Connect with Us

All posts tagged "torres"

Seria A 12:38 - 16 Nentor, 2019

Është vetëm 19-vjeç, por kushton sa CR7/ Juventusi gati të bëjë çmendurinë e radhës

Edhe pse merkato do ende kohë, Juventusi po mendon që tani për lëvizjet e radhës. Objektiv i madh i bardhezinjve është ylli i ri i Spanjës,...

Sport 14:55 - 23 Gusht, 2019

Sulmuesi legjendar var këpucët në gozhdë/ Për të ardhur keq se çfarë i ndodhi në ndeshjen e fundit në karrierë

Pas një karriere tepër të suksesshme, Fernando Torres luajti sot për herë të fundit si futbollist profesionsit. Por, ndeshja e lamtumirës nuk shkoi ashtu si duhej....

Sport 09:30 - 21 Qershor, 2019

Kampioni i botës me Spanjën tërhiqet nga futbolli/ Në moshën 35-vjeçare

Fernando Torres ka njoftuar tërheqjen nga futbolli i luajtur në moshën 35-vjeçare. Sulmuesi i famshëm spanjoll e dha lajmin nëpërmjet një videoje të postuar në rrjetet...

Sport 20:42 - 9 Prill, 2018

“El Nino” konfirmon largimin nga Atletico Madrid në fund të sezonit

3 vite e gjysmë pas rikthimit të tij, Fernando Torres do të largohet sërish nga Atletico e Madridit. El Nino ka konfirmuar lamtumirën e tij në...

Sport 20:29 - 28 Janar, 2018

Atletiko kalon lehtësisht Las Palmasin/ Simeone arrin një rekord

Atletico Madrid ka fituar 3-0 ndeshjen e luajtur kundër Las Palmas, e vlefshme për javën e 21-të të kampionatit spanjoll. Kjo ka qenë fitorja e parë...

Sport 17:01 - 11 Maj, 2017

“Klloun! Bir k***e!” / Ronaldo dhe Torres ofendohen keqas

Ndeshja e djeshme Atletico – Real Madrid qe shumë e tensionuar. Sulmuesit Cristiano Ronaldo dhe Fernando Torres kishin një përplasje të pabesueshme brenda fushës, deri kur...

Sport 15:06 - 24 Janar, 2016

Barcelona kërkon Fernando Torres

Fernonado Torres mund të transferohet të Barcelona gjatë merkatos së verës. Sipas mediave spanjolle, klubi blaugrana po studion mundësinë e afrimit të El Ninos, i cili...

Sport 18:18 - 11 Shtator, 2015

Torres titullar ndaj Barcelonës

Fernando Torres do të jetë titullar ndaj Barcelonës. Trajneri Diego Simeone do t’i besojë sërish një fanellë titullari sulmuesit spanjoll, pavarësisht se ky sezon nuk ka...

Sport 17:33 - 25 Shkurt, 2015

Simeone: Afrimet e reja po mbulojnë hapsirën e Diego Kostës

Atletiko e Madridit largoi gjatë verës tre nga lojtarët kryesorë të skuadrës , sulmuesin Diego Kosta, mbrojtësin Felipe Luis dhe portierin Kortua. Megjithatë, trajneri Simeone është...