Connect with Us

All posts tagged "tenis"

Sport 21:46 - 19 Janar, 2020

Video e javës/ Veprimi i tenistit me bananen bëhet viral, ja arsyeja

Edicioni i këtij viti në Australian Open është i përfshirë nga shumë turbullnaja, kjo për shkak të zjarreve që kanë përfshirë vendin. Por pavarësisht kësaj, lojtarët...

Sport 16:16 - 10 Janar, 2020

Video: Tenisti zihet me gjyqtarin dhe largohet, kundërshtari i tij bën gjestin e madh

Në ndeshjen e ATP Cup mes uruguajanit Pablo Cuevas dhe gjeorgjianit Nikoloz Basilashvili ka patur mjaft tension. Jo mes dy lojtarëve por mes Cuevas dhe gjyqtarit...

Sport 20:09 - 12 Shtator, 2019

Plani gjigant i Perez/ Nadal-Federer në “Santiago Bernabeu”

Real Madrid ka një plan madhështor për një ndeshje tenisi mes Rafa Nadal dhe Roger Federer, në mitikun “Santiago Bernabeu”. Sipas të përditshmes spanjolle “ABC”, presidenti...

Sport 12:42 - 8 Shtator, 2019

Tenis/ Një 19-vjeçare mposht “Panterën” dhe fiton US Open

Tenistja 19-vjeçare, Bianca Andreesscu, është fituesja e US Open për femra këtë sezon. Kanadezja mundi në finale Serena Williams apo siç njihet ndryshe “Pantera e zezë”...

Sport 16:18 - 25 Qershor, 2019

Wimbledon fut në sherr dy legjendat e tenisit/ “Luftë” për numrin 2

Tenisti spanjoll Rafael Nadal nuk e ka mirëpritur faktin që Roger Federer, numri 3 në botë, të hidhet në short si numri 2 nga organizatorët e...

Sport 20:20 - 23 Qershor, 2019

Federer shkruan historinë/ A e dini sa trofe ka fituar zvicerani në karrierën e tij?

Tenisti zviceran, Roger Federer, fitoi sot për të 10-ën herë në karrierën e tij turneun ATP të Halle (Gjermani), turne që zhvillohet në fushat me bar....

Sport 21:08 - 4 Qershor, 2019

Gjysmëfinale ëndrrash në “Roland Garros”/ Rikthehet përballja mitike Federer-Nadal

Roger Federer ka siguruar biletën për në gjysmëfinalen e “Roland Garros”, duke mundur bashkëkombësin e tij, Stanislas Wawrinka, me rezultatin 3-1 (7 – 6, 4 –...

Sport 16:59 - 29 Mars, 2019

Abonime edhe në tenis/ Vetëm se çmimet janë të frikshme

Më 93 mijë euro mund të jesh në zonën “vip” dhe të shohësh “live” për 5 vitet e ardhshme të gjitha ndeshjet e grand slam të...

Sport 16:55 - 26 Mars, 2019

Sulmoi me thikë kampionen e tenisit/ Ja me sa vite burg dënohet 33-vjeçari

Burri që sulmoi kampionen e tenisit, Petra Kvitova, në shtëpinë e saj në Republikën Çeke, është dënuar me tetë vjet burg. Radim Zondra, 33 vjeç, shkoi...

Sport 15:17 - 23 Mars, 2019

Momente tmerri në turneun e Miamit/ Tenisti bie pa ndjenja në fushë (Video)

Momente paniku dhe ankthi në ndeshjen e raundit të parë të turneut Masters të Miamit. Tenisti spanjoll Nicola Kuhn u rrëzua krejt papritur në fushën e...

Sport 12:26 - 21 Mars, 2019

Trukime nuk ka vetëm në futboll, por edhe në tenis/ Arrestime në gjithë Europën!

Një hetim ndërkombëtar rreth trukimit të qindra ndeshjeve tenisi nga një rrjet kriminal me bazë në Armeni ka nisur prej 9 muajsh dhe po zbulohen fakte...

Sport 11:19 - 20 Mars, 2019

Trajneri kërcënon numrin 1 në botë në tenisin e femrave/ Dua 20% të fitimeve ose…

Të jesh një yll në sport ndonjëherë ka pasoja. Ajo që po e vuan në kurriz këtë gjë është tenistja japoneze Naomi Osaka, fituese e dy...

Sport 10:26 - 18 Mars, 2019

Supriza të mëdha në Indian Wells/ Federer mposhtet në finale

Dominic Thiem triumfon në finalen e Indian Wells, duke mposhtur një legjendë të tenisit, sikurse konsiderohet Roger Federer. Një sukses i arritur në shifrat 2-1 me...

Sport 15:10 - 16 Mars, 2019

Indian Wells, gjysmëfinale/ Dy legjendat e tenisit përballë njëri tjetrit

Roger Federer dhe Rafael Nadal janë kualifikuar për në gjysmëfinalet e turneut Masters të Indian Wells, që zhvillohet në Amerikë. Dy tenistët kanë respektuar parashikimet, duke...

Sport 11:20 - 15 Mars, 2019

Rafa Nadal befason me deklaratën e tij/ Nuk do të bëj kurrë atë që kanë bërë ata dy

Tenisti spanjoll Rafael Nadal, i kualifikuar për në çerekfinalet e turneut Masters të Indian Wells, ka folur për të ardhmen e tij. Ish-numri 1 në botë...