumë e rëndësishme për të...

Sport 20:58 - 27 Prill, 2019

“Ushtar” Telushi shpëton Partizanin/ Shtyhet festa e titullit (video)

Duhet të kthehej “ushtari” për t’i dhënë një shpirt gare Partizanit, që këto javët e fundit duket se e ka humbur disi. Të kuqtë shmangën një...

Sport 22:21 - 1 Prill, 2019

U operua në mushkëri / Lojtari i Partizanit del nga spitali

Ka marrë fund kalvari i vuajtjeve të mesfushorit Bruno Telushi! Vlonjati ka dalë nga spitali dhe tani do të nisë fazën e rikuperimit me shpresën e...

Sport 16:59 - 8 Maj, 2018

Sherr te Partizani/ Telushi përplaset ashpër me trajnerin

Trajneri Dalipi nuk e ka përfshirë në formacion për ndeshjen e nesërme ndaj Luftëtarit dhe mesfushori vlonjat Bruno Telushi nuk e ka pritur aspak mirë një...

Sport 19:09 - 14 Shkurt, 2018

Kupa e Shqipërisë Flamurtari eliminon Partizanin

Partizani dhe Flamurtari e kanë mbyllur në barazim 1-1 ndeshjen. 45-minutat e pjesës së parë kanë qenë mjaft të luftuara dhe spektakolare, pasi vendasit dhe miqtë...

Sport 17:25 - 10 Dhjetor, 2017

Telushi kthehet në Superiore / Nga janari do ta shihni në kryeqytet

Bruno Telushi kthehet në Superiore. Vetëm pak muaj ka zgjatur aventura e vlonjatit në futbollin kroat, sepse tashmë malli për Shqipërinë ka fituar. Mesfushori i fuqishëm...