Connect with Us

All posts tagged "Teuta"

Sport 17:14 - 26 Mars, 2020

Teuta i çudit të gjithë, durrsakët dalin në stërvitje

Skuadra e Teutës ka gjetur një mënyrë ndryshe që lojtarët të përgatitjen. Brenda rregullores dhe dy e nga dy në distancë ose tre e e nga...

Sport 16:02 - 25 Mars, 2020

Tifozët e Teutës njësoj si ata të Dinamo Zagrebit, shikoni se çfarë bëjnë në këtë kohë të vështirë (foto)

E gjithë bota po përballet me një situatë shumë të vështirë në këto kohë, për shkak të Koronavirusit që ka prekur shumë persona dhe iu ka...

Sport 16:34 - 8 Mars, 2020

Martini shpërthen ndaj të tijve pas barazimit ndaj Flamurtarit/ “Bëmë vetëvrasje, ja ku gabuam sot”

Teuta mori një barazim zhgënjyes në shtëpi ndaj Flamurtarit, i cili mund t’i kushtojë shumë durrsakëve. Pas përfundimit të ndeshjes, për mikrofonat e “Supersport”, ka folur...

Sport 15:57 - 8 Mars, 2020

Teuta bën bllofin në shtëpi, Flamurtari bën surprizën (video)

Teuta ka bërë një hap të gabuar ndaj Flamurtarit, duke mos shkuar më shumë sesa një barazim në shifrat 1-1. Në këtë mënyrë durrsakët nuk arrijnë...

Super Liga 14:50 - 8 Mars, 2020

45-minutat e para/ Teuta-Flamurtari, Luftëtari-Bylis, ja rezultatet dhe golat

Janë mbyllur 45 minutat e para të dy ndeshjeve të orës 14:00, të vlefshme për javën e 26-të të Superiores. Surprizë e madhe në “Niko Dovana”,...

Sport 14:30 - 8 Mars, 2020

Video: Surprizë e madhe në “Niko Dovana”, lojtari i Flamurtarit shënon supergol

Befasi e madhe në Durrës, aty ku skuadra e Teutës është ndëshkuar nga Flamurtari vendit të fundit kur kishin kaluar vetëm 12 minuta lojë. Jo vetëm...

Sport 13:44 - 5 Mars, 2020

Humbja ndaj Teutës e tërboi fare, ja çfarë bëri Olsi Rama

Partizani u mposht dje nga Teuta me rezultatin 1-0. Si të mos mjaftonte humbja në derbi, triumfi i durrsakëve i dha një “shkelm” të rëndë kampionëve...

Sport 19:07 - 4 Mars, 2020

Partizani zhytet në krizë, durrsakëve iu mjafton një gol (video)

Teuta zhyt në krizë Partizanin, falë një goli të shënuar nga Sherif Kallaku. Durrsakët triumfuan 1-0 në kryeqytet dhe të kuqtë marrin një tjetër goditje pas...

Sport 17:29 - 4 Mars, 2020

Partizani-Teuta, live/ Lojtarët durrsakë zihen keq me njëri-tjetrin (video)

Po luhet në “Selman Stërmasi”, Partizani-Teuta, momentalisht 0-0. Brian Brown kishte mundësinë më të mirë për të ndëshkuar Teutën, por pak metra me portën e Stivi...

Sport 17:35 - 3 Mars, 2020

Ish-sulmuesi i Partizanit shkund të kuqtë, ja çfarë thotë për ndeshjen ndaj Teutës

Partizani u mposht në derbi dhe një ditë para ndeshjes kundër Teutës, është Edmond Dosti që kërkon t’u japë “zemër” të kuqve. Përmes një postimi në...

Sport 16:25 - 2 Mars, 2020

Ndeshja ndaj Teutës, Partizani bën njoftimin e rëndësishëm

Kategoria Superiore nuk njeh pushim dhe të mërkurën zhvillohet java e 25-të. Partizani pret Teutën dhe do të bëjë gjithçka për të lënë pas krahëve humbjen...

Sport 14:08 - 2 Mars, 2020

Partizani e ndan mendjen, ja në cilin stadium do të luajë ndaj Teutës

Kategoria Superiore do të rikthehet në mesjavë, teksa të mërkurë do të zhvillohen pesë takimet e javës së 25-të. Partizani do të presë Teutën (17:00) në...

Sport 18:58 - 29 Shkurt, 2020

Kukësi nuk i beson syve, i shpëton fitorja prej duarsh në “Niko Dovana”

Kukësi është befasuar nga Teuta në takimin e sotëm të luajtur në “Niko Dovana” të Durrësit ndërsa ndeshja u mbyll në shifrat 2-2. Pa harruar mirë...

Sport 18:23 - 29 Shkurt, 2020

Video: Shënohet goli i tretë në “Niko Dovana”, Kukësi në avantazh

Kukësi ka kaluar në avantazh 1-2 ndaj Teutës në “Niko Dovana”. Kronologjia e ndeshjes: 51’ Kallaku provon nga distanca me një goditje të fortë ballore, Xhika...

Sport 17:55 - 29 Shkurt, 2020

Mbyllen 45 minutat e para në Teuta-Kukësi, ja rezultati

Sapo është mbyllur pjesa e parë në ndeshjen e fundit të javës së 24-të të Superiores, mes Teutës dhe Kukësit me rezultatin 1-1. Vendasit kaluan të...