Connect with Us

All posts tagged "Ter Stegen"

BundesLiga 15:15 - 28 Mars, 2020

Bayern i tregon derën Neuer-it, i vë syrin portierit 100 milionë eurosh

Mund të ketë ndryshime të rëndësishme te Bayern Munich për sa i takon merkatos. Veçanërisht për sa i takon rolit të portierit. Zërat në lidhje me...

La Liga 18:05 - 15 Shkurt, 2020

Barça merr fitore të “lodhur”, Ter Stegen është Messi i portierëve

Barcelona ka fituar 2-1 në “Camp Nou” ndaj Getafes, për javën e 24-të të La Ligës. Në minutën e 22-të, Jordi Alba lë mes lotësh fushën...

La Liga 14:33 - 6 Shkurt, 2020

Plas te Barcelona/ Messi përplaset me shokun e ekipit

Nuk kanë të sosur problemet tek Barcelona. Pas zënkes mes kapitenit Leo Messi dhe drejtorit sportiv Eric Abidal tashmë mësohet se ka pasur dhe një debat...

La Liga 16:20 - 25 Janar, 2020

Ter Stegen spektakolar/ Video: Pret penalltinë dhe shpëton Barcelonën

Po luhet në “Mestalla” Valencia-Barcelona e vlefshme për javën e 21-të të La Ligës. Vendasit e filluan direkt në aksion ndeshjen dhe në minutën e 12-të...

La Liga 18:32 - 7 Janar, 2020

Tronditet Barcelona/ Humbet titullarin para Superkupës

Barcelona, Real Madrid, Valencia dhe Atletico Madrid do të udhëtojnë drejt Arabisë Saudite, aty ku do të përballë kundër njëra-tjetrës, për të diskutuar trofeun e Superkupës...

La Liga 14:49 - 28 Dhjetor, 2019

3 klube të mëdha kërkojnë Ter Stegen/ Barça bën gati shitjen rekord

Bayern Munich, Paris Saint Germain dhe Juventus janë në garë për të siguruar shërbimet e Ter Stegen. Bavarezët kanë nisur punën e tyre për të gjetur...

Premier Liga 18:10 - 27 Nentor, 2019

Lë pas Ter Stegen dhe Oblak, ja kush zgjidhet zyrtarisht portieri më i mirë i këtij viti

Alisson Becker, portieri brazilian i Liverpoolit është zgjedhur si portieri më i mirë i vitit 2019 nga IFFHS, Instituti Ndërkombëtar i Historisë dhe Statistikave në Futboll....

Sport 21:10 - 19 Nentor, 2019

Eliminatore; Ter Stegen pëson gol nga 25 metra, ylli i Bayerinit barazon për Gjermaninë

Gjermania po luan në Frankfurt ndeshjen e fundit eliminatore kundër Irlandës së Veriut. Miqtë surprizuan të zotët e shtëpisë me golin e Michael Smith në minutën...

La Liga 21:47 - 29 Tetor, 2019

Barazim në “Camp Nou”/ E pëson Barcelona, gabon Ter Stegen

Valladolid ka barazuar shifrat 1-1 në “Camp Nou” ndaj Barcelonës për javën e 11-të të La Ligës. Vendasit kaluan të parët në avantazh me golin e...

Sport 20:18 - 8 Tetor, 2019

A flet më me Neuer, apo jo?/ Ter Stegen tregon të vërtetën

Debati më i madh që ka përfshirë kombëtaren gjermane në muajt e fundit është për portierin titullar, nëse duhet të jetë Neuer apo Ter Stegen. I...

Sport 20:31 - 4 Tetor, 2019

Neuer apo Ter Stegen?/ Trajneri i Gjermanisë merr vendimin surprizë për ndeshjet e radhës

Joachim Low ka arritur të rinovojë një pjesë të mirë të kombëtares gjermane, por sërish ka probleme brenda grupit dhe më i fundit që ka dalë...

La Liga 17:53 - 28 Shtator, 2019

Pa Messin, Barcelona fiton falë Ter Stegen dhe një zëvendësuesi

Barcelona ka mposhtur Getafen në fushën e kësaj të fundit me rezultatin 2-0, për javën e shtatë të La Ligës. Në këtë takim mungonte Leo Messi...

La Liga 17:01 - 28 Shtator, 2019

Ter Stegen, a je normal?/ Barcelona kalon në avantazh falë portierit gjerman

Barcelona ka gjetur golin e avantazhit në minutën e 42′ me Luis Suarez në transfertën e vështirë ndaj Getafe. Uruguajani mposhti portierin e miqve pas një...

BundesLiga 12:30 - 25 Shtator, 2019

Plas keq në Gjermani / Ja çfarë do të bëjë Bayerni nëse Ter Stegen do të luajë para Neuer

Kush duhet të jetë portieri titullar i Gjermanisë, Neuer apo Ter Stegen? Ky është debati më i madh që ka përfshirë në ditët e fundit Gjermaninë....

BundesLiga 09:51 - 18 Shtator, 2019

Barcelona me fat/ Penalltia e pritur nga Ter Stegen duhej përsëritur, ja pse

Barcelona mund ta quajë veten me fat pasi doli me një pikë nga përballja me Dortmundin, sepse mund të kishte dalë edhe pa pikë fare. Në...