Connect with Us

All posts tagged "Tottenham"

BundesLiga 23:03 - 10 Mars, 2020

Mourinho mbetet duarbosh, Leipzig shkruan historinë

Leipzig ka shkruar historinë në UEFA Champions League, teksa për herë të parë në histori ka arritur të prekë çerekfinalet e këtij kompeticioni, pasi ka eliminuar...

Sport 21:28 - 10 Mars, 2020

Champions/ Tottenhami i Mourinhos me një këmbë jashtë, gjermanët shënojnë supergol

Është zhbllokuar takimi mes Leipzig dhe Tottenham Hotspur dhe kanë qenë gjermanët ata që kanë goditur të parët. Që në minutën e nëntë të sfidës, Marcel...

Premier Liga 13:21 - 5 Mars, 2020

“Ai është vëllai im”/ Ylli i Tottenham përleshet keq me tifozin (video)

Tottenham u eliminua nga FA Cup ditën e djeshme, pasi u mposht me penallti nga Norwich. Fundi i ndeshjes regjistroi edhe një incident, pasi mesfushori Eric...

Premier Liga 17:01 - 1 Mars, 2020

Tottenhami i Mourinhos turpërohet në shtëpi nga “Ujqërit”, gafa e De Gea ndal Man. United

Janë mbyllur dy sfidat e orës 15:00 në Premier League, Everton-United dhe Tottenham-Wolves. Sfida e parë u mbyll në barazim 1-1, me Ancelottin dhe Solskjaer që...

Premier Liga 14:00 - 23 Shkurt, 2020

Fjalë të ashpra nga ish-futbollisti/ Mourinho ka marrë fund, futbolli modern e ka lënë shumë pas

Ish-futbollisti, tashmë analist, Tony Cascarino pretenon se futbolli modern e ka lënë mbrapa Jose Mourinho-n. “Mendoj se Jose Mourinho ka mbetur mbrapa,” shprehet Cascarino për talkSPORT....

Premier Liga 15:24 - 22 Shkurt, 2020

Derbi i Londrës i takon “Bluve”, Lampard mposht profesorin e tij

Chelsea ka fituar 2-1 ndaj Tottenham në derbin e Londrës. Ajo që e bënte akoma edhe me të veçantë ndeshjen e sotme ishte fakti që përballë...

Premier Liga 14:44 - 22 Shkurt, 2020

Nxënësi po i jep leksione Mourinhos/ Video: Supergol në derbin e Londrës

Chelsea ka dyfishuar rezultatin në fillim të pjesës së dytë në derbin londinez ndaj Tottenhamit. Pas një aksioni model, në minutën e 48-të ishte Marcos Alonso...

BundesLiga 23:00 - 19 Shkurt, 2020

Champions/ Tottenhami i Mourinhos turpërohet në shtëpi, gjermanët marrin fitoren e madhe

Surpriza e vërtetë në 4 ndeshjet që janë luajur deri tani për fazën e 1/8-ve është humbja e Tottenham 0-1 ndaj Leipzig në Londër. Djemtë e...

Sport 22:23 - 19 Shkurt, 2020

Champions: Atalanta është super, shënon edhe të tretin/ Gjermanët heshtin Londrën

Atalanta ka shënuar golin e tretë në “San Siro” ndaj Valencias. Freuler dërgoi topin në rrjetë në minutën e 57-të, me një goditje shumë të bukur...

Premier Liga 16:49 - 18 Shkurt, 2020

Mourinho bëhet me dhimbje koke/ Humb liderin e ekipit për disa javë

Tottenham dhe Jose Mourinho e kanë nisur ditën me një lajm tronditës, me Heung-Min Son që do t’i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale, pasi ka pësuar një...

Premier Liga 17:03 - 16 Shkurt, 2020

Tottenhami fiton në frymën e fundit/ Tërbohet Mourinho

Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit...

Premier Liga 19:35 - 7 Shkurt, 2020

Foto/ Mourinho i habit të gjithë me modelin e ri të flokëve

Jose Mourinho njihet si një ndër trajnerët më të veçantë në futboll, jo me kot portugezi ka marrë edhe etiketimin “The Special One”. Trajneri i Tottenham...

Sport 15:56 - 4 Shkurt, 2020

Rrëfehet futbollisti i njohur/ “Vdiqa klinikisht në fushë për 8 minuta, ja kush më shpëtoi jetën”

Rëndësia e defibrilatorit në fushë? Për informacion pyesni David Ginola. Ish-ylli i Tottenham dhe Newcastle United i detyrohet me jetën e tij këtij mjeti të urgjencës,...

Premier Liga 21:43 - 2 Shkurt, 2020

Video: Mourinho është thjesht gjigant, shihni se çfarë ka bërë sot

Jose Mourinho arriti të mposhtë edhe njëherë tjetër rivalin e tij Pep Guardiola, pasi Tottenhami fitoi 2-0 kundër Manchester Cityt. Në pjesën e parë, City humbi...

Premier Liga 19:50 - 2 Shkurt, 2020

Mourinho i jep leksione Guardiolës, Man. City ndahet me titullin

Jose Mourinho i jep “shuplakë” Pep Guardiolës, në Permier League, teksa Tottenhami i drejtuar nga portugezi mposhti me rezultatin 2-0 Manchester City-n e spanjollit, që pavarësisht...