Connect with Us

All posts tagged "titull"

Sport 17:55 - 19 Mars, 2020

A meriton Tirana titullin? Telushi befason me përgjigjen e tij

Bruno Telushi është rikthyer në Vlorë, vendlindjen e tij. Mesfushori i Partizanit po kalon ditët e karantinës në shtëpinë e prindërve dhe flet rreth situatës së...

Sport 16:50 - 18 Mars, 2020

“Nuk dua titull në tavolinë”/ Drejtori i Tiranës flet nga karantina

Arbi Laçi ka folur në një lidhje direkte me emisionin “Fan Zone” në Supersport për situatën në të cilën gjendet vendi dhe kampionati në Shqipëri. Drejtori...

La Liga 17:30 - 16 Mars, 2020

Barcelona do titullin, nuk pyet për “koronavirusin”/ Bën kërkesën zyrtare

Ashtu si në ligat e tjera edhe në kampionatin spanjoll duhet të shpallet një fitues. Ndryshe nga Premier Liga në Spanjë diferenca është e vogël, me...

La Liga 16:38 - 15 Mars, 2020

E gjithë bota në luftë ndaj Coronavirusit/ Barcelona bën kërkesën e çuditshme

E bujshme nga Spanja. Sipas gazetës katalanase Sport, Barcelona do t’i kërkojë ligës spanjolle të futbollit t’i dorëzojë titullin kampion nëse kampionati nuk rifillon më për...

Sport 18:57 - 8 Mars, 2020

Tirana nuk di të ndalet/ Fiton edhe ndaj Laçit, nis marshimin drejt titullit

Tirana e ka kthyer në një zakon tashmë fitoren që nga periudha kur Egbo është ulur në stolin e bardhebluve. Ky i fundit është treguar i...

Seria A 15:25 - 4 Mars, 2020

Nëse Serie A ndërpritet përfundimisht për këtë sezon, ja kush ekip do të shpallej kampion

Koronavirus ka mbërthyer Italinë, teksa kjo nuk mund të kalojë pa prekur edhe futbollin, me shumë ndeshje që janë shtyrë për një ditë tjetër. Para pak...

Sport 17:06 - 3 Mars, 2020

Flet Shehi/ Nuk mund të krahasohem me Duron, titullin nuk e kam vetëm unë detyrim

Kukësi do të luajë ditën e nesërme me Vllazninë, në atë që do të jetë edhe ndeshja debutuese për trajnerin e ri Orges Shehi në stolin...

Seria A 16:10 - 17 Shkurt, 2020

Juve, Lazio apo Inter?/ Klopp zbulon ekipin që dëshiron të fitojë titullin në Serie A

Serie A është bërë mjaft interesante këtë sezon pasi gara për titull është më e hapur se kurrë, me 3 ekipe që janë kokë më kokë....

Premier Liga 13:22 - 4 Shkurt, 2020

Ideja e “çmendur” e tifozëve të Liverpool-it, ja kush duhet ta ngrejë titullin kur të fitojnë kampionatin

Me 24 fitore në 25 takime, Liverpooli po shkon drejt titullit kampion në Angli, pasi tashmë edhe kampionët në fuqi të Manchester Cityt duket se janë...

Seria A 17:30 - 25 Janar, 2020

De Biasi jep parashikimin e tij/ Juventus apo Inter? Ja kush e fiton titullin në Serie A

E ardhmja e tij duket se është në krye të kombëtares së Iranit, por për momentin, Gianni De Biasi e shijon futbollin si spektator. Duke folur...

Seria A 17:49 - 22 Janar, 2020

Premtimi epik i ish-presidentit të Interit/ Ja çfarë do të bëjë nëse fitojnë titullin

Massimo Moratti nuk mund të qëndrojë larg Interit dhe shpreson që ekipi i tij i zemrës të arrijë të fitojë titullin kampion këtë sezon. Ish-presidenti legjendar...

Seria A 20:59 - 18 Janar, 2020

Legjenda e Juventusit provokon Interin/ Nuk do të rezistojë dot…

Ish-ylli i Juventus-it, Alessandro Del Piero, ka analizuar luftën për titull në Serinë A në një intervistë të dhënë për ESPN. “Juventus është padyshim skuadra më...

Premier Liga 18:03 - 18 Janar, 2020

Man. City bën vetëvrasje, Guardiola i jep duart titullit/ Arsenali vazhdon tatëpjetën

Java e 23-të e Premier League ka dhuruar disa rezultate surprizë. Pas barazimit të Tottenhamit 0-0 ndaj Watford, edhe dy ekipet e tjera të mëdha, Man....

Seria A 14:11 - 3 Janar, 2020

Befason trajneri i madh/ Interi po transferoi këtë futbollist, fiton titullin

Fabio Capello, ish-trajneri i Real Madridit, Milanit, Juventusit, në mesin e shumë skuadrave të tjera, e ka inkurajuar Interin që të bëjë çmos në merkaton e...

Seria A 20:45 - 17 Dhjetor, 2019

Flet ish-drejtori i Partizanit/ Moggi: Ja pse Juve do ta fitojë titullin me më shumë se 10 pikë ndaj Interit

Ish-drejtori sportiv i Juventusit, por edhe i Partizanit në Shqipëri, Luciano Moggi, di si të tërheqë vëmendjen e të gjithëve me deklaratat e tij. Pavarësisht se...