Connect with Us

All posts tagged "tifozë"

Sport 16:06 - 24 Mars, 2020

Tirana publikon videon emocionuese/ Bashkë për një qëllim… për jetën

Shqipëria, ashtu si e gjithë Bota është në luftë me armikun “COVID-19” dhe është e gjitha e izoluar. Aktivitetet sportive kanë kaluar në plan të dytë...

Sport 16:26 - 18 Mars, 2020

Ekipi shqiptar bën kërkesën e veçantë për tifozët/ Mos dilni nga shtëpia, po ju kapi virusi nuk vini dot në derbi

Koronavirusi tashmë është kthyer në një realitet të frikshëm edhe në Shqipëri. Në vend janë marrë masat për të mos përhapur virusin famëkeq, ndërsa aktivitet janë...

Premier Liga 22:27 - 11 Mars, 2020

Klopp shpërthen ndaj tifozëve/ Video: Largojini duart, idiotër

Pavarësisht gjendjes kaotike dhe panikut që ka përfshirë gjithë botën nga Koronavirusi, bota e futbollit…është pikërisht një botë tjetër. Në stadiumet e boshatisura ka sërish grumbullime...

Sport 20:10 - 11 Mars, 2020

Coronavirusi i la jashtë stadiumit, tifozët e PSG-së bëjnë këtë çmenduri

PSG dhe Borussia Dortmund do të përplasen mbrëmjen e sotme për ndeshjen e kthimit të fazës së 1/8-ave të Champions League. Kjo ndeshje do të luhet...

Seria A 20:51 - 10 Mars, 2020

Italianët bëhen bashkë, tifozët e klubit të futbollistit shqiptar bëjnë gjestin e madh

Situata vijon të jetë e rëndë në Itali, me Coronavirus që po merr jetë njerëzish. Tifozët e Atalantës kanë bërë një gjest të rrallë, duke dhuruar...

Sport 14:40 - 9 Mars, 2020

Do të luhet pa tifozë sot/ Skënderbeu i gjen zgjidhje biletave të blera ndaj Kukësit

FSHF ka reaguar me një njoftim të fundit, atje ku thuhet se takimet e sotme të Superiores do të zhvillohen, por pa tifozë. Këtu përfshihet edhe...

Sport 14:16 - 9 Mars, 2020

Ndeshja e sotme do të jetë me stadiumin bosh, klubi i Vllaznisë ka një thirrje për tifozët

Kategoria Superiore do të ofrojë sot dy duele për të përmbyllur javën e 26. Si pasojë e situatës së 2 rasteve të konfirmuara në Shqipëri me...

Seria A 19:59 - 8 Mars, 2020

Juve-Inter, zbulohen sa njerëz do të jenë të pranishëm sot në “Allianz Arena”

Juventus-Inter, ose ndryshe “Derbi i Italisë”, do të luhet sonte në orën 20:45 më dyer të mbyllura, pra pa tifozë, edhe pse në total do të...

Seria A 16:11 - 5 Mars, 2020

Tifozët e Juventusit nuk e duan më Sarrin, zgjedhin trajnerin e ri

Maurizio Sarri “out”, të paktën për një pjesë të tifozëve bardhezi. Trajneri aktual i Juventus-it nuk ka bindur tifozët e Zonjës së Vjetër, të cilët kanë...

Sport 14:32 - 4 Mars, 2020

Në Iran nuk kanë frikë nga Coronavirus, ja çfarë bëjnë për ekipin e zemrës

Coronavirusi ka bërë që të mbyllen stadiumet në shtete të ndryshme. Edhe në Iran kështu ka ndodhur dhe takimet e kampionatit elitar po luhen pa praninë...

Sport 16:43 - 2 Mars, 2020

“Tirona Fanatics” ka një kërkesë për ndeshjen e radhës ndaj Flamurtarit/ “Mos e le…”

Të mërkurën, Tirana do të luajë në transfertë kundër Flamurtarit, në kuadër të javës së 25-të të Superiores. Ky takim do të zhvillohet në Vlorë dhe...

BundesLiga 16:19 - 1 Mars, 2020

E turpëruan tifozët, Bayern paralajmëron masa të rrpeta

Disa tifozë të Bayernit dhanë një shfaqje të shëmtuar pasditen e djeshme në transfertën ndaj Hoffenhaim, pasi ndërkohë që skuadra bavareze po fitonte me shifrat 0-6,...

BundesLiga 17:43 - 29 Shkurt, 2020

Bayerni luan tenis ndaj Hoffenheim, Dortmundit i mjafton një gol

Bayern Munich ka marrë një fitore bindëse 6-0 në fushën e Hoffenheim, në javën e 24-t të Bundesliga-s. Gnabry (2′), Kimmich (7′), Zirkzee (15′), Coutinho (33′,...

BundesLiga 17:19 - 29 Shkurt, 2020

“Mbetesh bir k…”, / Ndërpritet ndeshja Hoffenheim-Bayern

Ndeshja mes Hoffenheim dhe Bayern Munich është ndërprerë në minutën e 78-të për shkak të një banderole fyese të nxjerrë nga tifozët miq kundër pronarit të...

Sport 17:36 - 28 Shkurt, 2020

Derbi/ Video: Mbërrin edhe tifozeria e Partizanit

Derbi i kryeqytetit, Tirana-Partizani, po afrohet me ritme të shpejta te vërshëllima e arbitrit Juxhin Xhaja për startin e tij, ndërsa teksa dita i lë vendin...