Connect with Us

All posts tagged "tifozet"

Sport 21:02 - 19 Janar, 2020

Sfida me Partizanin, tifozët e Skënderbeut bëjnë njoftimin e rëndësishëm

Pushimet janë lënë pas për ekipet e Superiores, që do të vazhdojnë kampionatin në mesjavë. Ndeshje të bukura do të rikthehen menjëherë për sportdashësit, ku veçohet...

Sport 08:56 - 19 Dhjetor, 2019

E pabesueshme/ Ja sa tifozë ishin gjithsej në të pesta sfidat e Suprligës dje

Java e 16-të e Kategorisë Superiore u zhvillua e gjitha në mesjavë, por me një orar disi të pazakontë sa i përket numrin të ndeshjeve. Nëse...

Sport 09:47 - 13 Dhjetor, 2019

Artan Hoxha: Tifozët e Tiranës më kërkojnë bileta mua, ja kanë lënë vetëm një pike që t’i shesë

Në pritje të derbit të kryeqytetit, në studio televizive është duke u diskutuar mbi pritshmërinë e kësaj supersfide. Gazetari i njohur Artan Hoxha është i ftuar...

Sport 12:54 - 12 Dhjetor, 2019

Kaos dhe radhë të gjata për biletë, ja ç’po ndodh një ditë para derbit Partizani-Tirana

Interesimi për derbin e kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës, është shumë i madh. Biletat kanë dalë në shitje, por edhe pse ndeshja do luhet në “Air...

Sport 13:19 - 11 Dhjetor, 2019

Kaos para derbit Partizani-Tirana, tifozët bëhen lëmsh për tribunat

Të premten në orën 19:00, në stadiumin e ri “Air Albania”, do të luhet ndeshja me Partizanit dhe Tiranës. Klubi i kuq para pak minutash ka...

Sport 21:59 - 7 Dhjetor, 2019

“Tirona Fanatics” shpërthen ndaj lojtarëve dhe klubit: Maskaradë! Po torturoni tifozët!

Humbja me përmbysje në shtëpi ndaj Kukësit, duket se dhemb shumë tek Tirana, e cila vjen pas disa rezultatesh negative, dhe në një periudhë të vështirë...

Sport 14:19 - 28 Nentor, 2019

“Rroftë e shenjta Shqipëri”, gjest i madh nga tifozët e Kosovës para ndeshjes

Para pak minutash kanë nisur ndeshjet e Digitalb Kupës së Kosovës,  të cilat kanë nisur me një minutë heshtje për shkak të tërmetit të madh në...

Sport 20:01 - 15 Prill, 2019

Milani ia hodhi Chelseat / Tifozët i dalin kundër trajnerit Sarri

Humbja që Chelsea pësoi në fushën e Liverpool nuk është mirëpritur nga tifozët e “blues”. Ata nuk i kanë kursyer kritikat në adresë të trajnerit Maurizio...

Sport 18:56 - 10 Prill, 2019

Dhjetëra fansa juventinë të armatosur / Policia holandeze i arreston

Pasditen e së mërkurës policia ka arrestuar dhjetëra tifozë futbolli në një stacion metroje. Ata kishin disa armë me vete. Armët janë hedhur në tokë nga...

artan hoxha rrefen detajet e organizimit te policise diten e neserme
Sport 09:00 - 3 Prill, 2019

Artan Hoxha bën thirrjen e fortë/ Sot kampionët kanë nevojë për ju

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka reaguar në lidhje me ndeshjen që pritet të mbahet sot në stadiumin e Laçit për cerekfinalet e Kupës së Republikes, Laci...

Sport 22:45 - 22 Mars, 2019

VIDEO: Shqipëria e nis me dështim / Tifozët i dalin kundër Panuccit

Shqipëria e ka nisur me humbje rrugëtimin për në “Euro2020”, pasi që në në ndeshjen e parë kualifikuese kundër Turqisë, janë mposhtur 2-0. Në “Loro Boriçi”,...

Sport 18:13 - 22 Mars, 2019

Panucci nuk duron dot zhurmën / Tifozët largohen nga hoteli

Tifo-grupi “Plisat” mbërritën sot në qytetin e Shkodrës dhe menjëherë iu drejtuan hotelit ku po qëndron kombëtarja shiptare e futbollit, për të kënduar këngët e tyre...

Sport 20:27 - 10 Mars, 2019

PSG merr vendim pas eliminimit / Tifozët janë të frikshëm

Që nga 2012 Paris Saint-Germain nuk njeh rivalë në Francë, por krejt e kundërta ndodh në Europë, aty kur parisienët u eliminuan javën e kaluar në...

Sport 23:27 - 9 Mars, 2019

Ndeshja e sotme la shije të hidhur / Tifozët kundër Coutinho

Nuk është aspak një mbërmje e qetë ajo në shtëpinë e Barcelonës. Pavarësisht fitores 3-1 ndaj Rayo Vallecano në javën e 27 të La Liga, kampin...

Sport 19:29 - 4 Mars, 2019

Atletico dhe Napoli bëhen bashkë kundër CR7 / “Simulues i madh!”

Pas ndeshjes së të dielës mbrëma mes Napolit dhe Juventus, që mbylli javën e Serie A, ku u verifikuan shumë episode të diskutueshme e dyshimta, shumë...