Connect with Us

All posts tagged "trofe"

Sport 18:35 - 8 Shkurt, 2020

Ish-legjenda e Barcelonës fiton Superkupën e Japonisë, trofeu numër 37 në karrierë

Andres Iniesta vazhdon të fitojë trofe edhe në Japoni. Mesfushori i Visel Kobe-s triumfoi në finalen e Superkupës, aty ku ekipi i tij mposhti me penallti...

La Liga 11:55 - 14 Janar, 2020

A e dini sa trofe ka fituar trajneri i ri i Barcelonës? Do mbeteni të befasuar

Pas shkarkimit të Ernesto Valverdes, Barcelona surprizoi jo pak tifozët me trajnerin e ri, Quique Setien. Edhe pse konsiderohet si trajner me një filozofi të lojës...

La Liga 21:37 - 2 Dhjetor, 2019

ZYRTARE: Leo Messi fiton Topin e Artë, ja renditja e plotë

Ajo që dihej prej disa ditësh, tashmë konfirmohet edhe zyrtarisht. Lionel Messi fiton Topin e Artë për vitin 2019. Argjentinasi e fiton këtë trofe për herë...

Sport 21:08 - 15 Nentor, 2019

Edhe Messi e fiton më në fund një trofe me Argjentinën, por…

Brazili dhe Argjentina u përballën sot mbasdite në një miqësore luksi të luajtur në Riad të Arabisë Saudite. Takimi përfundoi 0-1 për argjentinasit, pas golit të...

La Liga 14:26 - 30 Shtator, 2019

Më mirë të fitojë La Ligën, apo Champions-in?/ Hazard i shkrin së qeshuri të gjithë me përgjigjen e tij

Një ditë para ndeshjes në Champions League ndaj Club Brugge, në konferencën për shtyp të Realit ishin trajnei Zinedine Zidane dhe Eden Hazard. Në mesin e...

Sport 15:09 - 19 Shtator, 2019

Risi e madhe në futboll/ Një “Top të Artë” vetëm për portierët

“France Football” ka vendosur të sjellë një risi këtë sezon, përsa i përket “Topit të Artë”. Ndryshe nga vitet e tjera, këtë herë dhe në vazhdim...

Sport 09:49 - 10 Gusht, 2019

Pak kohë më parë la Laçin/ Selmani e fillon me trofe aventurën e re

Gentian Selmani e ka nisur me trofe aventurën e tij të re në Turqi. Portieri, ish-kapiten i Laçit, i cili luan me klubin e kategorisë së...

Sport 16:15 - 9 Korrik, 2019

Ja kush janë 10 futbollistët me më shumë trofe të fituar/ Vendin e parë e mban një i panjohur

Të dielën në mbrëmje Dani Alves fitoi titullin e tij të 40 në karrierë, pasi ngriti Kupën e Amerikës me Brazilin. Mbrojtësi i djathtë i ka...

Sport 22:38 - 15 Qershor, 2019

30 ekipet me më shumë trofe të fituar në histori/ Vendi i parë as që ju shkon në mendje

Futbolli luhet për të fituar trofe. Çdo lojtar dhe trajner, synon që të fitojë sa më shumë tituj, pasi në fund të fundit, futbolli është një...

Sport 13:39 - 30 Maj, 2019

Ky është futbollisti që ka fituar trofetë më të mëdhenj në histori/ Messi & Ronaldo janë shumë larg

Pedro Rodriguez ishte një nga protagonistët kryesorë në fitoren e Chelseas 4-1 kundër Arsenalit në finalen e Europa League. Spanjolli ishte autori i golit të dytë...

Sport 22:01 - 25 Maj, 2019

Bayern Munich fiton Kupën e Gjermanisë/ Trofeu i dytë për këtë sezon (video)

Bayern Munich fiton Kupën e Gjermanisë për këtë sezon. Bavarezët mundën Leipzigun 3-0 në “Olympiastadion”. Një ndeshje e kontrolluar nga fillimi në fund nga djemtë e...

Sport 13:56 - 13 Maj, 2019

Çmenduri më vete!/ Ka luajtur vetëm 22 ndeshje gjatë një viti, por ka fituar 6 trofe

Pavarësisht problemeve të shumta me dëmtimet, mbrojtësi francez i Man. City, Benjamin Mendy, ka pasur një vit të pabesueshëm. Pasi pësoi dy lëndime serioze në kyçin...

Sport 12:22 - 22 Prill, 2019

Ka fituar me Barçën, Juven dhe PSG-në/ Ja kush është futbollisti me më shumë trofe në histori

PSG festoi titullin një natë më parë, teksa u kurorëzua kampione e Francës për herë të tetë. Trofeu i gëzoi të gjithë, por në veçanti një...

Sport 14:03 - 26 Shkurt, 2019

Kërcimi i Agueros po bën xhiron e botës/ Guardiola lejon kamerat në dhomën e zhveshjes

Man. City mposhti në finalen e “Carabao Cup” Chelsean duke rrëmbyer kështu trofeun e parë sezonal. Pas këtij triumfi, lojtarët e Cityt kanë festuar të gjithë...

Sport 15:39 - 22 Shkurt, 2019

Golat i shënon Messi, trofetë i merr Luka Modric/ Kroati mposht sërish argjentinasin

Paraditen e sotme Luka Modric është prezantuar me çmimin e tij të ri të fituar. Mesfushori kroat është vlerësuar si “Organizatori më i Mirë në Botë”...