Connect with Us

All posts tagged "thirrje raciste"

BundesLiga 17:33 - 8 Shkurt, 2020

E ofenduan kundërshtarët/ Tifozët e klubit gjerman bëjnë gjestin e madh për lojtarin e tyre

Tifozët e Schalke 04 ofenduan me kore raciste lojtarin e Hertha Berlin, Jordan Tournarigha, me këtë të fundit që shpërtheu në lot gjatë ndeshjes së mesjavës...

Sport 18:28 - 5 Shkurt, 2020

Tifozët turq janë të pamëshirshëm/ Sulmuesi i njohur shpërthen në lot

Racizmi goditi sërish, por kësaj radhe jo në fushën e blertë. Trabzonspor fitoi 2-1 në fundjavë përballë Fenerbahces së Muriqit dhe siguroi një trepikësh të rëndësishëm...

Seria A 19:06 - 26 Janar, 2020

Tifozët e Interit shpërthejnë kundër Ibrahimovicit/ Je një bir k****

Interi nuk ka arritur të rikthehet te fitorja ndaj Cagliari-t në San Siro pasditen e së dielës pas vetëm një barazimi 1-1. Siç raportohet nga MilanNews.it,...

Seria A 17:49 - 5 Janar, 2020

Balotelli shpërthen pas ndeshjes së sotme/ T’iu vijë turp!

Tifozët e Lazios shpeshherë kanë shkaktuar trazira dhe janë akuzuar për koret raciste që përdorin ndaj lojtarëve me ngjyrë kundërshtarë. Sot, “viktimë” e racizmit ishte edhe...

Seria A 12:28 - 4 Dhjetor, 2019

Vjen propozimi i bujshëm, burg për tifozët që bëjnë thirrje raciste

Ish-trajneri i Brescias, Gigi Cagni, ka thënë se zgjidhja ndaj incidenteve raciste nëpër stadiume do të ishte burgosja e tifozëve që i bëjnë ato thirrje dhe...

Seria A 13:47 - 25 Shtator, 2019

Nuk ndalen rastet e racizmit në Itali/ Këtë herë e pëson ylli i Juventusit

Racizmi është kthyer në një problem mjaft shqetësues në stadiumet italiane, pasi çdo javë do të ketë futbollistë që bien pre e thirrjeve dhe koreve raciste....

Seria A 13:43 - 16 Shtator, 2019

Video: Plas skandali i radhës në Itali/ Lukakun mund ta ndalësh vetëm me banane

Racizmi është kthyer në një plagë të madhe në futbollin e sotëm. Anglia dhe Italia janë dy nga vendet që e vuajnë më shumë këtë problem,...

Seria A 20:49 - 4 Shtator, 2019

Çfarë po ndodh kështu?/ “Të gjithë lojtarët me ngjyrë të largohen nga Serie A”

Futbollistët me ngjyrë në Serie A vazhdojnë të jenë pre e ofendimeve raciste të tifozëve në shumë stadiume. Rasti më i fundit është ai i Romelu...

Sport 19:22 - 8 Qershor, 2019

E turpshme/ Thirrje raciste kundër shqiptarëve në Bullgari

Koret raciste nuk ndalen as në vitin 2019-të. Skena të turpshme janë regjistruar sot në kryeqytetin e Bullgarisë, Sofje, vetëm dy ditë para sfidës mes Bullgarisë...

Sport 11:24 - 16 Maj, 2019

Përdorën fyerje raciste/ Trajneri serb zihet me tifozët italianë para finales së Kupës (video)

Lazio fitoi mbrëmë Kupën e Italisë pasi mundi 2-0 Atalantën. Para finales, ka ndodhur një incident i rëndë mes tifozëve italianë dhe trajnerit të njohur serb,...