Connect with Us

All posts tagged "termet"

Sport 17:44 - 22 Mars, 2020

Tërmeti i frikshëm në Kroaci, futbollisti shqiptar tregon tmerrin/ Dolëm menjëherë jashtë

“Zot mbaj dorën e na shpëto”. Është lutja që më së shumti e kanë bërë në Kroaci që pas mëngjesit të sotëm. Një tërmet afro 5.3...

Seria A 14:48 - 3 Mars, 2020

Tërmet te Milani, Pioli ikën pas ndeshjes me Juventusin

Zvonimir Boban mund të konsiderohet tashmë një ish drejtues i Milanit, sepse pas takimit të djeshëm me Administratorin e Deleguar Ivan Gazidis, është vendosur për largimin...

Sport 12:17 - 26 Janar, 2020

Gjesti i bukur i tifozëve turq për të prekurit nga tërmeti/ Mos ki frikë…

Ditë të këqija për Turqinë. Shkak u bë një tërmet i rënë më 24 janar, që ka shkaktuar viktima të shumta dhe të plagosur. Sigurisht dëmet...

Sport 22:12 - 6 Dhjetor, 2019

Tërmeti në Shqipëri/ Në kampionatin rumun bëjnë gjestin e madh

FCSB (ish Steaua Bucurest) dhe Gaz Metan po përballen mes tyre në Rumani prej orës 19:30. Kjo ndeshje ka nisur me një surprizë për shqiptarët, pasi...

Sport 21:35 - 6 Dhjetor, 2019

Klubi i madh kroat bën gjestin e madh/ Jep të ardhurat e dy ndeshjeve për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Katastrofa natyrore që goditi Shqipërinë përveçse shkatërrimit dhe vdekjes së 51 peronave tregoi edhe shpirtin solidar të fqinjëve, të cilët jo vetëm dërguan ndihma, por në...

Seria A 20:09 - 6 Dhjetor, 2019

Video: Ronaldo dhe Buffon takojnë dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Thumanë

Futbolli na ka treguar shpeshherë që është më shumë se një lojë. Dy legjendat e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon, kanë takuar dy fëmijë shqiptarë,...

Sport 21:08 - 30 Nentor, 2019

Grekët na surprizojnë sërish, tifozët e AEK-ut me pankartë në gjuhën shqipe: Lutemi për Shqipërinë…

Vazhdon solidarizimi për popullin shqiptar. Tërmeti i tmerrshëm, vdekjet e shumë personave dhe shkatërrimet e mëdha që ka sjellë ngjarja e frikshme i kanë prekur të...

Seria A 13:48 - 30 Nentor, 2019

Ish-sulmuesi i Romës: Pres të sillni ndihma, do t’i nisim drejt Shqipërisë

Tërmeti që ka goditur Shqipërinë pak ditë më parë, ka bashkuar shumë kombe në vendin tonë dhe ndihma për Shqipërinë është e pakushtëzuar. Kosova, Maqedonia, Mali...

Sport 22:23 - 28 Nentor, 2019

Meritojnë respekt/ Ja sa mijë dollarë do të japin Xhaka dhe Shaqiri për të prekurit nga tërmeti

Sensibilizim për tërmetin e fuqishëm që përfshiu Shqipërinë ditën e martë po zgjerohet nmga momenti në moment. Mësohet se 10,000 dollarë e mbledhur nga donacioni i...

Premier Liga 20:09 - 27 Nentor, 2019

Xhaka na përlot me postimin për të prekurit nga tërmeti: Për Shqipërinë kemi bërë burg

Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, nuk ka mundur të qëndrojë larg ngjarjeve tragjike që kanë ndodhur orët e fundit në Shqipëri. Lojtari i Arsenalit ka...

Premier Liga 19:39 - 27 Nentor, 2019

Meriton respekt/ Kampioni i botës lutet për Shqipërinë (foto)

Pas reagimit të shumë të futbollistëve shqiptarë për tërmetin që ka goditur së fundmi vendin tonë, sot ka reaguar përmes një postimi në rrjetet në Twitter...

Sport 17:50 - 27 Nentor, 2019

Serbët janë të pamëshirshëm, klubi i njohur tallet me shqiptarët pas tërmetit

Në një moment të vështirë që po kalon Shqipëria, pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, në Serbi kanë kohë për të bërë humor. Është klubi i...

Seria A 15:06 - 27 Nentor, 2019

Klubi italian gjobit lojtarët/ Tifozët i kërkojnë presidentit t’i dërgojë në Shqipëri

Pas Milanit dhe Lazios, edhe Napoli ka reaguar për momentet e vështira të popullit shqiptar. Tërmeti i frikshëm i orëve të para të ditës së martë...

Seria A 20:23 - 26 Nentor, 2019

Lazio bën gjestin e madh për Shqipërinë dhe për njerëzit e prekur nga tërmeti

Ekipi i Lazios ka filluar të mbledhë fonde për t’i ardhur në ndihmë shqiptarëve të prekur nga tërmetet e sotme. Klubi i madh italian është me...

Sport 18:40 - 26 Nentor, 2019

Tërmet në Shqipëri/ Klubi i njohur kroat bën gjestin e madh

I gjithë vendi i Shqipërisë është tronditur nga tërmetet që kanë qenë prezentë gjatë gjithë ditës së sotme, duke shkaktuar dëme të mëdha dhe duke marrë...