Connect with Us

All posts tagged "trajnere"

Sport 15:35 - 7 Shkurt, 2020

Ndryshon lista/ Ja futbollistët dhe trajnerët më të paguar në botë

Argjentinasi i Barcelonës, Lionel Messi, mbetet futbollisti më i paguar në botë, përpara portugezit të Juventusit, Cristiano Ronaldo, sipas klasifikimit të pagave, të publikuar të premten...

Sport 20:42 - 14 Dhjetor, 2019

Tërmet në Superiore/ Shkarkohen dy trajnerë pas humbjeve në ndeshjet e fundit

Humbja e derbit të parë në 5 vjet nuk është kaluar pa pasoja te skuadra e Partizanit. Përkundrazi, disfata 1-2 ndaj bardhebluve dhe humbja e kreut...

La Liga 16:54 - 10 Tetor, 2019

Roberto Carlos zbulon prapaskenat me tre nga trajnerët e Realit/ “Na hoqi birrat, i thamë se do kishte telashe”

Roberto Carlos ka qenë një nga mbrojtësit më të mirë në historinë e futbollit. Braziliani, të cilit i trembeshin shumë prej gjuajtjes së fuqishme, ka dhënë...

Seria A 11:55 - 11 Shtator, 2019

Trajnerët më të paguar në Serie A/ Conte thyen rekordin e Mourinhos

Antonio Conte është trajneri më i paguar këtë sezon në Serie A, me 11 milionë euro. Trajneri aktual i zikaltërve thyen rekordin e vendosur nga Jose...

Sport 09:43 - 20 Gusht, 2019

5 trajnerët që kanë shpenzuar më shumë në merkato/ Vendi i parë mbahet nga një i “papunë”

Në vitet e fundit merkato e futbollit i ka tejkaluar të gjitha parashikimet me shumë transferime të çmendura që janë kryer. Shumë trajnerë nuk janë kursyer...

Sport 18:06 - 23 Qershor, 2019

Pse lojtarët e mëdhenj nuk bëhen dot trajnerë të mëdhenj?/ Sekretin e zbulon legjenda Ferguson

Shumica dërrmuese e futbollistëve të mëdhenj nuk arrijnë të kenë të njëjtin sukses kur veshin tutat e trajnerit. Për të shpjeguar këtë fenomen ka folur vetë...

Sport 09:47 - 2 Prill, 2019

Lojtarë dhe trajnerë/ Ja kush janë 5 më të paguarit e futbollit

“France Football” do të zbulojë në numrin e saj të radhës, këtë javë, pagat e yjeve të futbollit. Leo Messi kryeson klasifikimin e futbollistëve më të...

Sport 13:48 - 19 Mars, 2019

Këta janë 50 trajnerët më të mirë në histori/ Në vend të parë është një holandez (Foto)

“France Football” ka përgatitur një listë me 50 trajnerët më të mirë në histori në rang klubesh. Lista është përgatitur duke llogaritur numrin e trofeve që...

Sport 14:07 - 27 Shkurt, 2019

Tirana-Partizani apo Mema kundër Gegës/ Ja pse ky derbi do të jetë ndryshe nga të tjerët

Nuk do të jetë derbi i tyre i parë, në karrierën e tyre kanë përjetuar me dhjetëra të tillë, si futbollistë, e një si trajner. Derbi...

Sport 15:09 - 21 Janar, 2019

Nga “Bobi” te “Xhaxhi” e Josa/ Ja cili ekip e fiton titullin sipas trajnerëve më të njohur shqiptar

Shumë prej trajnerëve të cilët kanë drejtuar në Kategorinë Superiore në dekadat e fundit mendojnë se Partizani është ekipi më i mundshëm për të marrë titullin...

Sport 12:27 - 17 Janar, 2019

Trajnerja gjermane i shokon të gjithë/ I zgjedh lojtarët nga madhësia e p..isit

Trajnerja e BV Cloppenburg Imke Wubbenhorst, e cila është femra e parë që trajnon një ekip meshkujsh në një prej pesë kategorive kryesore të Gjermanisë, i...

Sport 16:49 - 16 Janar, 2019

Rrokadë trajnerësh/ Zbulohet klubi i ardhshëm i Zinedine Zidane

Vera e ardhshme do të sjell ndryshime të mëdha në stolat drejtuese të disa ekipeve kryesore në Europë. Bazuar në një raport nga ‘Don Balon’, klubi i ardhshëm...

Sport 20:25 - 25 Dhjetor, 2018

Kur vëllai mund të shkarkojë nga puna/ Ja çfarë pritet të ndodhë nesër me dy legjendat italiane të futbollit

Një ndër sfidat më interesante në kampionatin italian që do të zhvillohen në mesjavë është ajo midis Bolognas dhe Lazios. Kjo sfidë do të vendos përballë...

Sport 12:00 - 27 Nentor, 2018

Prezantohen trajnerët e rinj të ekipeve kombëtare të moshave/ Vetëm Bushi nuk lëviz

Ekipet kombëtare të moshave kanë pësuar ndryshime në stafet e tyre. Trajneri i Shqipërisë U21 nuk ka ndryshuar, Alban Bushi do të vazhdojë punën që ka...

Sport 15:31 - 26 Nentor, 2018

FSHF jep njoftimin e papritur/ Nesër do të mësojmë trajnerët e rinj të ekipeve kombëtare

Pas rezultateve negative që kanë pasur së fundi ekipet kombëtare të moshave, FSHF-ja ka vendosur të bëjë ndryshime të mëdha përsa i përket trajnerëve që drejtojnë...