Connect with Us

All posts tagged "transferim"

La Liga 12:16 - 12 Janar, 2020

Nëse Xavi merr drejtimin e Barcelonës, ky do të jetë transferimi i parë në skuadër

Xavi Hernandez pritet të zyrtarizohet këto 2-3 ditë si trajneri i ri i Barcelonës. Drejtuesit e klubit katalanas janë takuar me ish-legjendën e tyre dhe thuhet...

Premier Liga 12:49 - 7 Janar, 2020

Gati transferimi i jashtëzakonshëm/ Muriqi i “shkel syrin” gjigantit të Europës

Vedat Muriqi është padyshim shqiptari më i kërkuar në merkaton e futbollistëve. Lojtari i Fenerbahce po tregon një formë fantastike në fushën e blertë, çka ka...

La Liga 14:18 - 26 Shtator, 2019

Me një shifër qesharake/ Federata spanjolle dënon Barcelonën për transferimin e Griezmann

Federata spanjolle e futbollit ka dënuar Barcelonën për transferimin e Antoine Griezmann nga Atletico Madrid me një gjobë qesharake për 300 euro. Katalanasit transferuan gjatë merkatos...

Premier Liga 16:36 - 18 Shtator, 2019

Ronaldo zbulon diçka që nuk e dinim/ Ishte shumë pranë transferimit te Arsenali, por ja çfarë ndodhi

Para se të trasnferohej te Man. United në vitin 2003, Ronaldo ishte shumë pranë Arsenalit. Këtë gjë e ka rrëfyer vetë portugezi gjatë intervistës së gjatë...

Sport 10:03 - 21 Korrik, 2019

Mora babanë në telefon dhe nisa të…/ Kampioni i botës tregon çfarë bëri kur u finalizua transferimi te Barcelona

Antoine Griezmann më fund e ka plotësuar ëndrrën e tij për t’u aktivizuar në radhët e Barcelonës. Sulmuesi realizoi transferimin, i cili përflitej prej dy viteve....

Sport 22:10 - 12 Korrik, 2019

10 blerjet më të shtrenjta në historinë e Barcelonës/ Griezmann vetëm i treti

Barcelona ka zyrtarizuar sot transferimin e Antoine Griezmann nga Atletico Madrid, për 120 milionë euro. Katalanasit në 5-6 vitet e fundit kanë bërë shpenzime të mëdha...

Sport 14:03 - 27 Qershor, 2019

Finalistit të Championsit i del gjumi/ Bën goditjen e parë pas 512 ditësh

Më në fund Tottenhami është zgjuar nga gjumi i thellë dhe pas plot 512 ditësh kanë finalizuar blerjen e parë. “Gjelat” e Londrës kanë siguruar shërbimet...

Sport 15:30 - 11 Prill, 2019

Lojtari e konfirmon zyrtarisht se do të transferohet te Juventusi/ Më pas e fshin postimin

Ashtu siç u bë e ditur nga mediat italiane pak më parë, Juventusi ka arritur marrëveshjen për transferimin e brazilianit të Flamengos, 19-vjeçarin Wesley. Talenti brazilian...

Sport 17:08 - 26 Shkurt, 2019

Shkrihet klubi kinez, por Alla ia hedh / Zbuloni ekipin e tij të ri

Aventurë e pafat për Albi Allën në Kinë, sepse ish-qendërmbrojtësi i Flamurtarit u prezantua si futbollisti i ri i Yanbian Funde javën e shkuar, para se...

Sport 21:59 - 7 Shkurt, 2019

Problemet te Interi nuk kanë fund/ “Hiqet qafe” afrimi i bujshëm

Sime Vrsaljko mbërriti me bujë të madhe në “San Siro”, pasi shkëlqeu në botërorin e Rusisë 2018, duke zënë dhe vendin e dytë me kombëtaren e...

Sport 18:04 - 18 Janar, 2019

“Nxirr paratë dhe mos fol”/ Mourinho tregon si e transferoi yllin e madh

Ishte vera e vitit 2004 dhe Roman Abramoviç i besoi stolin e Chelseas,  Jose Mourinhos. Portugezi kishte kryer mrekullinë me Porton, duke fituar Champions Ligën në...

Sport 21:59 - 7 Janar, 2019

Merkato/ Barcelona mposht Juventusin, siguron shërbimet e yllit të madh

Jean-Clair Todibo është tashmë futbollisti i ri i Barcelonës. Në fakt nuk është bërë ende zyrtarizimi që të çertifikojë transaksionin, por klubi blaugrana tashmë ka siguruar...

Sport 20:15 - 2 Janar, 2019

Zbulohet klubi i madh italian që refuzoi Ronaldon/ Më pas ai zgjodhi Juventusin

Cristiano Ronaldo mund të ishte transferuar te Napoli verën e kaluar. Këtë e ka konfirmuar drejtori sportiv i “axurrëve”, Cristiano Giuntoli, i cili ka zbuluar në...

Sport 17:42 - 29 Dhjetor, 2018

Ish-sulmuesi zikaltër çmend tifozët/ Suning mund ta transferojë Messin

Ish-sulmuesi i Interit, Eder, i cili qëndroi për 2 vjet e gjysmë te zikaltrit, iu bashkua skuadrës kineze të Jiangsu Suning, me aksionerë të njëjtët që...

Sport 20:03 - 20 Dhjetor, 2018

Fillojnë telashet për Barcelonën/ Messit nuk i pëlqen lojtari i ardhur së fundmi

Messi nuk është i kënaqur. Sipas “Don Balon”, ylli argjentinas kërkoi një qendërmbrojtës tek Barça dhe priste një yll, që do ta ndihmonte skuadrën për të...