Connect with Us

All posts tagged "tifoz"

Sport 15:42 - 28 Mars, 2020

“14 ditë pa futboll”/ Tifozi skocez i habit të gjithë me këtë veprim

Mënyra nga më të ndryshmet për të tërhequr vëmendjen. Në rrjetet sociale shikon video nga më të ndryshme, teksa ka njerëz që shfaqen duke kërcyer, të...

Sport 16:02 - 25 Mars, 2020

Tifozët e Teutës njësoj si ata të Dinamo Zagrebit, shikoni se çfarë bëjnë në këtë kohë të vështirë (foto)

E gjithë bota po përballet me një situatë shumë të vështirë në këto kohë, për shkak të Koronavirusit që ka prekur shumë persona dhe iu ka...

Sport 15:27 - 23 Mars, 2020

Tifozi i Tiranës e quan tradhtar/ Eni Imami ia mbyll gojën me këtë përgjigje (video)

Eni Imami la Tiranën këtë merkato dimri dhe u largua drejt Korçës, ku u bashkua me Skënderbeun. Një lëvizje që krijoi jo pak polemika, me tifozët...

Seria A 14:37 - 1 Mars, 2020

Udhëtoi 13 mijë km për të parë ekipin e zemrës, por në fund i ndodh e papritura

Një i ri ka udhëtuar më tepër se 13 mijë kilometra për të realizuar ëndrrën e tij, të shikojë Milanin në “San Siro”, në ndeshjen përballë...

Sport 12:08 - 1 Mars, 2020

Video e javës/ Tifozi i zhveshur hyn në fushë dhe i shkrin së qeshuri të gjithë

Spektakël në MLS. Në ndeshjen Vancouver Whitecaps-Sporting Kansas City, që u mbyll me rezultatin 1-3, është futur në fushë një tifoz i cili ka tërhequr vëmendjen...

Sport 22:52 - 27 Shkurt, 2020

Ekipi i tyre ka harruar fitoren, tifozët holandezë bëjnë veprimin epik

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Holandë. ADO Den Haag po kalon një moment të keq dhe nuk fiton prej një muaji. Skuadra e njohur...

Seria A 16:47 - 25 Shkurt, 2020

Juventusi tërbon tifozët, ja çfarë vendimi ka marrë kundër Interit

Tifozët e Juventusit janë të zhgënjyer me klubin e tyre, sepse “Zonja e Vjetër “ka vendosur të mos rimbursojë biletat e parapaguara për ndeshjen me Interin....

Seria A 21:59 - 19 Shkurt, 2020

I rrëzoi birën nga dora tifozit/ Lojtari i Serisë A bën gjestin e madh

Andreas Cornelius, sulmuesi shtatlartë danez i Parma, gjatë fazës së nxehjes në “Mappei Stadium”, përballë Sassuolos, goditi një tifoz në tribunë duke i hedhur birrën që...

Sport 21:17 - 18 Shkurt, 2020

Champions League/ Video: Tifozët e Dortmundit mahnisin botën

Dortmundi pret sonte PSG-në në ndeshjen e parë të Champions Leagues. Ekipi vendas ka një avantazh plus që është stadiumi fantastik i tyre. Tifozeria vendase ka...

BundesLiga 17:03 - 15 Shkurt, 2020

Ndërpritet ndeshja në Gjermani/ Video: Tifozët i “vënë flakën” stadiumit

Sfida mes Union Berlin dhe Bayer Leverkusen është ndërprerë në minutën e 63-të. Shkak janë bërë tifozët miq, të cilët kanë dhuruar spektakël me “pyron” e...

Seria A 19:05 - 14 Shkurt, 2020

Video/ Buffon i thotë tifozit: “A ke ti coronavirus?”

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka dhuruar një skenë fantastike pas ndeshjes së barazuar kundër Milanit me rezultatin 1-1. Ai po jepte autografe pas sfidës kur...

Seria A 14:43 - 13 Shkurt, 2020

Rrëfehet arbitri më i famshëm në histori/ Isha tifoz me dy ekipe, por njërin e hodha nga kategoria

Shumë pak e dinë por Pierluigi Collina, një ndër arbitrat më të mëdhenj që ka njohur historia e futbollit (sot mbushi 60 vjeç) ishte tifoz me...

Premier Liga 16:54 - 5 Shkurt, 2020

Droni kap momentin e sikletshëm gjatë ndeshjes/ Video: Tifozi nxjerr organin gjenital

Padyshim që futbolli është një ndër sportet më emocionuese në planet, por akoma më emocionuese është fitorja e skuadrës së zemrës me një gol në minutat...

Seria A 15:13 - 4 Shkurt, 2020

Blenë bileta për të parë Ronaldon, por ai nuk luajti/ Gjykata dëmshpërblen tifozët

Ata kishin blerë bileta për ta parë nga afër idhullin e tyre, Cristiano Ronaldo, por në atë ndeshje miqësore të fundkorrikut 2019, të luajtur në Seul...

Premier Liga 18:20 - 1 Shkurt, 2020

Frikë nga coronavirusi, ja si i ndjekin tifozët ndeshjet në Angli

Bouremouth fitoi ndeshjen e mbijetesës kundër Aston Villa. Vendasit triumfuan 2-1 me ekipin nga Birmingemi dhe arritën një trepikësh shumë të rëndësishëm për të vijuar qëndrimin...