Connect with Us

All posts tagged "“Tirona Fanatics”"

Sport 16:23 - 16 Mars, 2020

“A e njfni babën ju?”/ “Tirona Fanatics” dhe “Ultras Guerrils” nuk bëjnë paqe as në kohën e Koronavirusit

Ndoshta tashmë janë të karantinuar nëpër shtëpitë e tyre, por kjo nuk do të thotë se urrejtja mes “Tirona Fanatics” dhe “Guerrils” nuk vazhdon. Ditën e...

Sport 16:52 - 25 Shkurt, 2020

Vendimi i fundit i “Tirona Fanatics”/ Bashkë për leksionin e radhës…

Kjo javë e Superiores e ka të përqendruar vëmendjen te derbi mes Tiranës dhe Partizanit. Edhe pse duhen edhe tre ditë deri në ditën e ndeshjes,...

Sport 12:59 - 29 Prill, 2019

Tifozët e Tiranës bëjnë gjestin e madh/ Në mbështetje të shqiptarëve të arrestuar

Futbolli në Maqedoninë e Veriut ka rënë shpesh herë pre e problemeve politike dhe racizmi ka qenë një nga problemet më të theksuara. Tifozët shqiptarë të...

Sport 14:52 - 26 Prill, 2019

Tirana luan ndeshjen e sezonit/ ‘Fanatics’ kanë një lajmërim të rëndësishëm

Tirana luan të dielën një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit ku përballë do të ketë Luftëtarin, një nga rivalët direkt në luftën për mbijetesë....

Sport 09:43 - 4 Prill, 2019

Ultrasit bardheblu e thonë troç/ Ja çfarë duan t’i bëjnë Tiranës

Tirana, edhe pse është një nga ekipet që ka grumbulluar më shumë pikë fazën e tretë, sërish sheh hije. Të paktën drejtuesit e klubit, pasi trajneri...

Sport 10:50 - 31 Janar, 2019

Deklarata e fortë e tifozëve bardheblu/ “Tirona mund të jetë pa president, por nuk është mall…”

Tifo-grupi ultras i Tiranës, “Tirona Fanatics” vazhdojnë t’iu bëjnë thirrje të gjithë tifozëve bardheblu që të jenë të pranishëm në shkallët e stadiumit për ndeshjen kundër...

Sport 13:48 - 5 Dhjetor, 2018

“Tirona Fanatics” nuk durojnë dot më/ Ju tregojmë skandalet e këtij ekipi

Tifogrupi “Tirona Fanatics” ka postuar sot në faqen zyrtare një video ku denoncon të gjitha problematikat e klubit të tyre të zemrës. Në qendër të sulmit...

Sport 19:41 - 27 Nentor, 2018

“Tirona Fanatics” bojkotojnë derbin/ Ja cila është arsyeja

Të premten do të luhet ndeshja e dytë derbi për këtë sezon, këtë herë me Partizanin që pret Tiranën. Në takimin e parë, të kuqtë vijuan...

Sport 23:07 - 6 Nentor, 2018

Reagojnë “Tirona Fanatics” pas kaosit në “Selman Stërmasi”/ Nuk lejojmë që…

Grupimi i tifozëve “Tirona Fanatics”, mbështetës të ekipit bardheblu në çdo ndeshje, kanë reaguar në faqen e tyre zyrtare pas ndeshjes së sotme mes Tiranës dhe...

Sport 20:14 - 6 Nentor, 2018

Tifozët bardheblu tmerrojnë lojtarët e tyre/ Ky është dënimi i madh që rrezikon Tirana

Nuk duhet të ishin aspak në stadium, por jo vetëm që kanë hyrë, por kanë zbritur deri në fushë, duke degjenuar më pas një ndeshje që...

Sport 22:15 - 5 Nentor, 2018

Komisioni i Disiplinës i dënoi me dy ndeshje pezullim/ “Tirona Fanatics” akuzojnë presidentin Halili

Ditën e sotme, Komisioni i Disiplinës pranë FSHF dënoi me dy ndeshje pezullim, tifogrupin e Tiranës, “Tirona Fanatics”, për një parullë para se të niste ndeshja...

Sport 14:53 - 27 Tetor, 2018

“Tirona Fanatics” nuk ndalen me sulmet ndaj presidentit të ekipit/ Ja çfarë ka ndodhur në ndeshjen tani kundër Kamzës

Tirana është në kërkim të identitetit. Pas sezonit të kaluar në Kategorinë e Parë, ku e pa veten për herë të parë në histori, skuadra më...

Sport 12:41 - 15 Shtator, 2018

“Tirona Fanatics” kërcënojnë ekipin bardheblu/ Nuk do ju lejojmë të…

Tirana nuk ka ecurinë që pritej. 1 pikë në tre javët e para nuk është ajo çka tifozët prisnin nga ekipi tyre. Në faqen e tyre...