Connect with Us

All posts tagged "transferime"

Sport 20:11 - 9 Janar, 2020

Histori e pabesueshme/ Lojtari francez transferohet në dy ekipe brenda 15 minutash

Të gjithë u habitën me atë çfarë ndodhi me Dorian Kërçikun. Pasi u bashkua në stërvitje me Bylisin, të cilët kishin gati kontratën dhe çështja dukej...

Sport 11:18 - 30 Nentor, 2019

Beteja ka filluar që tani/ Këta 9 lojtarë të mëdhenj do të transferohen falas në verën e ardhshme

Një numër i madh lojtarësh të njohur kanë hyrë në muajt e fundit të kontratës me klubet e tyre aktuale. Kjo do të thotë se ata...

La Liga 10:29 - 3 Shtator, 2019

Merkato e kësaj vere ishte flakë/ Ja 10 transferimet më të shtrenjta

Dje u mbyll zyrtarisht afati i merkatos verore në të gjitha ligat kryesore të Europës. Merkato e kësaj vere ka qenë e nxehtë, me transferime të...

Sport 15:32 - 2 Shtator, 2019

Dita e fundit e merkatos/ Ju njohim me transferimet e kryera sot, deri më tani

Na ndajnë pak orë nga mbyllja e merkatos në ligat kryesore të Europës. Më poshtë po ju sjellim transferimet që janë kryer gjatë ditës së sotme...

Sport 10:14 - 2 Shtator, 2019

Dita e fundit e merkatos/ Ja transferimet e mëdha që pritet të zyrtarizohen sot

Me përjashtim të Premier League ku merkato është mbyllur më herët, sot është afati i fundit në ligat kryesore të Europës. Shpesh ka ndodhur që në...

Sport 22:50 - 12 Korrik, 2019

Interi zyrtarizon Barellan për një shifër rekord/ Ja 10 transferimet më të shtrenjta në historinë e zikaltërve

Nicolo Barella është lojtari më i ri i Interit. Pas vizitave mjekësore palët hodhën firmën në kontratë, ndërsa klubi zikaltër e zyrtarizoi në faqen e tij....

Sport 11:45 - 22 Maj, 2019

Borussia Dortmund i lë të gjithë gojëhapur/ 3 super transferime brenda 24 orëve

Borussia Dortmund e ka nisur me shumë vrull këtë merkato. Verdhezinjtë kanë zyrtarizuar deri më tani transferimin e 3 super lojtarëve. Dje transferuan Nico Schulz nga...

Sport 12:18 - 12 Mars, 2019

Tifozët e Barcelonës i kap frika/ Formacioni i ri i Zidane te Reali do të jetë i frikshëm (Foto)

Dje në mbrëmje u zyrtarizua rikthimi i Zinedine Zidane në krye të stolit të Real Madridit, pas dështimit të dy trajnerëve të mëparshëm, Julien Lopetegui dhe...

Sport 12:05 - 26 Shkurt, 2019

Bombë nga Spanja/ Perez bën gati 400 milionë euro për merkaton e verës

Real Madrid po planifikon që të bëjë disa super transferime në merkaton e verës. Florentino Perez po mendon të bëjë një revolucion te Real Madridi, ku...

Sport 17:25 - 5 Janar, 2019

Pique e ka shumë seriozisht/ Transferon 9 futbollistë te ekipi i tij dhe zgjedh si trajnerë dy…

Gerard Pique e ka nisur seriozisht projektin me skuadrën që e ka blerë, FC Andorën. Mbrojtësi i Barcelonës ka bërë 9 transferime deri më tani në...

Sport 15:46 - 31 Dhjetor, 2018

Këto janë 10 transferimet më të shtrenjta të janarit/ Goditje të zgjuara apo të nxituara?

Po afron merkatoja e janarit dhe si zakonisht priten goditje të rëndësishme, me disa prej klubeve të mëdhenj që kërkojnë përforcime pas zhgënjimit në pjesën e...

Sport 15:15 - 31 Dhjetor, 2018

Merkato e “nxehtë”/ Këta janë 10 futbollistët që pritet të ndryshojnë ekip në janar

Afati kalimtar i janarit mund t’iu ndryshoj skuadër shumë nga futbollistëve të famshëm. Vitin e kaluar janari ishte shumë i nxehtë me Sanchez, Coutinho dhe Van...

Sport 18:47 - 29 Dhjetor, 2018

15 transferimet më të mira të këtij viti/ Mes tyre edhe futbollisti shqiptar

Edhe në vitin 2018, që po mbyllet, ka pasur mjaft lëvizje në botën e futbollit, teksa “Goal.com” ka përmbledhur 15 transferimet më të rëndësishme, sipas tij,...

Sport 14:10 - 10 Shtator, 2018

E zbulon studimi/ Këto janë transferimet e goditura dhe ato të gabuara

Analiza e parë e CIES (kompania që vëzhgon dhe studion futbollin) është përqendruar te merkato e verës dhe më saktësisht te transferimet më të mira duke...

Sport 18:00 - 6 Shtator, 2018

Kushtojnë 200 milionë euro, por u skadon kontrata/ Ky është super formacioni

Në fund të këtij sezoni, shumë nga yjet e mëdhenj do tu nbarojë kontrata me ekipet aktuale, pra ata do të jenë futbollistë të lirë dhe...