Connect with Us

All posts tagged "tirana"

Sport 09:39 - 16 Shkurt, 2020

Nuk ishte as në stolin e rezervave, zbulohet aryeja pse mungoi Gentian Muça ndaj Skënderbeut

Gentian Muça ishte mungesa e madhe në sfidën e djeshme mes Tiranës dhe Skënderbeut. Lojtari ishte programuar si titullar, por dje në mëngjes ai nuk është...

Super Liga 18:59 - 15 Shkurt, 2020

Skënderbeu ndal vrullin e Tiranës/ Super ndeshje në “Air Albania”, Lika duhet t’i japë një kafe Hoxhallarit

Tirana është ndalur për herë të parë dhe nuk ka arritur të fitojë, që nga koha kur te bardheblutë ka arritur Egbo. Korçarët arritën të shënonin...

Super Liga 18:46 - 15 Shkurt, 2020

Tirana-Skënderbeu, live/ Video: Vendoset baraspesha në “Air Albania”

Po luhet në “Air Albania” supersfida e javës së 22-të, Tirana-Skënderbeu. Pjesa e parë u mbyll në favor të miqve 0-1, goli u shënua nga Bregu...

Super Liga 17:49 - 15 Shkurt, 2020

Super ndeshje në “Air Albania”/ Tirana-Skënderbeu, ja çfarë ndodhi në 45 minutat e para

Ashtu siç edhe pritej, nuk ka munguar spektakli në supersfidën e javës së 22-të, që po luhet në “Air Albania” mes Tiranës dhe Skënderbeut. 45 minutat...

Super Liga 17:38 - 15 Shkurt, 2020

Tirana-Skënderbeu, ka gol në “Air Albania”/ Bregu gjen rrugën e rrjetës

Po luhet në këto momente në “Air Albania” supersfida e javës së 22-të, Tirana-Skënderbeu. Kronologjia e ndeshjes: 20′ Vangjeli humbet një top pranë zonës kundërshtare, Skënderbeu...

Super Liga 16:39 - 15 Shkurt, 2020

Tirana-Skënderbeu, formacionet zyrtare/ Egbo dhe Daja luajnë në sulm

Bardheblutë kanë 8 fitore radhazi dhe shihen si favoritë kundër “Ujqërve të Dëborës”, që këtë sezon kanë pasur disa luhatje. Egbo dhe Daja kanë zgjedhur formacionet...

Super Liga 16:13 - 15 Shkurt, 2020

Tirana-Skënderbeu në “Air Albania”/ Ja sa bileta janë shitur deri tani

Kategoria Superiore do të zhvillojë sot ndeshjen hapëse të javës së 22. Në “Air Albania” Tirana do të presë Skënderbeun, në një ndeshje deçizive për të...

Sport 13:40 - 14 Shkurt, 2020

Zbulohet formcioni i Tiranës për ndeshjen ndaj Skënderbeut

Tirana ka zhvilluar dje stërvitjen e radhës në prag të sfidës me Skënderbeun. Bardheblutë nuk kanë qenë të plotë në stërvitje, pasi trajneri Emanuel Egbo ka...

Sport 18:05 - 13 Shkurt, 2020

“O Osmon, o morr i kuq”, tifozët e Tiranës ngacmojnë mbrojtësin korçar

Tirana luan me të bardha ndryshe nga çfarë ka bërë zakonisht në takimet brenda fushe. Rreth 900 vetë ishin të pranishëm në sfidën e djeshme mes...

Sport 09:19 - 10 Shkurt, 2020

Njeriu i momentit te Tirana, Kobina: E kalojmë dhe Kukësin, për titullin mendojmë pas Skënderbeut

Uinful Kobina është killeri i skuadrave të mëdha. Ganezi i Tiranës është ai që u ka dhënë jo pak pikë bardhebluve. Një gol në minutën e...

Sport 19:54 - 7 Shkurt, 2020

Super ndeshje në Shkodër/ Tirana fiton në fund klasiken dhe merr vendin e parë

Tirana nuk ndalet! Skuadra bardheblu ka shënuar sonte fitoren e shtatë radhazi në kampionat (8 nëse merret edhe Kupa e Shqipërisë)… Një ecuri fantastike e djemve...

Sport 18:48 - 7 Shkurt, 2020

Vllaznia-Tirana, mbyllen 45 minutat e para/ Ja rezultati

Po luhet në “Loro Borici” klasikja e futbollit shqiptar, Vllaznia-Tirana, e vlefshme për javën e 21-të të Superligës. Pjesa e parë është mbyllur në barazim pa...

Super Liga 18:21 - 7 Shkurt, 2020

Tifozët e Vllaznisë me banderolë gjigante kundër Tiranës/ Historia nis këtu, nuk…

Ndeshja që njihet si klasikja e futbollit shiptar mes Vllaznisë dhe Tiranës ka nisur të luhet. Kjo përballje njihet për rivalitetin e të dyja ekipeve, që...

Super Liga 17:43 - 7 Shkurt, 2020

Me kë bën tifo sot, me Vllazninë apo Tiranën?/ Hamdi Salihi jep përgjigjen perlë

Hamdi Salihi analizon klasiken Vllaznia-Tirana në një prononcim për Supersport. Ish-bomberi i njohur, aktualisht ndihmës i Rejës në kombëtaren kuqezi, ka provuar të mbajë veshur dhe...

Super Liga 17:18 - 7 Shkurt, 2020

Vllaznia-Tirana, formacionet zyrtare/ Egbo beson tek eksperienca, Jonuz vjen me disa ndryshime

Klasikja shqiptare, mes Vllaznisë dhe Tiranës, do të nisë prej orës 18:00 në stadiumin “Loro Boriçi”. Dy trajnerët kanë bërë zgjedhjet e tyre dhe trajneri Mirsad...