Connect with Us

All posts tagged "topi i arte"

Premier Liga 19:54 - 29 Shkurt, 2020

Ylli i Man. City-t i vë syrin “Topit të Artë”/ Jam shumë afër

Kevin De Bruyne është i bindur se është gati të heqë Critiano Ronaldon dhe Lionel Messin nga froni për “Topin e Artë”. Legjenda portugeze dhe ai...

Sport 18:22 - 9 Shkurt, 2020

Video e javës: Kur fituesi i “Topit të Artë” turpërohet në kalçeto

Kujtdo prej nesh mund t’i ndodhë të turpërohet në kalçeto, gjatë një ndeshjeje mës miqëve dhe shokëve. Por kur i ndodh një fituesi të “Topit të...

Sport 12:50 - 6 Shkurt, 2020

Kaka këshillon Neymarin/ Ja çfarë duhet të bëjë për të fituar “Topin e Artë”

Kaka është i bindur që Neymar do të jetë braziliani i radhës, që do ta fitojë “Topin e Artë”. Ish-ylli i Milanit dhe Real Madridit, i...

La Liga 12:27 - 25 Janar, 2020

Trajneri i madh lëshon deklaratën e vitit/ “Turp që Ibra nuk e ka fituar “Topin e Artë”, Messi dhe Ronaldo kurrë si ai”

Ish-trajneri i Milanit, Alberto Zaccheroni ka komentuar rikthimin e Zlatan Ibrahimovic në Serie A. 38-vjeçari suedez zgjodhi kuqezinjtë për të vijuar karrierën, teksa Zaccheroni thur elozhe...

La Liga 10:19 - 10 Dhjetor, 2019

Ramos jep zgjidhjen interesante/ Ja çfarë duhet të ndodhë me Topin e Artë

Kapiteni i Realit, Sergio Ramos, ka bërë një deklaratë interesante në lidhje me Topin e Artë. Spanjolli thotë se është mirë të jepen dy Topa të...

Sport 13:25 - 7 Dhjetor, 2019

Rekord audience/ Ja sa milionë njerëz ndoqën live ceremoninë e Topit të Artë

Të hënën e dy dhjetorit u mbajt në Paris ceremonia madhështore e Topit të Artë, ku fitues u shpall Lionel Messi. Mbrëmja gala e të hënës...

Seria A 20:35 - 4 Dhjetor, 2019

Ronaldo u mërzit se nuk fitoi Topin e Artë/ Partnerja i bën një dedikim emocionues

Partnerja e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez, ka shfrytëzuar llogarinë e saj në rrjetin social Instagram për ta komentuar rreth çmimit të “Topin e Artë 2019”. Pesë-herë...

Premier Liga 19:45 - 4 Dhjetor, 2019

“Kam respekt për Messin, por këtë herë nuk e meritonte Topin e Artë”

Vazhdojnë akoma debatet në lidhje me fituesin e Topit të Artë të këtij sezoni. Leo Messi fitoi vetëm me 7 pikë më shumë se Virgil Van...

Sport 12:16 - 4 Dhjetor, 2019

Votimi më idiot në historinë e Topit të Artë, gazetari i shokon të gjithë me votat e tij

Lionel Messi fitoi Topin e Artë për vitin 2019 me vetëm 7 pikë diferencë nga vendi i dytë, Virgil Van Dijk. Mënyra e votimit për Topin...

La Liga 18:16 - 3 Dhjetor, 2019

Messi e zbulon vetë, ja momenti kur e mori inat Ronaldon

Lionel Messi ka pranuar se kur Ronaldo fitoi për herë të pestë “Topin e Artë”, i kishte ardhur inat. Në një intervistë ekskluzive për “FranceFootball”, ylli...

Seria A 12:58 - 3 Dhjetor, 2019

Shpërthen kapiteni i Juventusit: Ronaldos i vodhën Topin e Artë sepse ashtu donte Reali

Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini, është një lojtar që rrallëherë flet apo bën deklarata të bujshme, por ajo që ka thënë dje është vërtet një deklaratë...

La Liga 11:27 - 3 Dhjetor, 2019

Ja çfarë i tha ylli i Realit Messit në ceremoninë e Topit të Artë

Luka Modric ishte ai që i dorëzoi mbrëmë Leo Messit trofeun e Topit të Artë. Kroati e fitoi këtë trofe një vit më parë pas suksesit...

La Liga 11:13 - 3 Dhjetor, 2019

Zbulohen pikët e plota/ Messi me fat, diferenca me vendin e dytë është shumë e vogël

Në një ceremoni madhështore të organizuar mbrëmë në Paris, Leo Messi fitoi për herë të gjashtë “Topin e Artë” në karrierën e tij. Argjentinasi la pas...

BundesLiga 22:22 - 2 Dhjetor, 2019

U rendit i teti për Topin e Artë/ Lewandowski fiton respektin e të gjithëve me deklaratën e tij

Robert Lewandowski ishte një nga 10 finalistët e Topit të Artë të vitit 2019 dhe në fund fare u rendit i teti. Edhe pse shumë tifozë...

La Liga 22:17 - 2 Dhjetor, 2019

Messi fitoi Topin e Artë, reagimi epik i djalit të tij do t’ju shkrijë së qeshuri (video)

Leo Messi është fituesi i Topit të Artë për vitin 2019. Argjentinasi la pas Van Dijk dhe Cristiano Ronaldon. Në ceremoninë e mbajtur sot në Paris,...