Connect with Us

All posts tagged "torino"

Seria A 22:43 - 2 Nentor, 2019

Arbitri i jep një dorë/ Juventus fiton derbin dhe sposton Interin në renditje

Derbi i Torinos është mbyllur me fitoren 0-1 të Juventusit. Në minutat e para ndodhi një episod prej të cilit rezultati përfundimtar i ndeshjes mund të...

Seria A 20:12 - 2 Nentor, 2019

Derbi i Torinos, formacionet zyrtare/ Juventusi nuk do t’i ndahet Interit

Në stadiumin olimpik të Torinos, në 20:45 fillon derbi i madh i Serisë A, Torino-Juventus, për javën e 11-të të Serisë A. Torino ka 5 javë...

Seria A 23:04 - 26 Shtator, 2019

Ky Milan është për turp, mundet edhe nga Torino/ Nuk do ta besoni në cilin vend renditet tani

Milani nuk arrin të reagojë pas humbjes në derbi me Interin, pasi humbet dhe në fushën e Torinos me rezultatin 2-1. Një takim me dy fytyra...

Seria A 22:21 - 20 Shtator, 2019

Ronaldo maskohet dhe dhuron spektakël në Torino/ Nuk e priste këtë reagim nga të pranishmit (video)

Në vitin 2015 kur ishte pjesë e Real Madridit, Cristiano Ronaldo u maskua si një person tjetër dhe dhuroi spektakël në një nga sheshet e Madridit....

Seria A 09:58 - 31 Gusht, 2019

Zyrtare/ Largohet nga Milani vetëm pas një sezoni

Aventura e Diego Laxalt te Milan ka zgjatur vetëm 1 sezon. Ai u transferua verën e kaluar nga Genoa, por nuk arriti të linte shenjë te...

Sport 22:41 - 16 Korrik, 2019

Tifozët e Juventusit në festë/ Ylli i madh mbërrin në Torino

Merr fund edhe një tjetër telenovelë e merkatos verore: Matthijs de Ligt është i Juventusit dhe tashmë super talenti holandez ka zbarkuar në Torino. Talenti holandez...

Sport 11:54 - 10 Korrik, 2019

Çfarë po ndodh?!/ Neymar dhe Ronaldo bëhen bashkë në Torino

Cristiano Ronaldo dhe Neymar së bashku në Torino! Të dy futbollistët janë bërë protagonistë në disa sporte të ndryshme, për të promovuar “Netflix”, duke premtuar një...

Sport 09:27 - 6 Korrik, 2019

Kanë koncert dy këngëtarët e njohur/ Kukësi refuzon kërkesën e Torinos

Klubi i Torinos gjendet në një situatë shumë të veçantë dhe ka parë veten këto ditë t’i refuzohet një kërkesë që u ka bërë si Kukësit,...

Sport 11:02 - 28 Maj, 2019

Ronaldo shënon gol të çmendur në ‘Ndeshjen e Zemrës’/ Totti, Pirlo, Vettel & Co, nuk u besojnë dot syve (video)

Legjenda të së shkuarës dhe yje të së tashmes u bënë bashkë në “Allianz Stadium” të Juventusit për të zhvilluar miqësoren e përvitshme, të njohur ndryshe...

Sport 22:29 - 3 Maj, 2019

Ronaldo shpëton Juventusin/ Derbi i Torinos mbyllet në barazim (video)

Sapo ka përfunduar në “Allianz Stadium” derbi mes Juventusit dhe Torinos në shifrat 1-1. Bardhezinjtë janë shpallur zyrtarisht kampionë të Serisë A për këtë sezon, duke...

Sport 22:27 - 28 Prill, 2019

VIDEO: Goditje e madhe nga Torino / Conte ishte në stadium

Milan ka pësuar humbjen e tretë në gjashtë ndeshjet e fundit dhe tani kualifikimi në Champions League është më në rrezik se kurrë. Torino i Mazzarri-t...

Sport 20:25 - 27 Prill, 2019

Gattuso, a je në vete?/ Trajneri i Milanit bën veprimin e çmendur për ndeshjen e sezonit

Ashtu si ndaj Lazios, Gennaro Gattuso, trajneri i Milanit, po mendon një formacion ndryshe në transferën torineze, ndaj ekipit të Mazzarrit. Sipas “Sky”, nëse me bardhekaltërit...

Sport 14:34 - 26 Prill, 2019

Neymar mbërrin në Torino dhe tërbon tifozët e Juventusit/ Çfarë po ndodh?

Një vizitë e papritur e yllit brazilian Neymar në Torino, ka trazuar jo pak ujërat dhe ka bërë mediat që të spekulojnë lë lidhje me të...

Sport 12:47 - 13 Mars, 2019

Ja ku e festoi Ronaldo fitoren e mbrëmshme/ E presin si hero (Video)

Cristiano Ronaldo është kryelajmi i medieve të botës, ditën e sotme. “Tripleta” e tij e mbrëmshme dërgoi Juventusin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, përmes një...

Sport 15:54 - 11 Mars, 2019

Frikë në Torino/ Futbollistët e Atleticos i shpëtojnë tragjedisë

Atletico Madrid ka udhëtuar drejt Italisë për sfidën e së martës ndaj Juventus për ndeshjen e kthimit në Champions League. Ka qenë një udhëtim i vështirë...